Strona głównaNarzędziaStihl FS 350 - cena, części, opinie

Stihl FS 350 – cena, części, opinie

Lato to czas wzmożonych prac ogrodowych. Ci, którzy muszą dbać o przydomowe trawniki, powinni zadbać najpierw o odpowiedni sprzęt. Kosiarki i kosy renomowanych producentów gwarantują, że koszenie będzie przebiegać szybko i sprawnie. Dziś chcemy ci opowiedzieć o sprzęcie, który robi wrażenie i nie ma sobie równych na swojej półce cenowej u innych producentów. Jeśli potrzebujesz pozbyć się trawy i zarośli na nierównym terenie, kosa Stihl FS 350 spełni wszystkie twoje oczekiwania. Poniżej dowiesz się jakie opinie ma ten sprzęt i w jakiej cenie może być twój. Sprawdź poniżej:

  • Stihl FS 350 – jaka jest cena urządzenia?
  • Stihl FS 350 – części zamienne, gdzie je kupić i czy są łatwo dostępne?
  • Stihl FS 350 – opinie użytkowników, co mówią na forach internetowych?
fs350 dostępność
Produkt jest ciężko dostępny – aktualnie sporo ofert jest na OLX, oczywiście używanych

Stihl FS 350 – cena 

Kiedy szukasz kosy spalinowej, a musiałeś już kupić kosiarkę, nożyce do żywopłotu i jeszcze parę innych sprzętów, chcesz wiedzieć jaka jest w wypadku Stihl FS350 cena. Jeśli chodzi o sprzęt Stihl, co nie zdarza się często, za ceną idzie jakość. 

Urządzenia Stihl to m.in kosy najwyższej klasy zbudowane na naprawdę dobrych podzespołach i dostępne w adekwatnej do tego cenie. Generalnie jest to wydatek nieco ponad 2 tys. zł za nowe urządzenie. Zaraz jednak przekonasz się, że jak na to, co ten sprzęt oferuje, dla kosy Stihl FS 350 cena nie jest wygórowana. 

Kosa spalinowa Stihl FS 350 wyposażona jest w system tnący AutoCut. W ten sposób można łatwo wyregulować długość żyłki – wystarczy lekko uderzyć głowicą w podłoże. Jeśli chodzi o grubość żyłki, w urządzeniu standardowo znajduje się żyłka 2,4mm. Będzie wystarczająca do podkaszania trawy wokół obrzeży, murków przy tarasie albo krawężników. 

Ten model ma jednak, jak podaje instrukcja, sporą moc (1,6 kW/2,2 KM), więc można założyć grubszą żyłkę (wystarczy 3mm), by pozbyć się wysokiej, grubej trawy, czy – potocznie mówiąc – chaszczy.  Stihl FS 350 sprawdzi się przy oczyszczaniu ogrodu po zimie albo na jesień. Jeśli masz krzewy malin lub wysokie trawy ozdobne, zetniesz je tym modelem Stihl.  

W zestawie otrzymujesz także okulary ochronne. To niezbędne podczas wykonywania prac ogrodowych. Głowica Stihl FS 350 tnąca jest zabezpieczona dość szeroką osłoną, więc użytkowanie sprzętu jest całkowicie bezpiecznie. Zdarza się jednak, że od żyłki odbije się jakiś kamyk, Tym samym do koszenia przydają się także wyższe i zabudowane buty, a także długie spodnie. 

W wypadku kosy Stihl FS 350 cena zawiera także szelki i pas nośny. Możliwa jest ich regulacja, by dopasować je do swojego wzrostu. To jeden z lżejszych modeli Stihl (7,3 kg, większość ważny nieco ponad 8 kg), ale szelki się przydają, jeśli trzeba skosić większy teren. 

Stihl FS 350 części

Części do kosy spalinowej Stihl FS 350 są łatwo dostępne. Większość z nich można zamówić przez internet z dostawą w ciągu 24 godzin. Przez pierwsze lata użytkowania STIHL FS 350 części właściwie nie są potrzebne. To model, który cieszy się opinią bezawaryjnego. 

Sprzęt tej klasy kupuje się jednak na lata, więc dobrze wiedzieć, że części, które się w tym czasie zużyją, łatwo zdobyć. 

Nie ma tym samym problemu z tym, by kupić głowicę żyłkową, cewkę, czy gaźnik. Jeśli będziesz wymieniać zużywające się na przestrzeni czasu części na bieżąco, możesz mieć pewność, że kosa Stihl posłuży ci przez lata. 

Stihl FS 350 opinie 

Wśród użytkowników sprzętu marki Stihl panuje opinia, że to producent najlepszych rozwiązań zarówno do użytku domowego, jak i w firmie. Części do kosy spalinowej Stihl FS 350 są łatwo dostępne i niedrogie. Sama wymiana nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Można znaleźć pomoc w autoryzowanym serwisie albo wymienić podzespoły samodzielnie. 

To nie tania kosa, która nie odpala albo jakimś problemem jest regulacja gaźnika. Sprzęt ogrodowy musi być przystosowany do pracy w trudnych warunkach i właśnie taka jest kosa Stihl FS 350. Części  do kosy spalinowej Stihl FS 350 są trwałe i nie zużywają się nawet gdy kosa używana często i do użytku profesjonalnego (przez firmy). 

Trzeba przyznać, że Stihl FS 350 opinie ma bardzo dobre. Użytkownicy chwalą to, że jest poręczna, mimo sporych rozmiarów i radzi sobie z wysokimi zaroślami. 

Do kosy dołączona jest instrukcja. Warto ją przejrzeć przed pierwszym uruchomieniem. Tam znajdziesz parę wskazówek dotyczących eksploatacji tego sprzętu. Dowiesz się też, jak czyścić filtr, czy jak wygląda regulacja gaźnika. 

Instrukcja zawiera też wskazówki, które dotyczą tego, co może być przyczyną tego, że kosa nie odpala. Szczegółowo opisuje, jakie podjąć czynności, aby uruchomić urządzenie. 

Czy potrzebujesz kosy spalinowej Stihl? Nawet jeśli jeszcze 5 minut temu nie byłeś tego pewien, teraz zapewne szukasz konkretnej oferty. I bardzo dobrze, bo to najwyższy czas, by czerpać przyjemność z obowiązku dbania o przydomową zieleń.

Zobacz też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze