Strona głównaArchitekturaProgram do projektowania łazienki do pobrania za darmo

Program do projektowania łazienki do pobrania za darmo

Łazienka należy do grona tych pomieszczeń, które trudno jest zaprojektować. Nie chodzi nawet o sam wybór stylu tego wnętrza, czy dodatków do niego, ale przede wszystkim o utrudnienia wynikające na przykład z konieczności dostosowania poszczególnych elementów armatury do dostępnych podłączeń. Czy można sobie z tym jakoś poradzić? Zanim sięgniesz po pomoc płatnego architekta wnętrz, spróbuj samodzielnie zająć się jej zaprojektowaniem za pomocą planera łazienki. 

Planer łazienki online

Czy program do projektowania łazienek jest dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci samodzielnego urządzenia tego pomieszczenia? Z pewnością tak! Jeżeli tylko masz nieco czasu, by temu zadaniu poświęcić, z pewnością jest to dobre wyjście. Przede wszystkim w internecie znajdziesz wiele przykładów darmowego programu do projektowania łazienki. Nie wydasz więc na to nic, a okazać się może, że uda ci się stworzyć coś zgodnego z twoimi oczekiwaniami. Zazwyczaj nie są one trudne w obsłudze, a zapewniają spory wybór funkcji, dzięki którym łatwiej można zaplanować wygląd tego pomieszczenia. Program do projektowania łazienek oferuje wiele opcji pomagających w przygotowaniu łazienki zgodnych z najnowszymi trendami, a przy okazji także pasujących do swojego indywidualnego stylu.

W ramach takiego programu do aranżacji łazienki wybierzesz takie elementy, jak na przykład glazura i terakota pasujące do ścian, miejsce zawieszenia oświetlenia, by jak najlepiej spełniało swoją funkcję, a także rodzaj armatury. Wolisz wannę, czy prysznic? Darmowy program do projektowania łazienki pomoże ci przetestować obie te wersji. Nanosisz na nim wymiary pomieszczenia, a także odległości pomiędzy poszczególnymi przyłączami. Dzięki temu możesz na bieżąco wszystko przestawiać i sprawdzać, ile jeszcze wolnej przestrzeni ci pozostanie.

Jaki program do projektowania łazienki wybrać?

Czy warto wybrać darmowy program do projektowania łazienki? Chomikuj i inne strony pozwalające na ściąganie plików udostępnianych przez innych użytkowników oferuje darmowe programy do aranżacji łazienek. Są one zazwyczaj bardzo wygodne do używania. Można przetestować także kilka, by znaleźć ten najlepszy. 

W przypadku, kiedy nie masz wybranego konkretnego producenta armatury, najlepiej jest przetestować kilka opcji. Większość firm zajmujących się produkcją sprzętu do łazienki ma w swojej ofercie jakiś darmowy planer łazienki, z którego korzystać można nawet online. Sprawdzając oferty większej liczby firm masz szansę na dopasowanie czegoś idealnie dobranego do twoich oczekiwań. Dodatkowo podczas wybierania idealnego programu do aranżacji łazienki zwróć uwagę także na możliwość zapisywania projektu, aby móc go później edytować. Ważną kwestią jest także możliwość wykonania wizualizacji 3D. Takie programy do projektowania łazienek pozwalają dokładniej sprawdzić, jak pasuje do siebie wybrana kolorystyka i oczywiście, czy zachowane zostały właściwe odległości pomiędzy wszystkimi sprzętami. Wizualizacja 3D znacznie ułatwia wyobrażenie sobie wszystkiego. To szczególnie istotne w przypadku małych łazienek w blokach, gdzie często cenny jest każdy centymetr. Wszystko ułatwi znacznie program do projektowania łazienki. Chomikuj i inne strony pozwalające na ściąganie plików z internetu są pełne wyboru odpowiedniego.

Jest kilka programów do projektowania łazienek wartych uwagi. Marka Koło ma na przykład własne narzędzie, czyli Moja Łazienka 1 92. Znaleźć w niej można jedynie produkty tej firmy, ale oferuje ona możliwość krótkiego spaceru po zaprojektowanej przez siebie przestrzeni. Podobny jest planer łazienki online marki Villeroy&Boch. Bardzo rozbudowany jest program do aranżacji łazienki Merkury Market. To produkt sklepu, w którym jednak znaleźć można naprawdę wiele zróżnicowanych propozycji, co niewątpliwie wpływa na wygodę jego stosowania. W jego ramach poza wizualizacją 3D znajduje się także cennik oferujący wycenę całego projektu. Łatwiej jest więc zaplanować budżet.

Darmowy program do projektowania łazienki pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Przede wszystkim dlatego, że nie musisz dzięki niemu płacić za pomoc architektowi wnętrz. Po drugie pozwoli także na uniknięcie wielu pułapek i możliwych do popełnienia błędów. Swój projekt najlepiej sprawdź w kilku planerach łazienkowych. Pomoże to w dobrym zaplanowaniu całej przestrzeni. Stworzenie listy zakupów wszystko ułatwi. Pomoże również w wyliczeniu, ile materiałów budowlanych jest potrzebnych do realizacji całego konceptu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze