Polski krajobraz architektoniczny zmienia się diametralnie. Na polskich osiedlach coraz mnie kwadratowych domków jednorodzinnych. Ludzie szukają nie tylko miejsca do mieszkania, ale miejsca, które będzie zgodne z naturą czy też będzie zachwycać swoim designem. Jednym z takich konceptów są domki kanadyjskie. W Polsce dopiero zaczyna się tworzyć popyt na tego typu konstrukcję lecz już teraz możemy zobaczyć, że wiele osób przegląda fora internetowe w poszukiwaniu informacji.
Dom kanadyjski to nic innego jak drewniany dom, który w projekcie uwzględnia pionowe słupki, które rozmieszczone są średnio co 50 centymetrów.
- Ile to kosztuje? Czyli cena domu kanadyjskiego
- Jak wygląda budowa takiego domu
- Cennik domów pod klucz
- Czy takie rozwiązanie ma wady?
- Jak wygląda projekt takiego domu
- Jak wyglądają opinie użytkowników domów typu kanadyjka
Budowa domów kanadyjskich – projekt
W internecie możemy przejrzeć kilka gotowych projektów. Wadą jednak jest fakt, że to tylko poglądowe realizacje. Za projekt i tak będzie nam trzeba zapłacić u architekta. Przeglądając projekt mamy często podaną cenę za jeden metr kwadratowy. Widzimy, że ceny zaczynają się od 2000 do nawet 4000 złotych za m2. Czy to dużo? Myśle, że ceny zbliżone do tradycyjnego domu murowanego.
Projekt z poddaszem wygląda naprawdę dobrze i warto zainteresować się tego typu projektami, bo znajdziemy w nich spory urok.
Dom kanadyjski wady
Według starego powiedzenia wszystko ma swoje wady i zalety. Dom kanadyjski również ma swoje wady. Pomimo, że moda na te domy kandyjskie pochodzi z USA oraz Kanady to musimy mieć świadomość, że domki bardzo szybko tracą wewnętrzne ciepło. Oczywiście możemy pokombinować z ocieplaniem, dodanie płyty osb, wełny między ścianki itd, ale generuje to dodatkowy koszt.
Do wad możemy zaliczyć też fakt, że zdecydowanie jest mniej firm, które robią domy kanadyjskie niż takich, które robią murowane domy. Wady to także większa złożoność niż w przypadku projektu budowy domu murowanego. Znasz inne wady tego rozwiązania? Podziel się swoją opinią na temat domów kandyjskich.
Dom kanadyjski sprzedam – czyli przegląd rynku
Możemy kupić gotowe domy, ale możemy też kupić prefabrykowane elementy i złożyć dom w przeciągu miesiąca. Cena tych domków kanadyjskich nie jest najtańsza. Wiele osób myli, że cena drewna jest niska i zdecydowanie postawienie domu kanadyjskiego będzie tańsze niż postawienie domu murowanego. Odpowiedź jednak nie jest taka oczywista. Przeglądając portale ogłoszeniowe widzimy, że cena takiego domu za 100 m2 może sięgać nawet 350 złotych. Mówimy tutaj oczywiście o kupnie domu + działki, więc lokalizacja ma tutaj znaczący wpływ. Jeśli jednak chcemy postawić prefabrykowany dom drewniany typu kanadyjka to musimy liczyć 200 tysięcy złotych za 100 metrów kwadratowych.
Sprzedam dom kanadyjski – takich ogłoszeń nie jest za wiele, ale mimo wszystko powoli jest w czym wybierać. Budowa takiego domu nie jest skomplikowana, więc wiele firm już teraz oferuje postawienie domu parterowego pod klucz. Cennik jest dość mocno rozbieżny, więc warto tutaj zrobić porządny research, aby nie przepłacić.
Dom kanadyjski opinie – co mówią o nim w sieci?
Opinie są bardzo ważne, żeby nie przepłacać, żeby nie wpaść w kłopoty. Wady już znacie, zalety również. Co mówią zatem użytkownicy o domach kanadyjskich?
Opinia nr 3 – Tomek – 28 lat, Wrocław
Zakupiłem elementy prefabrykowane w jednej z wrocławskich firm. Początkowo byłem zachwycony, ale koszta zaczęły się robić i powiem szczerze, że chyba taniej wyszło by mi z domem murowanym. Jednak już teraz mam swój dom kanadyjski z poddaszem pod klucz zrobiony i mogę Wam powiedzieć, że prezentuje się dobrze.
Opinia nr 2 – Dawid, 38 lat, Jasło
Tak jak napisał Tomek, warto dowiedzieć się ile kosztuje dom kanadyjski, bo mogą być potem niespodzianki. Najlepiej do ceny doliczyć bufor 20%, bo zawsze coś wyjdzie. Opinie widziałem różne na temat stylu kanadyjskiego, ale moim zdaniem jak ktoś kocha naturę i takie klimaty to ten dom jest dla niego. Dom szkieletowy kanadyjski moim zdaniem ma sporo zalet i moja opinia nie może być inna niż pozytywna.
Opinia nr 3 – Violetta, 51 lat, Skorzęcin
Dom w technologii kanadyjskiej został zaprojektowany przez znajomego. Dużo się naczytałem na temat domów kanadyjskich, skandynawskich i zdecydowałem się, że w to pójdę. W moim przypadku nie były potrzebne domy całoroczne, bo to domek letniskowy.
Budownictwo kanadyjskie słynie z tego, że jest solidne. Taki dom powinien stać przez co najmniej 70-100 lat. Kanadyjczyk póki co daje radę, a i klienci są zachwyceni, wiec dobrze się sprzedaje.
Dom kanadyjski z poddaszem i pod klucz
Opinie mieszkańców pokazują, że często mogą wystąpić koszty dodatkowe. Dlatego ludzie szukają cennika domu kanadyjskiego z poddaszem i pod klucz. Chcą znać końcową cenę, żeby potem nie okazało się, że budowa będzie stała rok, dwa, bo skończą się środki. Naszym zdaniem jest to zdrowie podejście. Masz opinie na temat domów w stylu kanadyjskim? Znasz aktualne ceny? Twoim zdaniem warto czy nie warto? Znasz jeszcze jakieś inne wady? Śmiało podziel się tym w komentarzu.