Strona głównaNarzędziaJaki odkurzacz do liści? Ranking 2023

Jaki odkurzacz do liści? Ranking 2023

Dla niejednego grabienie liście, zwłaszcza w okresie jesienym, okazuje się żmudną pracą, ponieważ po uporaniu się z nimi, nowych, leżących na ziemi, przybywa w zastraszającym tempie. A na pewno odczują to ci, których ogrody mają duże powierzchnie, a drzew nie brakuje. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zakup świetnego urządzenia do zbierania liści, a czasami nawet dodatkowe rozdrobnienie ich, a mianowicie odkurzacza do liści. Na czym polega działanie odkurzacza? Na tym samy, co domowego, z tym że wciągane są liście, kawałki gałązek, drobne kamienie. Odkurzacz do liści również zaopatrzony jest w worek, do którego trafiają. Niektóre z nich mają również opcję dmuchawy. Jest to jedno z lepszych i łatwiejszych rozwiązań do posprzątania podwórka z liści.

Alternatywą do odkurzacza jest dmuchawa. W odróżnieniu od odkurzacza ogrodowego, wydmuchuje powietrze, które zdmuchuje śmieci oraz liście w inne. Pomimo że dzięki rurze możliwe jest czyszczenie miejsc trudno dostępny, w przypadku dmuchawy, nie zasysa ona śmieci do worka. Obydwa rodzaje mogą być zasilane na trzy sposoby: spalinowo, za pomocą akumulatora oraz elektrycznie. Najbardziej rozpowszechnione są elektryczne odkurzacze do liści, jednak pod uwagę należy wziąć, że ograniczeniem jest kabel, który umożliwia podłączenie do prądu. W przypadku tych zasilanych akumulatorem trzeba się liczyć z faktem, że czas pracy jest ograniczony ze względu na pojemność akumulatora. Zazwyczaj praca odkurzaczem z akumulatorem to około 2 godziny. Spalinowy odkurzacz do liści sprawdzi się, kiedy do sprzątania jest duży obszar. Nie potrzeba tutaj kabla, ani ładowania co 2 godziny, jednak silnik spalinowy wytwarza trujące spaliny

Dmuchawy i odkurzacze do liści – ranking

Akumulatorowe oraz elektryczne dmuchawy i odkurzacze do liści zastosowanie znajdą na mniejszych powierzchniach, jak na przykład ogródek przydomowy, czy podjazd samochodowy. Natomiast spalinowe przydadzą się do uprzątnięcia naprawdę sporego terenu, jak parki miejskie, czy stadiony. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dmuchawy lub odkurzacza? Warto sprawdzić moc silnika urządzenia, długość jego pracy lub zasięg kabla jak w przypadku odkurzaczy elektrycznych. Warto zastanowić się, czy na powierzchniach, na których używać ich będziemy, znajdować się będą same liście, czy też kamienie.

Te o słabszych silnikach odkurzacze mogą sobie nie dać rady z kamieniami. Mocniejsze już będą w stanie zassać do środka lub w przypadku dmuchawy przedmuchać na inne miejsce. Jeżeli mamy do czynienia z nierównym terenem, pełnym zakamarków, swoją rolę odegra odkurzacz lub dmuchawa spalinowa. Według rankingu, najlepszym produktem okazała się akumulatorowa dmuchawa i odkurzacz w jednym marki GARDENA PowerJet Li-40, 9338-55 bez akumulatora. Prosta budowa, duża moc silnika, prędkość powietrza 320 km/h przyda się do prac porządkowych w ogrodzie jak odkurzacz ogrodowy, który bez problemy pozbędzie się zanieczyszczeń. Wiele funkcji, między innymi wybór mocy, wyświetlacz LCD stanu naładowania. Urządzenie spełnia trzy funkcje jednocześnie: dmuchawa, odkurzacz, rozdrabniacz. Drugą pozycją w rankingu dmuchaw i odkurzaczy do liści wartą uwagi jest odkurzacz spalinowy również z funkcją dmuchawy NAX 905V  z silnikiem 25cc na licencji Briggs&Stratton.

Zaopatrzony w wydajny silnik dwusuwowy, o dużej sile ssania, a także strumieniem powietrza o prędkości 265 km/h. Po zasysaniu liście są rozdrabniane i umieszczane do worka 45 litrowego. Ergonomiczne części, jak uchwyt, zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru odkurzacza, a także pasek, który ułatwia utrzymywanie urządzenia. Pomocy przy wyborze szukać można również wśród forumowiczów i zadać pytanie, jaki odkurzacz do liści polecacie. Opinii zasięgnąć można u pracowników sklepów budowlanych, którzy bez problemu odpowiedzą na pytanie, jaki odkurzacz do liści polecacie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze