Strona głównaNarzędziaHusqvarna 445 - dane techniczne, wady, opinie, forum, waga, cena

Husqvarna 445 – dane techniczne, wady, opinie, forum, waga, cena

Nowoczesna piła spalinowa to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy wykonać wiele prac związanych z budową czy przygotowaniem drewna na opał. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych urządzeń tego typu. Na uwagę zasługują przede wszystkim urządzenia czołowych producentów. Takim sprzętem jest bez wątpienia Husqvarna 445. Opinie o tej pile są bardzo pozytywne. Warto więc sprawdzić czym się charakteryzuje. 

Husqvarna 445 dane techniczne, waga, cena 

Zacznijmy od najważniejszego czyli od danych technicznych Husqvarny 445. Nie da się bowiem ukryć, że parametry tej piły mechanicznej są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika i sprawić, że wykonywanie prac związanych z cięciem drewna będzie szybkie, proste i sprawne.

husqvarna 445 dane techniczne
Dane techniczne

Jeśli chodzi o dane techniczne Husqvarna 445 posiada silnik o pojemności 45,7 cm³ o mocy wyjściowej 2,1 kW. Waga Husqvarny 445 bez płynów oraz dodatkowych elementów to zaledwie 4,9 kg. Nie da się ukryć, że tak niska waga Husqvarny 445 w połączeniu z niskim poziomem wibracji zapewnia pełen komfort pracy. Mówiąc o danych technicznych warto wspomnieć również o prędkości łańcucha, która wynosi 17,3 m/s.

Przejdźmy jeszcze do jednej bardzo ważnej kwestii, którą jest cena Husqvarny 445. Wynosi ona obecnie nieco ponad 2 tysiące złotych co jest bardzo atrakcyjną propozycją.

Husqvarna 445 ile ma koni? 

Mówiąc o parametrach piły spalinowej nie sposób nie wspomnieć o tym ile ma koni. Husqvarna 445 jest urządzeniem o dość dużej mocy, dzięki czemu nie rozczarowuje również w tej kwestii i jest w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Ile ma koni? Husqvarna 445 to piła, której moc wynosi prawie 3 konie mechaniczne. Pozwala to na skuteczne i szybkie przecięcie nawet bardzo grubych bali drewna. 

Husqvarna 445 – wady zauważone na forum 

Jak w przypadku wszystkich urządzeń tak również i w kwestii tej piły wielu użytkowników wypowiada się na forum. Opinie jakie możemy znaleźć są jak zwykle bardzo różnorodne. Część osób oczywiście znajduje wady Husqvarny 445, jak choćby głośną pracę. Warto jednak mieć świadomość, że wady Husqvarny 445 nie wynikają z błędów producenta czy niskiej jakości materiałów a są raczej subiektywnymi odczuciami użytkowników. Coś, co przeszkadza jednej osobie może więc kompletnie nie mieć znaczenia dla innych. Nie są to więc wady, które wykluczają satysfakcjonujące wykorzystywanie piły do pracy. 

Husqvarna 445- opinie 

Wiemy już czym charakteryzuje się piła spalinowa Husqvarna 445. Opinie o niej, choć jak wspominaliśmy bywają różnorodne tak naprawdę w znacznej mierze są bardzo pozytywne. Wiele osób docenia fakt, że piła jest stosunkowo lekka oraz posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu praca z nią jest bardzo wygodna. Opinie o Husqvarna 445 bardzo często poruszają również kwestie zużycia paliwa, które w przypadku tej piły jest naprawdę niskie. Nie musimy więc martwić się o ekologię oraz stan naszego portfela. W opiniach o Husqvarnie 445 możemy znaleźć również informację o bezwładnościowym hamulcu, który zwiększa bezpieczeństwo pracy z wykorzystaniem tego narzędzia. 

Husqvarna 445 – opinie na forum 

Nie da się ukryć, że wiele osób przed zakupem jakiegokolwiek narzędzia sprawdza co mówi się o nim na forum. Husqvarna 445 jest jedną z tych pił spalinowych, o które nie musimy obawiać się, że zostaną skreślone przez miażdżącą krytykę. Na forum o Husqvarnie 445 możemy przeczytać między innymi, że jest to urządzenie niezawodne, solidne i trwałe. Użytkownicy forum doceniają w Husqvarnie 445 fakt, że jest ona bardzo łatwa w uruchomieniu, pozwala na szybką regulację łańcucha oraz charakteryzuje się bardzo niskim poziomem drgań, przez co nie męczy rąk i ramion. Słowem, jest to urządzenie jak najbardziej godne naszej uwagi. 

Husqvarna 445 czy Stihl ms 251 

Nie da się ukryć, że wiele osób porównuje ze sobą urządzenia różnych producentów zastanawiając się, które z nich będzie odpowiedniejsze. Jednym z często pojawiających się pytań jest Husqvarna 445 czy Stihl ms 251. Co możemy powiedzieć na ten temat? Stihl ms 251 to piła, która charakteryzuje się wagą 4,8 kg, mocą wynoszącą 2,2 kW a więc delikatnie wyższą od Husqvarny 445. Nie jest to jednak różnica znacząco wyczuwalna. W dylemacie Husqvarna 445 czy Stihl ms 251 decydujące znaczenie ma więc cena, która niestety w przypadku Stihla jest wyższa o kilkaset złotych. 

Stihl 231 czy Husqvarna 445

Drugim dylematem, który często mają osoby poszukujące piły spalinowej jest Sthil 231 czy Husqvarna 445. W przypadku piły marki Stihl o modelu 231 mamy do czynienia z bardzo zbliżoną wagą oraz nieznacznie mniejszą mocą (wynoszącą 2,0 kW). Również jest to urządzenie, które powinno sprawdzić się w pracach związanych np. z wyrobem drewna. Także cena urządzeń jest bardzo zbliżona. Dylemat Stihl 231 czy Husqvarna 445 trudno więc jednoznacznie rozwiązać.

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze