Strona głównaPoradyZmiękczacz wody - ranking, opinie, wady i zalety

Zmiękczacz wody – ranking, opinie, wady i zalety

Zmiękczacze wody – używane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w kamienicach. Czasami zmiękczacze wody instalujemy również w mieszkaniach, w bloku. W blokach jednak często jest to problematyczne – problem z podłączeniem. Opinie na temat tego sprzętu są przeróżne – jedni chwalą, jedni piszą, że to całkowicie niepotrzebny sprzęt. Co robi zmiękczacz wody? Usuwa jony, które są odpowiedzialne za “twardość wody”. Sprzęt ten w teorii ma zatem chronić nasz sprzęt przed zakamienieniem. Pisząc sprzęt mamy na myśli zarówno kabiny prysznicowe, jak i pralki, czajniki czy inny sprzęt AGD. Sprzęt ten jednak nie kosztuje 100 złotych, a często w okolicach 2000 złotych, dlatego jest tyle pytań.

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • zmiękczacz wody opinie
  • zmiękczacz wody buderus czy viessmann
  • zmiękczacz wody wady i zalety
  • zmiękczacz wody a wpływ na zdrowie
  • zmiękczacz wody najczęstsze problemy
  • zmiękczacz wody co ile regeneracja
  • zmiękczacz wody czy warto
  • jaki zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego
  • zmiękczacz wody ranking

Także polecam zaparzyć swoją ulubioną kawę, bo artykuł będzie obszerny. Poruszymy temat z każdej strony. 

Zmiękczacz wody – wady i zalety 

Zacznijmy od tej dobrej, pozytywnej strony – zalety. Jakie są zalet zmiękczacza wody? No przede wszystkim zdrowia instalacja oraz dłuższa żywotność Twojego sprzętu AGD. Brak osady to spora zaleta, która jest wymieniana w wielu opiniach na temat tego sprzętu. Brak kamienia w czajniku to zdecydowanie kolejna zaleta, która może wpływać na zdrowie. Niektóre opinie mówią nam o tym, że zmiękczona woda smakuje lepiej. Przygotowując obiady czy inne posiłki zauważają, że smak jest lepszy, delikatniejszy. Czy podzielacie tą opinie? Zaleta to także fakt, że zmiękczona woda lepiej przewodzi. Co to oznacza? Szybciej zagotowana woda, oszczędzimy także na ogrzewaniu. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zaleta jest tylko jedna – brak problemów ze sprzętem. Jednak jak widzimy zalet jest naprawdę sporo. Zmiękczacz wody wady i zalety, więc przejdźmy teraz do wad.

Wadą jest cena i fakt, że nie zawsze potrzebujemy. Cena, wcześniej wspominaliśmy, że dobry sprzęt może kosztować ponad 2000 złotych i jest to fakt. Dolicz do tego instalację, transport i to całe przedsięwzięcie będzie Ci kosztować nieco więcej niż 2000 złotych. Wady to także fakt, że nie zawsze jest nam potrzebny zmiękczacz wody. To nie jest tak, że woda w każdym mieście wymaga użycia tego sprzętu. Jest to trochę naciągana sprawa, dlatego warto przebadać dokładnie wodę przed kupnem tego sprzętu. Jeśli ty widzisz jakieś wady lub zalet to pisz o tym śmiało. 

Najczęstsze problemy to przede wszystkim fakt, że zmiękczacz nie pobiera soli. Niektórzy skarżą się na koszta eksploatacji. Do najczęstszych problemów możemy zaliczyć także trudność w podłączeniu i obsłudzę. Naszym zdaniem nie powinno być to zaliczane do najczęstszych problemów, gdyż zarówno schemat podłączenia jaki instrukcja obsługi jest dołączana do każdego egzemplarza. Ludzie narzekają też na często regeneracje. Jednak to wszystko zależy od tego jak często ktoś używa tego sprzętu. Co ile regeneracja? To zależy głównie od firmy. Nie mniej jednak na pytanie co ile regeneracja możemy powiedzieć co 2-3 lata. 

Zmiękczacz wody – ranking 

Jeśli jednak zdecydowałeś się na zakup tego sprzętu to przedstawiamy Wam krótki ranking, który bazuje na naszej subiektywnej opinii. Odpowiemy Wam na pytanie zmiękczacz wody buderus czy viessmann oraz przedstawimy krótki ranking. 

TOP1 – Zmiękczacz wody viessmann aquahome 20

Gdy pisaliśmy to zestawienie to zastanawialiśmy się jaki wybrać zmiękczacz wody do top1. Nie było to łatwe zadanie, ale na pierwszym miejscu ustawialiśmy zmiękczacz wody viessmann aquahome 20. Opinie na temat tego zmiękczacza wody są pozytywne, zarówno u hydraulików, jak i osób, które piszą swoje opinie na forach internetowych. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie – zmiękczacz wody buderus czy viessmann? Viessmann jest liderem jeśli chodzi o tego typu sprzętu, jest sprawdzony, ma naprawdę sporę doświadczenie na rynku. Zmiękczacz wody buderus czy viessmann? Naszym zdaniem Viessmann.

zmiekczacz wody

TOP2 – Zmiękczacz wody cosmowater home 22

Jaki zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego? Cosmowater home 22! Wykrzyknął jeden z użytkowników na forum hydraulików. I jest to prawda cosmowater home 22 nadaje się idealnie do domu jednorodzinnego. Odpowiadając jeszcze raz: Jaki zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego? Cosmowater home 22. Ile kosztuje ta przyjemność? 2500 złotych za urządzenie o dobrych opiniach zarówno przez użytkowników, jak i monterów to chyba dobra cena. 

 Zmiękczacz wody cosmowater home 22

TOP3 – BWT aquadial softlife 20

Opinie na temat zmiękczacza wody BWT są różne, jednak jest bardzo mało informacji na temat dokładnego działania. Nie mogliśmy znaleźć żadnych konkretnych opinii na temat tego zmiękczacza, dlatego skontaktowaliśmy się z zaprzyjaźnionym hydraulikiem, który w swoim portfolio ma montaż między innymi właśnie zmiękczaczy wody. Odpowiedział nam, że montował kilkukrotnie w swojej karierze BWT aquadial softlife 20 i szczerze może polecić. Traktujemy to jako pozytywny sygnał i opinie, która wrzuca nam BWT aquadial softlife 20 na trzecie miejsce w naszym zestawieniu. 

BWT aquadial softlife 20

Ranking jest skromny, zawiera tylko trzy pozycję, ale im mniej pozycji tym łatwiej zdecydować, który zmiękczacz warto kupić. Odpowiedzieliśmy także na najważniejsze pytanie czyli zmiękczacz wody buderus czy viessmann. Jeśli zmieniłbyś ten ranking, lub masz jakiś własny to daj znać w komentarzu. 

co ile regeneracja

Zmiękczacz wody a zdrowie

Zdrowie jest ważne, ważniejsze od pieniędzy. Nic dziwnego zatem, że ludzie szukają rozwiązania, które pozwoli im na jeszcze lepszy komfort życia, który wpływa na nasze zdrowie. Zmiękczacz wody a zdrowie, chyba nie będzie zaskoczeniem, że osoby, które mają problemy z nerkami powinny pić miękką wodę. Jeśli chodzi o zdrowie to na tapetę bierzemy głównie nerki. Osoby, które nie mają problemów z nerkami nie zauważa pozytywnego wpływu na zdrowie stosują zmiękczacz. 

Czy warto? Te pytanie już zostawiamy Tobie. Znasz już najczęstsze problemy, wady i zalety oraz poznałeś ranking zmiękczaczy. Na podstawie tych rzeczy oraz przytoczonych opinii mam nadzieje podejmiesz słuszną decyzję. 

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Borykam się od 5 lat z problemem z nerkami, lekarz zalecił mi zastosowanie zmiękczacza do wody. Widzę poprawę, niewielką ale widzę i czuję. Posiadam wyżej wymieniony zmiękczacz cosmowater home 22. Osobom z chorymi nerkami może faktycznie służyć, a tak to nie wiem czy warto za te kasę zaopatrzyć się w zmiękczacz wody…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze