Strona głównaInneJaka maska do spawania jest najlepsza?

Jaka maska do spawania jest najlepsza?

Spawanie jest to czynność, która wykonywana jest w większości zakładów produkcyjnych. W dzisiejszych czasach dobry spawacz jest pracownikiem na wagę złota. Jego zadaniem jest łączenie ze sobą odpowiednich materiałów używając bardzo wysokiego ciepła. Pod wpływem podwyższonej temperatury materiały topią się, łączą ze sobą i po ostygnięciu stanowią integralną całość.

Podczas spawania zwłaszcza okolice twarzy narażone są na uszkodzenia. Aby ochronić swoją twarz, a w szczególności oczy podczas spawania należy obowiązkowo nosić maskę do spawania. Więc jaką maskę do spawania wybrać i co ona daje? 

Jaką maskę do spawania wybrać i jaką ochronę zapewnia ona spawaczowi?

Podczas spawania najgroźniejsze są odpryskujące się z powierzchni materiału gorące kawałki metalu, które mogą dosłownie pociąć skórę twarzy bądź bezpowrotnie zniszczyć wzrok. Dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniej maski do spawania. Bez niej dosłownie ani rusz! Na rynku występują różne rodzaje masek spawalniczych. Parametrem, który spełnia największą różnicę w stawkę jest poziom jej zaciemnienia. 

Przyłbica spawalnicza – jaką kupić?

Maska spawalnicza może posiadać mniejsze lub większe zakresy zaciemniania. Z praktycznego punktu widzenia im większy zakres zaciemniana posiada dana przyłbica, tym jest ona bardziej funkcjonalna. W pracy spawacza spotyka się on z różnymi rodzaju materiałami, do których indywidualnie musi dobrać poziom prądu, aby skutecznie je połączyć w całość.

Przyłbica spawalnicza - jaką kupić

Różne zakresy prądu decydują o tym, że spawacz powinien modyfikować do nich poziom zaciemnienia przyłbicy spawalniczej. Jaką kupić, żeby była optymalna?

Więc przyłbica spawalnicza posiadająca największe zakresy zaciemniania będzie najbardziej uniwersalna, a więc najlepsza. 

Maska spawalnicza samościemniająca – jaką wybrać?

Maski spawalnicze samościemniające różnią się od siebie wartością DIN.  Decyduje ona o poziomie zaciemnienia i pochodzi z języka niemieckiego. Z reguły maski spawalnicze samościemniające charakteryzują się parametrem DIN rzędu od 6 do 13 jednostek. Im wyższa wartość DIN, tym maska spawalnicza samościemniająca bardziej nadaje się do wyższych poziomów napięcia prądu. Więc jaką maskę spawalniczą samościemniającą wybrać?

przyłbica ranking

Najlepsze maski spawalnicze samościemniające mogą nawet z powodzeniem być wykorzystywane podczas pracy z prądem o natężeniu zawrotnych 350 A! Tak więc pracując na tak wysokich wartościach prądu warto jest zaopatrzyć się w maskę z wysoką wartością DIN. 

Jednak jaką przyłbicę samościemniającą wybrać do domowych warunków?

Domowe warunki nie wymagają użytkowania tak wysokich wartości natężenia prądu. Dlatego jaką przyłbicę samościemniającą wybrać to takich warunków?

Są to o wiele mniejsze wartości dlatego amatorscy spawacze mogą z powodzeniem zdecydować się na zakup maski spawalniczej samościemniającej o niższej wartości DIN aby nie przepłacać. 

Jaka maska do spawania migomatem?

Migomat to urządzenie spawalnicze znacznie ułatwiające pracę. Wiele osób z przyjemnością woli korzystać z migomatów zamiast standardowych spawarek. Wykorzystuje specjalne technologie, które pracują w towarzystwie gazów obojętnych będąc bardzo skuteczne w branży. Każda firma produkcyjna z prawdziwego zdarzenia nie wyobraża sobie pracy bez migomatów! 

Jednak podczas pracy z migomatem również potrzebna jest maska do spawania. Więc jaką maskę do spawania migomatem zakupić i czym się charakteryzuje?

Jej osłona wykonana jest ze szklanego, samościemniającego materiału, przez co od razu cała część twarzy wraz z oczami jest chroniona. Maskę do migomatu łatwo ściągać i zakładać, przez co jest dość wygodna. Jest to konieczne, gdyż między seriami spawalniczymi użytkownik migomatu musi ściągnąć maskę, aby precyzyjnie ustawić swoje miejsce pracy. Po dobraniu elektrody, a przed rozpoczęciem pracy użytkownik z powrotem zakłada maskę i kontynuuje spawanie. Na pytanie, jaka maska do spawania migomatem sprawdzi się najlepiej, odpowiedź brzmi praktyczna i bezpieczna.

Maska spawalnicza samościemniająca – jak ustawić? Jak ustawić maskę spawalniczą w dobrej pozycji

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zmodyfikować pozycję maski spawalniczej samościemniającej. Jak ustawić maskę spawalniczą samościemniającą, aby komfortowo pracować?

Wybierając model pasywny wystarczy dopasować maskę do twarzy i opuścić chroniący filtr na twarz – to wszystko!

W przypadku wyboru modelu automatycznego za pomocą pokrętła wybiera się poziom zaciemnienia dostosowany do pracy nad danym materiałem. Obecny jest w skali DIN i tak jak wcześniej – im większe natężenie prądy tym pokrętło powinno być przestawione na większą wartość DIN.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze