HomePoradyJak zapakować paczkę InPost do nadania i do zwrotu?

Jak zapakować paczkę InPost do nadania i do zwrotu?

W sprzedaży wysyłkowej InPost jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o sposób dostarczenia przesyłki na miejsce. Trudno zatem się dziwić, że ludzie na całym świecie pokochali paczkomaty, w których przesyłki odbierane są o dowolnej porze, bez konieczności umawiania się, czy wręcz polowania na kuriera. Do ich nadania oraz zwrotu nie trzeba wiedzy tajemnej. Wystarczy kilka podstawowych wskazówek, jak przygotować paczkę do paczkomatu?

Korzystanie z paczkomatów InPost oraz sposób, jak zapakować paczkę do paczkomatu oraz nawet jak nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety, jest bajecznie proste. To kolejny powód, aby korzystać właśnie z tego rozwiązania.

Jak przygotować paczkę do paczkomatu?

Chcąc zapakować sprzedany towar można skorzystać ze specjalnych kartonów do paczkomatów lub ze specjalnych folii. Nie jest to jednak konieczne – możliwości i sposobów na to, jak zapakować paczkę do paczkomatu, jest nieskończenie wiele. W chwili obecnej, dzięki mobilnej aplikacji InPost Mobile nie trzeba nawet drukować tradycyjnych etykiet. To prawdziwa rewolucja, ponieważ nadawanie paczek w  paczkomacie bez etykiet jest jeszcze szybszym sposobem na wysłanie produktów do klienta. Zyskują na tym rozwiązaniu obie strony. Chcąc nadać przesyłkę w paczkomacie, trzeba w pierwszej kolejności odwiedzić aplikację mobilną. Wszystkie kroki są tam dokładnie opisane, więc nie ma obawy – nie można się pomylić.

Nadawanie paczki do paczkomatu – jak to zrobić?

W menu aplikacji znajdziesz charakterystyczną ikonkę przedstawiającą czarną strzałkę na żółtym tle – oznacza ona opcję „nadaj”, i właśnie w nią należy kliknąć. W kolejnym kroku należy podać niezbędne dane odbiorcy oraz nadawcy. Nie musisz uzupełniać numeru telefonu – ten uzupełni się automatycznie. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty za przesyłkę za pomocą wygodnych płatności. Kiedy kwota zostanie zaakceptowana w systemie, aplikacja wyświetli dziewięciocyfrowy kod do nadania przesyłki oraz kod QR do zeskanowania go na miejscu, przy paczkomacie. Będąc przed paczkomatem wystarczy wybrać na ekranie – lub w aplikacji mobilnej – opcję „mam kod nadania”.

Jak tradycyjnie nadać paczkę w paczkomacie?

 Mimo wprowadzonych innowacji nadal można korzystać z tradycyjnych opcji wysyłania, z drukowaniem etykiet włącznie. Na stronie InPost należy wygenerować etykietę, uzupełnić dane w formularzu do wysyłki, a następnie ją opłacić. Tak przygotowaną etykietę należy wydrukować, a następnie przykleić na przesyłce. Przed umieszczeniem przesyłki w paczkomacie należy wybrać opcję do wpisania kodu etykiety lub zeskanować jej kod. Zawsze należy pamiętać  o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki na czas transportu.

Jak zapakować paczkę do zwrotu?

Jeśli zastanawiasz się, jak zapakować paczkę do zwrotu, kiedy towar nie przypadnie ci do gustu, nie martw się. To nic trudnego. Towar z powodzeniem może być zapakowany w to samo opakowanie, w jakim do ciebie trafił. Koniecznie jednak trzeba usunąć naklejoną przez sprzedawcę etykietę, jeśli z takiej korzystał. Dzięki temu podczas transportu z powrotem uniknie się niepotrzebnych nieporozumień. W tym wypadku również należy paczkę odpowiednio zabezpieczyć.

Jak zapakować paczkę z ubraniami?

Ogromnym powodzeniem cieszą się dzisiaj butiki sprzedające ubrania online – to właśnie one najczęściej zadają pytania, jak zapakować paczkę z ubraniami? Przede wszystkim szykując się do tego, jak zapakować paczkę z ubraniami, trzeba oszacować jej wielkość oraz ciężar i do nich dostosować rodzaj opakowania. Najlepiej sprawdzają się opakowania kartonowe ze względu na ich wytrzymałość, jednak nie są one absolutnie wymagane. Ważne, aby opakowanie wytrzymało ciężar zapakowanych produktów.

Jak zapakować szkło do wysyłki?

Inaczej będzie w przypadku delikatnych, szklanych produktów. Zastanawiając się, jak zapakować szkło do wysyłki, warto sprawdzić to w ściądze umieszczonej na stronie InPost. W tym wypadku doskonale sprawdzą się kartony do paczkomatów, dodatkowo uzupełnione np. workami powietrznymi. Szkło powinno być zabezpieczone odpowiednio grubą warstwą folii bąbelkowej. Szklane przedmioty muszą być na tyle sztywno wpakowane, aby nie miały możliwości poruszać się wewnątrz. Dzięki temu można uniknąć ich stłuczenia.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze