Strona głównaRemontOdkurzacz Festool CTL midi - opinie, ceny, testy

Odkurzacz Festool CTL midi – opinie, ceny, testy

Sprzątanie od zawsze uważane jest za jedno z najbardziej niewdzięcznych zajęć świata – czasochłonne, męczące i wielu wypadkach po prostu nieprzyjemne. Jednak technologia, jaką oferuje marka Festool CTL midi, zmienia pogląd na sprzątanie w ekstremalnych warunkach, czyli na budowach oraz po generalnych remontach. Odkurzacz Festool CTL midi opinie kolekcjonuje już od dłuższego czasu, co więcej – trudno doszukać się wśród nich wyrażające niezadowolenie z użytkowania.

Jeśli chodzi o urządzenia Festool CTL midi, opinie o produktach pochodzą najczęściej od profesjonalnych użytkowników, posiadaczy firm budowlanych czy remontowych. Nie brak też głosów amatorów domowego majsterkowania. Jakby nie było – odkurzacz Festool CTL midi opinii ma aż nadto, by się mu przyjrzeć z bliska.

Co wyróżnia Festool CTL midi 1?

Każdy odkurzacz Festool CTL midi 1 uważany jest za w pełni profesjonalny sprzęt, który z powodzeniem można wykorzystać nawet w bardzo trudnych warunkach. Jeśli pada pytanie o największe zalety Festool CTL midi, opinie podają rodzaj zastosowanego filtra zewnętrznego. Ten detal sprawia, że nawet przy dużych porządkach nie jest konieczne odłączanie urządzenia i rozbieranie go na części w celu wymiany filtra na nowy. Dzięki temu nie marnujemy przestrzeni ani czasu, a worki Festool CTL midi wykorzystane są zawsze do maksimum.

Festool CTL MIDI

Za większą wydajność oraz lepszą jakość pracy z urządzeniem odpowiada również inny kształt końcówki węża ssącego – dzięki stożkowatemu, gładkiemu zakończeniu użytkownik może go płynnie przesuwać, usprawniając swoją pracę. Gdy w grę wchodzą nowoczesne odkurzacze Festool CTL midi, opinie skupiają się również na ich ergonomicznym i kompaktowym rozmiarze oraz mobilności. Mocny silnik 1200 W oraz przepływ strumienia powietrza rzędu 3700 litrów na minutę sprawiają, że nawet egzemplarze kupione okazyjnie w lombardzie odkurzacza Festool CTL midi opinie mają niezniszczalnych i godnych polecenia.

Festool CTL midi – odkurzacz połączony ze smartfonem

Nowoczesne technologie znalazły zastosowanie i w Festool CTL midi – odkurzaczem można sterować za pomocą pilota, ale również z wykorzystaniem akumulatora Bluetooth. Zaraz po uruchomieniu Festool CTL midi 1 odkurzacz przełącza się w tryb automatyczny i jest w pełni gotowy do pracy. Pojawiające się w sieci o Festool CTL midi opinie często wspominają również o dotykowym panelu, którym zastąpiono tradycyjne przyciski. Dzięki temu odkurzacz zyskał nie tylko na wyglądzie – jest elegancki, nowoczesny i designerski – ale i sterowanie nim jest przyjemne i intuicyjne.

Festool CTL midi – części zawsze na swoim miejscu

Kompaktowy rozmiar, wbrew pozorom, pozwala na wiele odkurzaczowi Festool CTL midi – części, takie jak długi, elastyczny wąż, zawsze są na swoim miejscu. Akcesoria dodatkowe przechowywane są w środku odkurzacza, dzięki czemu urządzenie jest łatwe i poręczne w transporcie. Na uwagę zasługuje coś jeszcze – worki Festool CTL midi są dostosowane do pochłaniania pyłów o największej  dopuszczalnej wartości [MAK] powyżej 1 miligrama na metr sześcienny. Z tego względu standardowe worki Festool CTL midi w odkurzaczu mogą zmierzyć się z odsysaniem pyłów powstających na skutek pracy elektronarzędzi. Z tego względu nawet używany Festool CTL midi 1 sprawdzi się w warsztatach wykorzystujących szlifierki, frezarki, wiertarki czy urządzenia do cięcia różnorodnych materiałów.

Festool odkurzacz CTL

Na tym jednak nie kończą się możliwości odkurzacza Festool CTL midi – opinie wskazują, że urządzenie równie dobrze radzi sobie w odsysaniu pyłów na sucho, jak i na mokro. Jako urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach, Festool CTL midi 1 jest odpowiedni do zasysania nawet pyłów zakwalifikowanych do klasy „L”. Wśród dostępnych akcesoriów do Festool CTL midi, częściami, jakie należy dokupić osobno, są specjalne filtry do odkurzania na mokro.

Festool CTL midi – części dodatkowe i akcesoria

Użytkownicy zgodnie przyznają, że warto dokupić do Festool CTL midi części dodatkowe, stanowiące raczej gadżety niż absolutną konieczność. Z dość długiej listy możliwości najczęściej wybierane są elementy przedłużające, budowlane zestawy do czyszczenia czy moduły odbiorcze do zdalnego sterowania urządzeniem.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze