Strona głównaPoradyPęknięte lustro jak zamaskować - czy da się naprawić?

Pęknięte lustro jak zamaskować – czy da się naprawić?

Pęknięte lustro to nie koniec świata. Nie zrujnuje Ci najbliższych lat życia, ale może skutecznie popsuć humor. Czy da się naprawić takie pęknięte lustro? To zależy od oczekiwanego efektu. Zebrałam dla Ciebie kilka pomysłów, może któryś wyda Ci się przydatny – sprawdź koniecznie.

Zobacz:Jak ozdobić lustro bez ramy w łazience i na przedpokoju?

Czy da się naprawić pęknięte lustro?

Chcesz, żeby zwierciadło wyglądało jak nowe? Da się zrobić, ale nie w domowych warunkach. Chyba że jesteś szklarzem, ale w takim wypadku nie rozumiem czego szukasz w tym artykule 😉

W innym przypadku (czyli jak nie przeszkadza Ci rysa na wizerunku, pęknięcie nie jest duże albo jest w miejscu, które nie rzuca się w oczy) to jak naprawić pęknięte lustro ogarniesz samodzielnie.

Jak naprawić pęknięte lustro?

Na naprawę pękniętego lustra (również tego w szafie) jest kilka sposobów. Pamiętaj tylko by przy pracy ze szkłem zadbać o swoje bezpieczeństwo. Krawędzie pęknięcia mogą być ostre i mogą pokaleczyć.

  1. Oddaj je specjaliście.

Jeśli nie chcesz bawić się w półśrodki albo nieidealny efekt nie jest satysfakcjonujący – oddaj lustro do szklarza. Gwarantuję, że wróci jak nowe.

  1. Farba dająca efekt lustra

Możesz kupić kawałek plexi pod wymiary lustra, pomalować go lustrzaną farbą i wstawić w miejsce szkła. Efekt może nie będzie perfekcyjny, a odbicie tak czyste jak w prawdziwym lustrze, ale pomyśl o korzyściach. Nigdy więcej Ci się już nie stłucze! Szczególnie gdy pękło lustro w szafie, bo ktoś trzasnął drzwiami zbyt mocno.

  1. Folia lustrzana

Naprawa podobna do powyższej, tylko zamiast pokrywania powierzchni farbą, przyklejasz do niej folię.

Źródło: allegro.pl
  1. Zestaw naprawczy do szyb

Jeśli uszkodzenie jest naprawdę niewielkie, możesz spróbować wypełnić je żywicą. Takie zestawy naprawcze służą zazwyczaj do wypełniania pajączków w szybach samochodu, ale przy lustrze również może się sprawdzić.

Zobacz: Jak i czym przykleić lustro?

Pęknięte lustro jak zamaskować?

Innym sposobem na naprawę jest ukrycie pęknięć. Jak czegoś nie widać, to znaczy, że nie istnieje – wiadomo. Żarty na bok. Oto kilka pomysłów jak zamaskować pęknięte lustro.

Zaklej! Możesz to zrobić przy pomocy papieru kontaktowego czy też samoprzylepnej tapety wyciętej w finezyjne wzory (np. gałąź z siedzącymi na niej ptakami, czy inne abstrakcyjne zawijasy), naklejek, kryształków, czy też małych kwadracików tworzących mozaiki. Widziałam nawet, jak ktoś w miejsce pęknięć przykleił chrobotka! Ogranicza Cię tylko wyobraźnia, a jeśli nie należysz do zbyt kreatywnych, możesz poszukać inspiracji na Pintereście.

Zasłoń! Jeśli pęknięcie jest w dogodnym miejscu, możesz zawiesić nad lustrem firankę. W ten sposób lustro będzie przypominało okno.

Możesz też kupić lampki (np. takie kule – cotton balls) i poprowadzić łańcuch tak, aby pokrywał się z linią przecinającą odbicie.

Zamaluj! Jeśli masz w sobie coś z artysty, albo czujesz się na siłach, możesz spróbować zamaskować pęknięte lustro malunkiem. Farbami do szkła możesz namalować chmury, rośliny, motyle, czy abstrakcyjne maziaje. Niech poprowadzi Cię fantazja!

Jak zamaskować pęknięte lustro w szafie?

Jak zamaskować pęknięte lustro w szafie? Tak samo jak zwykłe. Chociaż jak tak sobie myślę, to imitowanie okna, czy też wieszanie lampek może się nie sprawdzić. Pozostałe opcje, czyli zaklejenie i zamalowanie, jak najbardziej wchodzą w grę. Uważam, że te rozwiązania są bardzo uniwersalne i nie ma znaczenia czy lustro znajduje się w szafie, czy wisi na ścianie w łazience.

Mam nadzieję, że z tymi pomysłami uda Ci się naprawić lub chociaż zamaskować pęknięte lustro (w szafie czy też nie, bez znaczenia). Bądź bohaterem w swoim domu… Czy coś. Powodzenia!

Zobacz: Olcha do kominka – czy się nadaje? Opinie na forum

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze