HomeZakupLakiery do parkietu ranking. Jaki lakier wybrać?

Lakiery do parkietu ranking. Jaki lakier wybrać?

Odpowiednia konserwacja parkietu pozwala nam na zachowanie wysokiej jakości, połysku i wytrzymałości przez wiele lat. Dobry lakier jednak kosztuje, warto zatem zrobić dobre rozeznanie na rynku, aby nie przepłacić. Jaki zatem lakier do parkietu wybrać? Sprawdź nasz ranking i zdecyduj sam. 

Wiele osób zastanawia się połysk czy półmat. Konsumenci coraz częściej też kupują parkiet bukowy niż dębowy. Dlatego nasz ranking będzie zawierał lakieru o różnych właściwościach o szerokim spektrum działania. 

Najpierw jednak warto rozpocząć ten temat od podziału. Jakie rodzaje lakierów mamy dostępne na rynku? Przede wszystkich wodne, gdzie opinie na temat tego typu środków są bardzo dobre, nic dziwnego, bo środek ten wydaje się być bardzo bezpieczny. Kolejnym lakierem jest lakier akrylowy. Również przezroczysty lakier, który pozwoli na zachowanie takiej samej barwy deski. Lakier ten raczej nie zabezpieczy nas dobrze przy parkietach, które narażone są na duże ścieranie, duży ruch. Trzecim preparatem są lakiery poliuretanowe, to właśnie one zabezpieczają najlepiej Twój parkiet jeśli chodzi o ścieranie. Są też środki, które łączą się, przykładem jest lakier poliuretanowo akrylowy. 

Jaki lakier do parkietu połysk czy półmat?

Odpowiedzią na to pytanie jest sławne “to zależy”. Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie Twojej podłogi to będzie rekomendować zastosowanie matu lub półmatu. Pamiętaj jednak, że jeśli masz małe pomieszczenie, a chcesz delikatnie optycznie jest zwiększyć to dobrym rozwiązaniem będzie połysk. Tutaj też zauważymy, że będziemy mieć więcej światła w mieszkaniu. Co zatem wybrać? Połysk czy półmat? Decyzja należy do Ciebie. Jeśli chcesz położyć parkiet u siebie w mieszkaniu i szukasz fachowca to skorzystaj z darmowej wyceny na naszej stronie. Odpisujemy w 24h, jesteśmy integratorem ponad 2000 firm budowlanych. 

lakier do parkietu opinie

Jaki lakier do parkietu po cyklinowaniu?

Jeśli korzystamy z cykliniarki i szukamy lakieru po cyklinowaniu to skorzystamy z lakieru do połysku. Wtedy uzyskamy najlepsze rezultaty. Jeśli chcesz więcej poczytać o cyklinowaniu to zapraszamy do przeczytania naszego dedykowanego artykułu w tym temacie. 

Lakiery do parkietu ranking

Nasz ranking, aby był obiektywny nie bazuje tylko i wyłącznie na jednym producencie. Dodatkowo żaden z producentów nie zapłacił nam za umieszczenie informacji o nim, więc możecie spodziewać się obiektywnego rankingu i opinii na temat przedstawionych produktów. 

Lakier do parkietu hartzlack opinie

Jeśli korzystamy z naszej podłogi w taki sposób, że codziennie przechodzi przez nią kilka, kilkadziesiąt osób to warto ją dobrze zakonserwować. Tutaj w rankingu na pierwszym miejscu umieściliśmy producent HartzLack. Powód? Powód jest prosty, jest to lakier poliuretanowy do podłóg, które potrzebują mocnej konserwacji, bo są często użytkowane. 

lakier do parkietu ranking

Lakier wodny do parkietu opinie

Tutaj na drugim miejscu polecamy lakiery wodne. Nie rekomendujemy tutaj konkretnego producenta, warto jednak wiedzieć, że warto wybierać z topki. Chińskie zamienniki mogą okazać się tutaj śmierdzącą sprawą. 

lakier do parkietu ranking

Domalux classic silver opinie

Za 2,5 litra zapłacimy 110 złotych. Jednak warto postawić na ten lakier, bo opinie ma bardzo dobre. Jest poliuretanowy oraz bezbarwny lakier półmat. 

lakier do parkietu ranking

Domalux extra hard opinie

Kolejny lakier od producenta Domalux. Bardzo podobny Do lakieru Super Strong HS od firmy HartzLack. 

lakier do parkietu

Lakier do parkietu renowacyjny v33 opinie

Renowacja podłogi po kilku lat jest niemal koniecznością. Dobra konserwacja do jedno, ale po latach i tak będzie potrzebna renowacja. V33 Lakier Renowacyjny do parkietu to bezbarwna substancja, która jest dość tania. Za wiaderko 0.75 litra zapłacimy 50 złotych. Opinie dobre, więc zachęcamy do zakupu. 

lakier do parkietu ranking

Lakier ceramiczny do parkietu opinie

Coraz częściej ludzie decydują się lakiery ceramiczne. Takim lakierem może być np. lakier ceramiczny od firmy Arboritec. Lakier ten przyniesie nam wysoki połysk podłogi.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze