Strona głównaOpinie o firmachHigher czy Krause - porównanie drabin

Higher czy Krause – porównanie drabin

Wybór dobrej jakości drabiny to decyzja ważniejsza, niż może się wydawać większości osób. Nie zawsze łączymy tak prozaiczne narzędzie z naszym bezpieczeństwem. Prędzej pomyślimy o funkcjonalności. A przecież skoro drabina, to i praca na pewnych wysokościach, która może grozić poważnymi wypadkami. Warto zatem przed dokonaniem zakupu sprawdzić dokładniej, czy lepsza będzie drabina Krause czy Higher. A może lepiej będzie wziąć pod uwagę model zupełnie innej firmy? Na co zwracać uwagę podczas kupowania drabiny? Z czego powinna być wykonana i jakie modele są najbezpieczniejsze? Czy cena ma jakikolwiek wpływ na jakość, komfort użytkowania i bezpieczeństwo? Podpowiadamy!

Higher czy Krause?

Drabiny obu firm możemy kupić w polskich sklepach i mają z Polską wiele wspólnego. Są produkowane w naszym kraju, więc dokonując zakupu którejkolwiek z nich mamy pewność, że wspieramy polski biznes. To zawsze dodatkowy plus, który może przeważyć szalę, gdy mamy do wyboru podobne produkty, jak te od Higher czy Krause. Prawda jest taka, że obie te marki tworzą bardzo podobne modele drabin, dlatego nic dziwnego, że wiele osób ma problem z dokonaniem wyboru. Najczęściej różnice dotyczą drobiazgów. Ponieważ jednak diabeł tkwi w szczegółach, właśnie te niuanse mogą okazać się szalenie ważne. Warto zatem wiedzieć co różni drabiny Krause czy Higher. Jakie cechy powinny posiadać, by zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo i wygodę pracy? 

Drabina aluminiowa Krause czy Higher?

Wiemy już, że różnice pomiędzy markami takimi jak Higher czy Krause są minimalne. Warto jednak dowiedzieć się na jakie cechy zwracać uwagę chcąc kupić drabinę dopasowaną do potrzeb własnych czy np. swojej firmy remontowej lub budowlanej. Otóż w pierwszej kolejności zawsze należy sprawdzić certyfikat TUV oraz deklarację zgodności EN – 131. Tego typu atesty i certyfikaty stanowią pewne potwierdzenie, że dany model drabiny Krause czy Higher jest bezpieczny i spełnia przyjęte ogólnie standardy. Kolejną ważną sprawą jest to, czy drabina nadaje się do użytku profesjonalnego bądź półprofesjonalnego. W podjęciu decyzji o tym, czy lepiej sprawdzi się drabina aluminiowa Krause czu Higher może pomóc też jej masa własna. Z pewnością jest to cecha, która ma duży wpływ na to, czy będzie się z niej wygodnie korzystać. Nawet różnica dwóch kilogramów może okazać się znaczna. W dylemacie typu Higher czy Krause pomocna może być też wiedza o długości całkowitej drabiny, a więc o tym, jak wysoko na niej będziemy mogli dotrzeć.

Drabina Krause czy Higher – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dla wielu użytkowników bardzo istotną kwestią jest długość transportowa drabiny. To taki parametr, który mówi nam o tym, na ile możliwe będzie przewożenie drabiny np. samochodem. To drobiazg, który może jednak okazać się dość znaczący. Nie zawsze jest tak, że dłuższa drabina będzie miała też większą długość transportową. Gdy w grę wchodzi drabina aluminiowa Krause czy Higher warto też zwrócić uwagę na to, jaki przekrój ma jej profil aluminiowy. Warto też ocenić, czy dany model posiada adaptację na schody. Nie zawsze jest to standard, czasem trzeba szukać specjalnej drabiny właśnie z taką adaptacją. Ze względów bezpieczeństwa wyjątkowo istotne są też antypoślizgowe stopki drabiny i stabilizatora.

Z perspektywy wieloletniego użytkowania ważne będzie to, na jak długo udzielana jest gwarancja na produkt. Czasem jest to kilka lat, rzadziej zdarza się, że otrzymujemy gwarancję dożywotnią, co jest oczywiście bardzo korzystne. Wpływ na wygodę użytkowania i żywotność drabiny będą miały także części ślizgowe na prowadnicy. Mają one na celu ochronę profili aluminiowych przed ścieraniem. Ze względów estetycznych, które mają co prawda drugorzędne znaczenie, ale też nie zawsze do końca są bez znaczenia można wskazać też na kolorystykę wykończeń. Ta bardzo często występuje w odcieniach czerni, czerwieni lub fioletu. Ostatnią kwestią, jaka ma wpływ na to, jakie drabiny wybierane są najchętniej jest oczywiście cena. Im niższa, tym lepiej.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze