Strona głównaWnętrzaGrzejnik dekoracyjny - wart swojej ceny?

Grzejnik dekoracyjny – wart swojej ceny?

Polacy lubią inwestować w wnętrza swojego domu. Jeszcze kilkanaście lat temu, przeciętny Kowalski patrzył by zakupić najtańsze meble, najtańszy grzejnik i całe wyposażenie. Dzisiaj polacy coraz częściej inwestują w swoje wnętrza, gdyż spędzają tam w końcu większość swojego czasu. Artykuł ten będzie poświęcony grzejnikom ozdobnym, które czasem osiągają kosmicznie wysokie ceny. Pokażemy Wam cennik kaloryferów ozdobnych, napiszemy na co zwracać uwagę oraz z jakiego materiału są zrobione. 

Grzejniki ozdobne czy też dekoracyjne potrafią znacznie upiększyć nasz pokój. Wiele osób decyduje się na zakup kaloryfera ozdobnego do łazienki czy salonu. Jeśli myślisz, że grzejnik dekoracyjny ma mniejszą moc grzewczą i większą awaryjność to jesteś w błędzie, gdyż znaczna większość z nich jest wykonana tego samego materiału co zwykłe grzejniki. Różnica jest taka, że często posiadają znacząco inny kształt lub wzory na rusztach. 

Grzejniki dekoracyjne – cennik 

Nikogo nie zdziwi fakt, że cena grzejników ozdobnych jest wyższa niż cena zwykłego kaloryfera. Na jaką różnice w cenie powinniśmy się przygotować szukając produktu dla naszego mieszkania? To już wszystko zależy od naszego widzi mi się. Grzejniki ozdobne potrafią kosztować nawet 500% więcej niż zwykły kaloryfer, ale znajdziemy też ozdobne kaloryfery w podobnych cenach do tych zwykłych. 

Przed zakupem nie powinieneś jednak zadawać pytania ile to kosztuje, ale jak dobra ozdobny grzejnik do swojego pomieszczenia, aby to wyglądało dobrze. Po tym pytaniu możesz zrobić rozeznanie w cenach. 

Przeglądając cennik na stronach z produktami hydraulicznymi widzimy, że grzejnik łazienkowy z niesymetrycznymi rusztami kosztuje 800 złotych. Wymiary 1310×500, więc można powiedzieć, że wpisuje się w standardowe wymiary grzejnika. 

W większości przypadków dekoracyjne grzejniki będą wykonane ze stali. Jest to materiał dość uniwersalny, który dobrze przewodzi ciepło. Nieco rzadziej zobaczymy jeszcze dekoracyjne kaloryfery żeliwne, które powoli odchodzą z rynku z powodu swojej wysokiej wagi. 

Dekoracyjny grzejnik szklany – hit czy kit? 

Nowością na rynku mogą być elektryczne grzejniki szklane. Szklany panel nie jest popularną formą instalacji grzewczej w naszych pomieszczeniach, ale i takie możemy znaleźć. Nieco częściej występują jako konwektory szklane. Cena tych urządzeń jest często niższa niższa kaloryfer dekoracyjny stalowy czy żeliwny. Świetnie nadaje się do małych pomieszczeń do 15 metrów kwadratowych. Grzejnik szklany jest odporny na stłuczenia, więc nie musimy się martwić, że go zbijemy. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem szklany grzejnik to absolutny HIT, odkąd zdecydowałem się na jego zakup nasze mieszkanie zyskało na nowoczesnym designie (mimo, że całe mieszkanie wypełnia IKEA), jeden taki gadżet potrafi zmienić całe wnętrze. Dodam, że grzejnik jest czerwony i poza tym, że grzeje służy jako fajna dekoracja w naszym salonie, znajomi zachwalają:)

Najpopularniejsze