Strona głównaPoradyAfrykarium Wrocław - ceny biletów - czy warto?

Afrykarium Wrocław – ceny biletów – czy warto?

Najstarsze Zoo w Polsce, które istnieje już od 1865 roku. Obejmuje ono 33 ha ziemi, na których można podziwiać ponad 10500 okazów zwierząt, w tym 1132 gatunki. Wrocławski Ogród Zoologiczny od zawsze cieszył się duża popularnością, jednak od 26 października 2014 roku, kiedy to otwarto Afrykarium, zoo odnotowało wzrost odwiedzających z 600 tys. do aż 1,6 mln osób rocznie. Czym zachwyca oceanarium Wrocław? Jakie zwierzęta są w Afrykarium we Wrocławiu?  

Zobacz: Orientarium Łódź – ceny biletów – czy warto?

Czym jest Afrykarium we Wrocławiu?

Nazwa Afrykarium Wrocław powstała z połączenia słów “Afryka” oraz “akwarium. Słowo to niejako mieści w sobie główne założenie przedsięwzięcia, czyli pokazanie zwiedzającym ogromnej różnorodności ekosystemów związanym z Afryką i jej wodnym środowiskiem, które można zawrzeć w haśle “Życiodajne wody Afryki”.

Projekt okazał się hitem i inspiracją dla innych tego typu placówek w Polsce. Co sprawia, że oceanarium Wrocław jest tak wyjątkowe? Jakie ekosystemy są prezentowane w Afrykarium? Otóż Afrykarium Wrocław składa się z pięciu wodnych ekosystemów, które w bogaty i interesujący sposób prezentują różnorodność wód Afryki. Są to: Morze Czerwone, obszar Afryki Wschodniej, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów oraz dżungla nad kongijską rzeką. Podczas wycieczki dowiadujemy się, jakie rośliny są charakterystyczne dla danego obszaru, ale też poznajemy to, jakie zwierzęta są w Afrykarium we Wrocławiu.

Jakie zwierzęta są w Afrykarium we Wrocławiu?

To, jakie ekosystemy są prezentowane w Afrykarium Wrocław, ma oczywiście wpływ na to, jaką faunę i florę będziemy mogli tam podziwiać. Zaczynamy od Morza Czerwonego, gdzie przede wszystkim zachwycą nas bogate i kolorowe rafy koralowe, pośród których pływa ponad 60 gatunków ryb. Afryka Wschodnia przywita nas wodnymi pląsami hipopotamów nilowych. Jakie zwierzęta są w Afrykarium we Wrocławiu w dalszych jego częściach? Są 

małe antylopy dik diki, kolonia golców, mrówniki. Nad głową mogą przelecieć ci kleszczaki, ibisy białowąse, warzęchy czy czaple złotawe. Dalej wkroczysz w głębiny 18-sto metrowego Kanału Mozambickiego, gdzie otoczą cię rekiny i płaszczki, a jak będziesz mieć dość szczęścia, to być może przywita cię zielony żółw morski. Stamtąd wylądujesz na Wybrzeżu Szkieletów, gdzie spotkasz kotiki i tońce, a w głębinach wód meduzy, skrzydlice i latarniki. Oceanarium Wrocław na koniec zaprosi cię do kongijskiej dżungli pełnej bujnej roślinności i wesoło latających turaków fioletowych, złotokosów, toko nosatych, by na koniec odrobinę wystraszyć krokodylem nilowym. A to i tak tylko część tego, jakie atrakcje i “dzikie” spotkania może zagwarantować Oceanarium Wrocław. 

Ile kosztuje wejście do Afrykarium Wrocław?

Wiele osób zwiedzających Wrocław i jego atrakcje, poza zastanawianiem się, jakie zwierzęta są w Afrykarium we Wrocławiu, nie jest pewna, czy bilet do zoo obejmuje Afrykarium, czy może jest na to osobna wejściówka. Jako, że Afrykarium znajduje się na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, to wystarczy kupić jeden bilet, by mieć wstęp do wszystkich atrakcji, znajdujących się na jego terenie. Do wyboru mamy bilety indywidualne, grupowe, karty roczne oraz oferty specjalne. Bilet normalny kosztuje 70 zł, a ulgowy jest o 10 zł tańszy. Bilet rodzinny to już koszt 230 zł, jest on przeznaczony dla dwojga dorosłych i trójki dzieci. Jeśli twoje miasto to Wrocław, oceanarium ma do zaoferowania dużo tańszą opcję wstępu, do której upoważnia cię karta nasz wrocław. Z kolei ci, którym Afrykarium Wrocław wyjątkowo przypadło do gustu, mogą wyrobić sobie roczną kartę za 120 zł.

Źródło: zoo.wroclaw.pl

Jak kupić bilet do Afrykarium?

Kupna biletów do Afrykarium Wrocław można dokonać na kilka sposobów. Tradycyjnie w kasach w dniu, w którym planujemy wybrać się do zoo. Na terenie Wrocław Oceanarium można również skorzystać z automatów biletowych. Jednak tam nie mamy możliwości zakupu wszystkich rodzajów biletów. Jednak najwygodniejszym sposobem jest kupno biletów online, gdzie po opłaceniu zakupu i podaniu odpowiednich danych, otrzymujemy bilet drogą mailową.  

Zobacz: Hale łukowe – używane czy nowe? Sprawdźmy ceny i korzyści

Oceanarium Wrocław godziny otwarcia

Wrocławskie zoo jest otwarte przez cały rok, również w święta. Trzeba mieć jednak na uwadze, że godziny funkcjonowania poszczególnych części obiektu, mogą się między sobą różnić oraz być inne w zależności od pory roku. Oceanarium Wrocław w marcu i październiku jest czynne: 

DNIKASYPAWILONYZOO I AFRYKARIUM
poniedziałek – czwartek9:00 – 16:009:00 – 17:009:00 – 17:00
piątek – niedziela i święta9:00 – 17:009:00 – 17:009:00 – 18:00

W okresie wiosenno-letnim Wrocław Oceanarium jest otwarte dłużej:

DNIKASYPAWILONYZOO I AFRYKARIUM
poniedziałek – czwartek9:00 – 17:009:00 – 18:009:00 – 18:00
piątek – niedziela i święta9:00 – 18:009:00 – 19:009:00 – 19:00

Z kolei w czasie jesieni i zimy Afrykarium Wrocław działa krócej:

DNIKASYPAWILONYZOO I AFRYKARIUM
poniedziałek – czwartek9:00 – 15:009:00 – 16:009:00 – 16:00
piątek – niedziela i święta9:00 – 16:009:00 – 16:009:00 – 17:00

Wroclaw, zoo, oceanarium, tyle atrakcji, że aż nie wiadomo od czego zacząć i czy na wszystko starczy sił. Ile czasu zajmuje zwiedzanie? 

Ile czasu trwa zwiedzanie Afrykarium we Wrocławiu?

Cały Ogród Zoologiczny zajmuje 33 ha. Jest to bardzo duży obszar, który bez wątpienia jest pełen atrakcji. Chcąc zobaczyć wszystko to, co ma do zaoferowania wrocławskie zoo, zapewne trzeba by poświęcić cały dzień. Inna sprawa to Afrykarium Wrocław. Ile czasu zajmuje zwiedzanie? W zależności od naszej dociekliwości przejście przez Afrykarium może zająć od 2 do 4 godzin. Zoo ma też w swojej ofercie tematyczne oprowadzanie z przewodnikiem, które zajmuje 75 minut

Źródło: zoo.wroclaw.pl

Czy Afrykarium i oceanarium to to samo?

Bardzo często w kontekście Afrykarium Wrocław używa się określenia oceanarium. Zasadniczo wybierając się do Afrykarium, idzie się do oceanarium, gdyż stanowi ono jego część. Oceanarium Wrocław było pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Jest to 21 milionów litrów wody zamkniętych w 21 akwariach i basenach, w których możemy podziwiać afrykańską faunę i florę.

Czy bilet do zoo Wrocław obejmuje Afrykarium?

Wrocławskie zoo od lat cieszy się dużą popularnością. Poza oglądaniem życia codziennego dzikich zwierząt, możemy skorzystać z innych atrakcji, takich jak: pokazowe karmienia, przejażdżki na kucykach, jazda po zoo meleksem. Przejście przez zoo, jego pawilony i afrykarium jest dostępne w ramach jednego biletu.

Czy można wejść do samego Afrykarium?

Zwiedzenie całego zoo we Wrocławiu zajmuje ok. 5 godzin, do tego spacer po Afrykarium i okazuje się, że cały dzień spędziliśmy na podziwianiu przyrody. Jeśli nie masz aż tyle czasu, możesz oczywiście pominąć część obiektu i skierować się bezpośrednio do Oceanarium Wrocław i zwiedzić tylko tę część ekspozycji.

Czy są kolejki do Afrykarium?

Afrykarium Wrocław jest jedną z największych atrakcji w Polsce. Nie powinno więc dziwić, że nim otoczy nas wodny tunel pełen afrykańskich ryb, czeka nas stanie w kolejce. W sezonie wakacyjnym, pierwszym po pandemii, kolejki biły rekordy. Przy kasach co prawda widnieje informacja, iż szacowany czas oczekiwania, to 30 minut. Jednak wiele osób informowało, że czekanie potrafiło się przeciągać do godziny, a czasem nawet 3. Z tego powodu zastanawiając się, ile czasu zajmuje zwiedzanie, należy wliczyć w to oczekiwanie na bilet albo zaplanować wizytę w porze mniej obleganej przez turystów.

Czy warto odwiedzić Afrykarium we Wrocławiu?

Wrocław, zoo, oceanarium – masa wrażeń i wiedzy, podanej w przystępnej i ciekawej formie. Przekonywać chyba już nikogo nie trzeba. Afrykarium zobaczone choć raz, broni się samo, a jedyne czego szkoda, to że jedna wizyta, to tak naprawdę za mało, by skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje zoo we Wrocławiu.

Zobacz: Agapant afrykański – uprawa, cena, sadzonki, rozmnażanie

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze