Strona głównaPoradyPolowanie na ogród – kto płaci za remont?

Polowanie na ogród – kto płaci za remont?

Jesteś wielkim fanem programu? Twój ogród potrzebuje odświeżenia, ale wszelkie porady, których udziela prowadzący to za mało i zastanawiasz się, czy nie zgłosić się na casting? Polowanie na ogród – kto płaci za remont? Okazuje się, że szukanie odpowiedzi na to pytanie nie jest prostym zadaniem. W tym artykule postaramy się ustalić, czy stacja telewizyjna emitująca program Polowanie na ogród pokrywa koszty remontu, czy może to na uczestniku spoczywa ten obowiązek. 

Zobacz: Program do projektowania łazienki do pobrania za darmo

Polowanie na ogród – co to za program? 

Krótka przypominajka, dla tych, którzy nie wiedzą lub w pierwszej chwili nie skojarzyli, o jaki program telewizyjny się rozchodzi. Polowanie na ogród to audycja telewizyjna emitowana w stacji HGTV od dobrych kilku lat. Prowadzący – Dominik Strzelec – wkracza na posesje wybranych uczestników i wręcz odczarowuje ich zaniedbane ogrody. Jak sam przyznaje, nie ma dla niego i jego ekipy rzeczy niemożliwych i w każdym przydomowym ogródku znajdzie to „coś”.

Warto zaznaczyć, że prowadzący tego programu jest samoukiem i wielkim pasjonatem w swojej dziedzinie. Chętnie dzieli się wiedzą i udziela porad. Do tego zawsze uśmiechnięty. Bez wątpienia tym zaskarbił sobie grono wiernych odbiorców przed telewizorami. Wcześniej znany był z podobnych telewizyjnych produkcji w tej samej ogrodniczej tematyce. 

Źródło: hgtv.pl

Do programu może zgłosić się każdy, kto posiada przydomowy ogród o określonych wymiarach. Nie może być to duży areał ziemi, ponieważ Dominik i jego zespół na totalną metamorfozę ma zaledwie 3 dni i budżet 10 tys. złotych. Podejmuje się pracy przy małych ogródkach lub takich, które są nieco większe, ale są problematyczne w zagospodarowaniu. Takim przykładem był ogród wąski i długi, z którym właściciele mieli nie lada wyzwanie z najprostszą aranżacją. Czy wyżej wspomniany budżet na ogrodową rewolucję pokrywa w całości telewizja? Polowanie na ogród – kto płaci za remont? Sprawdźmy! 

Zobacz: Remont bez zgłoszenia – jaka kara grozi?

Polowanie na ogród – kto płaci za remont? 

Niestety, ale ciężko to ustalić. Wertując każdą ze stron wyszukiwania, nie znajdziemy konkretnej i jasnej odpowiedzi. Powyższy budżet podany jest na oficjalnej stronie stacji telewizyjnej HGTV. W opisie programu Polowanie na ogród. I to w sumie tyle.

W sieci można znaleźć kontakt mailowy dla osób chętnych wziąć udział w castingu wraz z wypunktowaną listą obowiązkowych informacji, których należy udzielić w zgłoszeniu. Między innymi odpowiedzieć, dlaczego chcesz wziąć udział w programie i przedstawić szczegółowy plan swojego ogrodu (dodatkowo przesłać zdjęcia, nagrania).

Czy wyszczególniona jest kwestia, kto ponosi koszty związane z remontem? My nie doszukaliśmy się tych informacji. Ale jeśli tylko uda ci się natrafić na coś konkretnego, daj znać w komentarzu! Pomoże to też innym strudzonym poszukiwaniami odpowiedzi na tak ważną kwestię.

Przypuszczamy, że są dwie możliwości. Pierwszą opcją jest założenie, że to na uczestniku spoczywa kwestia finansowa. I to w jego obowiązku jest przystąpić do programu z wyżej wspomnianym budżetem. Druga z możliwości? Metamorfoza twojego ogrodu na koszt programu. Ekipa Dominika w 3 dni dokonuje ogrodowej rewolucji w ustalonej z góry kwocie. Pytanie, czy w takim wypadku podlegamy rozliczeniu się z fiskusem? I co z tzw. podatkiem od wzbogacenia się? Na taki właśnie wątek natknęliśmy się szukając odpowiedzi na dzisiejsze, tytułowe pytanie. W innych programach remontowych właśnie tak to się odbywa. Uczestnik nie ponosi kosztów związanych z pracami budowlano-remontowymi czy renowacją, ale zobligowany jest do zapłacenia podatku od wzbogacenia się. Czy i tak to wygląda w programie Dominika Strzelca? Trudno nam to stwierdzić. 

Polowanie na ogród – kto płaci za remont? Pytanie zostaje bez konkretnej odpowiedzi. 

Zobacz: Traktorki własnej roboty na sprzedaż – hit?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze