Strona głównaNarzędziaJak naprawić dyszę rotacyjną Karcher?

Jak naprawić dyszę rotacyjną Karcher?

Myjka ciśnieniowa Karcher to kolejne, bardzo popularne narzędzie w garażu czy ogrodzie. Jest wysokociśnieniowym urządzeniem czyszczącym. Działanie polega na pracy pompy, która podnosi ciśnienie wody, dostarczanej za pomocą węża ogrodowego do myjki. Karcher jest niezastąpiony w pracach wykonywanych na działce, w ogrodzie czy w garażu. Stanowi nieodłączny element wielu miejsc pracy, na przykład warsztatów, serwisów samochodowych, a także w firmach, które wykonują usługi czyszczenia. Dzięki ciśnieniu w myjce ciśnieniowej możliwe jest usunięcie brudu z wielu powierzchni, na przykład z samochodu, ściany czy płytek. Korzystanie z myjki ciśnieniowej Karcher zapewnia, że sprzątanie odbywać się będzie dużo szybciej niż tradycyjnie, przy niewielkim nakładzie wysiłku. Unikniemy również stosowania różnych środków chemicznych. 

Dysza rotacyjna Karcher nie działa

Jedną z najważniejszych części karchera jest dysza rotacyjna. Dysza rotacyjna Karcher umożliwia czyszczenie praktycznie każdego rodzaju powierzchni, nawet jeśli mamy do czynienia z mchem. Jej naprawa może wiązać się z dużymi problemami. Zawdzięcza to się konstrukcji dyszy. Powoduje ona, że zostaje wytworzony punktowy strumień, który się obraca, co pozwala na punktowe uderzenia w brudną powierzchnię pod dużym ciśnieniem. Duże ciśnienie trafia w zabrudzenie, a obroty powodują zrzucanie jej z powierzchni.  Co jednak zrobić w przypadku, gdy dysza rotacyjna Karcher nie działa? Jeśli boimy się lub nie potrafimy podjąć weryfikacji i naprawy problemy, warto udać się do punktu serwisowego.  Bardzo często jednak rodzi się problem, ponieważ w wyniku wygaśnięcia gwarancji nie możemy liczyć na pomoc. Więc jak naprawić dyszę rotacyjną Karcher? Warto zaopatrzyć się do tego celu w zestaw naprawczy dyszy rotacyjnej Karcher. Gdzie można kupić i czym jest zestaw naprawczy dyszy rotacyjnej Karcher? Składa się on z pokrywy dyszy, palca z kulką, O-ringu uszczelniającego, mosiężnego korka zabezpieczającego, który należy wykręcić bezpośrednio przed montażem. Naprawa dyszy rotacyjnej możliwa będzie jedynie przy wykorzystaniu zestawu naprawczego dyszy rotacyjnej. Taki zestaw można spotkać w większości sklepów internetowych, ale również stacjonarnych. Cena takiego zestawu naprawczego dyszy rotacyjnej nie jest wysoka i z pewnością jest na każdą kieszeń. Czasami, udając się do serwisu z zepsutym elementem, na przykład z problemem, że dysza rotacyjna nie działa, usłyszymy kwotę, która znacznie przewyższa wartość całej myjki. Warto więc zaopatrzyć się taki zestaw i w razie awarii sprzętu samemu podjąć się jego naprawy. Jeżeli nie wiem, jak do tego podjeść,na forach można znaleźć pomocne rady lub bazować na zamieszczonych filmach. Informacji można również zasięgnąć z instrukcji obsługi załączonej do myjki ciśnieniowej. Powinno być zawarte, jak powinniśmy się podjąć naprawy na przykład dyszy rotacyjnej. 

Naprawa dyszy rotacyjnej Karcher

Najczęstszą przyczyną złej pracy dyszy jest składowanie się kamienia w jej wnętrzu. Być może to jest powodem, dla którego dysza rotacyjna nie działa. Jeżeli serwis nie wchodzi w grę i sami podejmujemy się naprawy dyszy rotacyjnej, jednym z pierwszych kroków naprawy jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy są odpowiednio złożone. Jeżeli hipotetycznym powodem jest usunięcie kamienia, zaleca się w celu naprawy dyszy rotacyjnej  umieszczenie na całą dobę dyszy w occie. Dzięki temu pozbędziemy się kamienia. Innym sposobem na naprawę jest zmiana filtra wody. Być może naprawa dyszy rotacyjna będzie bezsensowna, ponieważ elementy zużyły się i trzeba będzie sięgnąć po zakup nowych lub po prostu wymienić myjkę na nową. Naprawa może dotyczyć wymiany stożkowej obudowy, ponieważ problem ze strumieniem może być spowodowany wygięciem się któregoś z elementów myjki ciśnieniowej. Jednak najczęściej jest to problem właśnie związany z zapchaniem się końcówki dyszy, która zaburza rotację wody. W tym celu należy odkręcić końcówkę myjki i ją przepchać. Taki zabieg powinien wystarczyć, aby dysza rotacyjna zaczęła prawidłowo pracować. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze