Strona głównaPoradyJaki przycisk do spłuczki wybrać podczas aranżacji toalety?

Jaki przycisk do spłuczki wybrać podczas aranżacji toalety?

Przycisk do spłuczki to niezwykle filigranowy element toalety, mający jednak niebagatelny wpływ na funkcjonalność i komfort korzystania domowników z tego pomieszczenia. Wydaje się jedynie drobnym uzupełnieniem, ale wybór nieodpowiedniego przycisku spłukującego może nie tylko obniżyć ergonomiczność toalety, ale także zaburzyć estetykę i aranżację. Decydując się na zakup tego rodzaju akcesoriów, musimy mieć na względzie kilka czynników, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego produktu. Warto więc wziąć pod uwagę nie tylko przycisk do spłuczki kompatybilny z naszym modelem sedesu wiszącego, ale także wpisujący się w stylistykę naszej łazienki. W ofercie sklepu Mexen znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów toaletowych, w tym obszerną gamę przycisków spłukujących do spłuczki podtynkowej.

  • Przycisk do spłuczki – funkcjonalność i ekonomia w Twojej łazience
  • Jaki przycisk spłukujący wybrać do spłuczki podtynkowej?
  • Dwufunkcyjne przyciski spłukujące
  • Mexen – zaufaj specjalistom w swojej branży

Przycisk do spłuczki – funkcjonalność i ekonomia w Twojej łazience

Wybierając armaturę łazienkową, która wypełni aranżację naszej świeżo wyremontowanej toalety, często nie zwracamy większej uwagi na drobne akcesoria, skupiając się raczej na urządzeniach największych – umywalkach, kabinach prysznicowych, sedesach, bidetach czy wannach. Dużo mniejszą wagę przywiązujemy do akcesoriów w rodzaju – wieszaków na ręczniki, syfonów, korków czy baterii łazienkowych. Odpowiedź na pytanie – za co odpowiada przycisk spłukujący w naszych łazienkach – wydaje się banalna. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jego zadanie nie ogranicza się wyłącznie do – zgodnie z nazwą – spłukiwania toalety. Zły montaż przycisku wpływa na pogorszenie działania całego systemu podtynkowego, co skutkować może uniemożliwieniem gromadzenia wody w zbiorniku czy – wręcz odwrotnie – przelewaniem się z niego płynu. Zatem wbrew pozorom źle dobrany przycisk do spłuczki może znacząco obniżyć funkcjonalność naszej toalety, a dodatkowo – narazić nas na dodatkowe koszty związane z niekontrolowanym przepływem wody. Wybierając przycisk spłukujący do stelaża podtynkowego warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii, ale również mniejszych detali, które przesądzą o ekonomiczności i ergonomiczności pracy naszej toalety lub ich braku.

Jaki przycisk spłukujący wybrać do spłuczki podtynkowej?

Współczesny rynek armatury łazienkowej to niemal nieprzebrana studnia różnych modeli akcesoriów toaletowych, które w niemal nieograniczony sposób możemy dopasowywać do funkcjonalności, ale także do aranżacji pomieszczenia. W większości nowoczesnych aranżacji łazienkowych montuje się sedesy z instalacją podtynkową. Stelaże podtynkowe, rzecz jasna, wymagają od nas doboru odpowiednich przycisków spłukujących. Czym więc kierować się przy zakupie przycisku do spłukiwania? Po pierwsze – funkcjonalność i ekonomiczność. Niektóre modele sedesów wiszących wymagają konkretnych systemów podtynkowych, obsługiwanych przez konkretne przyciski spłukujące. Wielu producentów armatury i akcesoriów łazienkowych oferuje przyciski uniwersalne, pasujące do niemal każdego systemu podtynkowego. Warto przy tym pamiętać, że uniwersalność może ograniczać się w tym przypadku wyłącznie do produktów danego producenta. Jednak niektóre modele wymagają konkretnych przycisków, a wtedy wybór wersji uniwersalnej może ograniczyć zakres działania całego systemu, zaburzając ergonomię jego pracy. Druga kwestia to oczywiście aranżacja wnętrza łazienki. Obecnie producenci oferują przyciski spłukujące w wielu zróżnicowanych deseniach i kolorach, co pozwala dobrać przycisk do estetyki reszty armatury.

Dwufunkcyjne przyciski spłukujące

Związane z nękającym nas kryzysem podwyższenie rachunków za energię i wodę zmusza nas do wprowadzenia wielu ekonomicznych rozwiązań w pomieszczeniach codziennego użytku. Wybierając przycisk spłukujący do naszej toalety, warto mieć na względzie również ekonomię zużycia wody. Propozycją spełniającą te oczekiwania pozostają przyciski dwufunkcyjne. Mechanizm ten dzieli się na dwie części, mniejszy i większy przycisk. Analogicznie pierwszy z nich uwalnia mniejszą ilość wody, drugi zaś – najczęściej aż dwukrotnie większą. Współczesne stelaże podtynkowe pozostają w większości kompatybilne z tego rodzaju przyciskami. A więc – połączmy funkcjonalność z oszczędnością.

Mexen – zaufaj specjalistom w swojej branży

Mexen to krajowa firma z wieloletnim doświadczeniem w branży projektowania oraz produkcji wyposażenia łazienek oraz toalet o najwyższym standardzie. Przez 5 lat działalności zrealizowaliśmy blisko pół miliona zamówień, sprzedając ponad milion naszych produktów. Priorytetem pozostaje dla nas podążanie za najnowszymi trendami w branży, a co za tym idzie – zyskiwaniem zaufania nawet najbardziej wymagających klientów, poszukujących w armaturze łazienkowej ergonomiczności i nietuzinkowego designu. W naszej ofercie znajdą Państwo ogromny wybór przycisków do spłuczki, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych stelażach podtynkowych, ale również w bardziej klasycznych modelach.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze