Strona głównaPoradyJakie łóżko narożne z funkcją spania?

Jakie łóżko narożne z funkcją spania?

Kiedy mamy kupić łóżko narożne z funkcją spania, problem staje się dość złożony. Nie jest to ostatecznie zwykła kanapa, a raczej mebel, który ma połączyć w sobie funkcję miejsca wypoczynku dla wszystkich domowników, z funkcją spania. Z takiego rozwiązania korzystamy dość często ze względu na małe mieszkania. Kanapa narożna z funkcją spania pozwala zaoszczędzić trochę miejsca i przeznaczyć dotychczasową sypialnię rodziców na pokój dla pociechy. Jak zatem wybrać odpowiedni narożnik z materacem? Czy kanapy narożne z funkcją spania rzeczywiście mogą być wygodne i zapewniać całkowity komfort wypoczynku w nocy? Przed dokonaniem zakupu trzeba koniecznie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Łóżko narożne z funkcją spania – czy to dobry pomysł?

Osoby, którym marzy się kanapa narożna z funkcją spania z pewnością zadają sobie pytanie o to, na ile jest to dobre rozwiązanie. Z jednej strony chcemy mieć narożnik z materacem, bo wiemy, że taki mebel zapewni całej rodzinie wygodne miejsce do spędzania wolnego czasu w salonie. To sprytny sposób na wykorzystanie każdego wolnego centymetra przestrzeni w mieszkaniu. Jakie zalety ma kanapa narożna z funkcją spania? Poza tym, że pozwala zmaksymalizować użyteczność przestrzeni, którą dysponujemy, jest po prostu wygodna. Z jednej strony to duża oszczędność miejsca, z drugiej komfortowe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, a także gości. W nocy taki narożnik z materacem zmienia się w komfortowe łóżko do spania. Z takiego rozwiązania bardzo często i chętnie korzystają właściciele małych mieszkań. W momencie gdy rodzina się powiększa, rodzice mogą oddać swoją sypialnię w dwupokojowym mieszkaniu na pokój dla dziecka, a sami przenoszą się do salonu. Choć nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, kanapy narożne z funkcją spania ratują sytuację.

Narożnik z funkcją spania – materac w nocy, kanapa w dzień

Wstawienie pełnowymiarowego łóżka do salonu zwykle jest niemożliwe i nie wyglądałoby szczególnie stylowo. Dlatego też z pomocą przychodzą kanapy narożne z funkcją spania. Dzięki temu rozwiązaniu mamy miejsce na przechowywanie pościeli, a przy tym wygodny mebel, który z powodzeniem zastąpi małżeńskie łoże. Kanapa narożnik z funkcją spania nieźle sprawdza się zresztą nie tylko w małych mieszkaniach, ale też w dużych. Stanowi wówczas znakomite zapasowe miejsce noclegowe dla niezapowiedzianych gości. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszy się narożnik z funkcją spania. Materac może w tym przypadku stanowić dodatkowe wyposażenie, które podniesie komfort wypoczynku. Na co zatem zwracać uwagę, gdy poszukujemy kanapy narożnej z funkcją spania? Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Kanapa narożnik z funkcją spania – ile kosztuje?

Jak zawsze, chcąc kupić cokolwiek musimy przygotować się na to, że ceny za dany przedmiot będą dość atrakcyjne i niskie, ale też zdarzają się takie bardzo wysokie, idące w parze z jakością lub też nie do końca. Dlatego warto wiedzieć, czego dokładniej poszukujemy. Tak samo wygląda sprawa z zakupem sofy rogowej z funkcją spania. Oczywiście z powodzeniem znajdziemy takie modele, które będą kosztowały około 1500 zł i one również dobrze spełnią swoją rolę. Taka kanapa narożnik z funkcją spania nie będzie może wyjątkowo komfortowa na noc, ale w zupełności wystarczy, jeśli będziemy chcieli przenocować na niej kogoś od czasu do czasu. Spanie na niej każdej nocy może być już nieco bardziej uciążliwe. Wszystko dlatego, że sofa rogowa z funkcją spania składa się z kilku modułów, które na noc można rozłożyć. Razem tworzą one całość przypominającą łóżko, najczęściej o wymiarach co najmniej 120 × 200 cm. Minusem tego, co oferuje nam taki naroznik funkcja spania jest fakt, że tapicerowane moduły w rzeczywistości nie są całością jaką jest materac. Możemy więc odczuwać, że nasza kanapa narożnik z funkcją spania ma rowki, łączenia i jest nierówna.

Sofa rogowa z funkcją spania z materacem

Dla pełnego komfortu warto wybrać narożnik z funkcją spania materac. Wówczas nasz narożnik funkcja spania będzie co prawda droższy, ale z powodzeniem zastąpi pełnowymiarowe łóżko. Taka kanapa narożnik z funkcją spania okaże się doskonałym wyborem do każdego domu i małego mieszkania. Będzie wygodnym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny w dzień i w nocy. Dobra wiadomość jest taka, że narożnik funkcja spania z materacem, mimo że jest droższy od zwykłego, to jednak wciąż nie jest to bardzo wysoka kwota. Najtańsze modele to wydatek około 2000-2500 złotych. Trzeba przyznać, że to niewiele jak na mebel, który łączy w sobie tyle funkcji.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze