Strona głównaPoradyRanking pomp do basenu, czyli jaka pompa do basenu

Ranking pomp do basenu, czyli jaka pompa do basenu

Relaks we własnym ogrodzie zawsze smakuje najlepiej. Szczególnie, jeśli dodatkiem do niego jest własny basen. Korzystanie ze sprzętu tego rodzaju wymaga zawsze posiadania odpowiedniego sprzętu, w tym dobrej jakościowo pompy filtrującej do basenu, opinie o której będą więcej, niż zadowalające. Na szczęście dla osób niezorientowanych w temacie przychodzi z pomocą ranking pomp do basenu.

Wśród wszystkich przytoczonych poniżej propozycji wybrane zostały jedynie najlepsze pompy filtrujące do basenu – piaskowa i inne, mające opinie solidnych i niezawodnych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka pompa piaskowa do basenu sprawdzi się najlepiej, warto sprawdzić również na forach internetowych. Czy faktycznie mocna pompa do basenu Bestway ma opinie najlepszej? A może na rynku można znaleźć znacznie ciekawsze propozycje?

Jaka pompa do basenu – forum przychodzi z pomocą i radą

Dla niezdecydowanych, jaka pompa do basenu, forum przychodzi z odsieczą. W wielu wątkach o tematyce ogrodniczej można znaleźć informacje, że pompa piaskowa do basenu opinie ma najlepszej i jednocześnie najtrwalszej. Szczególnie, jeśli będzie pochodzić od dobrej klasy producenta. I właśnie w tej kwestii z pomocą ma przyjść zarówno forum, jak i osobny ranking polecanych produktów.

Według powszechnych opinii świetnie sprawdza się mocna pompa do basenu Bestway, produkowana przez firmę zajmującą się głównie właśnie takim sprzętem. Za zachowanie wody basenowej w znakomitej czystości odpowiada sprzęt o wydajności 5678 l/h. Mocna pompa do basenu Bestway rekomendowana jest do basenów o pojemności od 110 do 31 700 l, co najlepiej świadczy o jej mocy oraz rewelacyjnej jakości. Sama pompa nie pobiera zbyt dużo energii – zaledwie 86W.

To jednak nie jedyny sprzęt wart uwagi, jaki można znaleźć na rynku. Jaka pompa piaskowa do basenu  będzie najlepsza? Czas się przekonać.

Ranking pomp do basenu

Swoje decyzje zakupowe dobrze jest opierać na rzetelnych źródłach wiedzy, takich, jak ranking pomp ciepła do basenu. To, wraz z odpowiedziami, jakich udziela na pytanie o to, jaka pompa do basenu forum ogrodnicze, można jak w dym kierować się do sklepu ogrodniczego.

Najlepsze o pompach filtrujących do wody opinie ma oczywiście marka Bestway ze swoimi sztandarowymi produktami. Na drugim miejscu znajdują się takie propozycje, jak Intex – pompa filtrująca do basenu opinie ma równie dobrej, chociaż mniej wydajnej. Najlepsze modele są w stanie przefiltrować około 2006 l w godzinę, co na warunki domowe jest zdecydowanie wystarczające. Sama pompa jest niepozorna i lekka, waży niecałe 3 kg, jednak nie wpływa to na jej żywotność czy możliwości, jakie daje użytkownikom.

Jaka pompa piaskowa do basenu?

Pompy piaskowe do basenu opinie zbierają całkiem niezłe. Różnica między nimi a tradycyjnymi pompami do basenu polega na rodzaju filtra. Jak łatwo można się domyślić, w przypadku pomp piaskowych filtr również będzie wykonany z tego materiału. Pompa filtrująca do basenu piaskowa jest wybierana znacznie chętniej i częściej niż kartuszowa, a to ze względu na sam proces filtracji wody. W pompach filtrujących do basenu piaskowych wykorzystywane są naturalne procesy – woda oczyszczana jest nie chemicznie, ale za pomocą żwiru i piasku o odpowiednim rastrze. Jeśli chodzi o takie pompy piaskowa do basenu, opinie jasno podkreślają, że to idealne rozwiązanie dla znacznie większych ogrodowych akwenów, o pojemności ponad 10 000 litrów.

Najlepszą pompą tego typu będzie popa dobrego, rzetelnego producenta. Warto wybierać pompę oraz basen tej samej firmy, wtedy będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą idealnie współgrać, przede wszystkim pod kątem technicznym.

Ranking pomp ciepła do basenu

W kwestii wodnego odpoczynku we własnym basenie pozostaje do omówienia jeszcze jedna kwestia, a mianowicie sposób podgrzewania wody w chłodniejsze dni.

Ranking pomp ciepła do basenu pozwala na wyłonienie najlepszych, najciekawszych modeli, jakie można znaleźć na rynku w danej chwili.

Jeśli w grę wchodzi podgrzewanie wody, znakomite noty zbiera marka Hewalex. Średnio za urządzenie o mocy 5,4 kW, umożliwiającego ogrzanie do 25 m3 wody, trzeba obecnie zapłacić w granicach 4 500 złotych brutto.

Drugie miejsce na podium zostało przyznane marce Steinbach 5000. W cenie mniejszej niż 4 000 złotych brutto otrzymujesz urządzenie o mocy 5,1 kW. Mimo pozornie słabszych parametrów i niższej cenie, pompa jest w stanie ogrzać nieco więcej powierzchni, bo do 30 m3.

Zestawienie zamyka Hydro Pro Inverter. To najdroższą opcja ze wszystkich tu wskazanych – za model 7 kW trzeba zapłacić ponad 5 000 złotych brutto. Nie zmienia to jednak faktu, że ma znakomite parametry. Jest w stanie pracować ze zmienną mocą od 7 do 3,3 kW. Na uwagę zasługuje również stosunkowo niewielki pobór mocy, mieszczący się w zakresie od 0,43 kW do 1,32 kW.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze