Strona głównaCennik budowlanyCennik usług dekarskich

Cennik usług dekarskich

Wykonanie dachu od początku do końca wymaga nie tylko dobrze przygotowanego projektu, dokładnych wyliczeń, współpracy z tartakiem, ale również odpowiednich fachowców. Ci zaś muszą wiedzieć, na czym rzecz polega, aby dach był solidną konstrukcją na lata.  Ilość wykonywanych w ostatnich latach inwestycji budowlanych oraz coraz wyższe ceny sprawiają, że i cenniki dekarskie najlepszych fachowców pną się w górę.

Koszt robocizny dachu to nie jedyne pieniądze, jakie włożymy w wykonanie pokrycia dachowego. Jeśli w grę wchodzą prace dekarskie, cennik obejmuje często też materiał. Taka powszechna praktyka sprawia, że łatwiej jest wyliczyć koszty planowanej inwestycji. Obok dekarstwa – ceny usług to jedno, drugą kwestią jest konieczność zamówienia w tartaku odpowiedniej ilości drewna na więźbę oraz finalnego pokrycia dachowego. Tych dwóch ostatnich kwestii cennik usług dekarskich nie obejmuje. Jeśli planujecie w tym roku zabrać się za budowę dachu, ile trzeba będzie za to zapłacić?

Dekarze Wrocław – cennik

Zwykle cennik usług dekarskich dość mocno może różnić się między sobą w zależności od lokalizacji. Inwestycje wykonywane w obrębie największych polskich miast będą miały tendencję do windowania cen za usługi, zwłaszcza specjalistyczne. Jeśli więc w grę wchodzą dekarze – Wrocław – cennik może opiewać na znacznie wyższe kwoty niż w małych miejscowościach. Bliskość dużego miasta ma jednak swoje zalety – mimo wyżej wycenianych prac dekarskich, cenników będzie też znacznie więcej. Charakterystyczna dla dużych miast jest jeszcze większa konkurencja, również w sektorze usługowym. Dzięki temu inwestor jest w stanie szukać odpowiedniej oferty dla siebie tak długo, jak tylko zechce.

Dekarstwo – cennik usług

Aby zaoszczędzić sobie „chodzenia” za fachowcami, najbardziej opłaca się zatrudniać osoby mające w ręku zarówno fach dekarza, jak i cieśli. W przeciwnym wypadku będą nas obejmować dwa cenniki – cennik dekarski oraz cennik ciesielski. Cieśla odpowiada za postawienie drewnianej konstrukcji dachu, w oparciu o projekt budowlany. Dekarz zaś przygotowuje ostateczne, wierzchnie pokrycie dachowe, a także wykonuje estetyczne obrobienie kominów dowolnie wybranym materiałem. Jeśli jest taka możliwość, warto wybrać dekarstwo – ceny usług których będą zawierać również przygotowanie samej konstrukcji. To nie tylko redukuje finalne koszty, ale także oszczędza czas potrzebny na przeszukiwanie kolejnych ofert, zawieranie umów oraz oczekiwanie na wolny termin.

Obowiązujący cennik usług dekarskich

Ceny usług fachowców dynamicznie się zmieniają, czasem nawet na przestrzeni dwóch-trzech miesięcy, dlatego ich oferty należy zawsze śledzić na bieżąco. Jeśli chodzi aktualnie o dekarstwo-ceny usług są na stronach internetowych dokładnie podzielone na konkretne kategorie. Dzięki temu jednak wyliczenia co do kosztów robocizny dachu oraz osobno co do kosztów materiałów jest naprawdę łatwo wykonać. Do obliczeń w pierwszej kolejności konieczna jest wiedza, jakiej wielkości dach mamy zamiar wykonać. Chodzi tu nie szerokość czy wysokość, ale o łączną sumę metrów kwadratowych powierzchni.

Najlepsi dekarze – Wrocław – cennik

W przypadku prac dekarskich cennik jest najbardziej bezlitosny, jeśli chodzi o usługi związane z samymi kominami i wentylacją. Montaż kominka wentylacyjnego to średnio koszt ok. 110 złotych za sztukę, opierzenie komina zaczyna się od ok. 320 złotych za sztukę. Dalej, za krycie blachą płaską na felc fachowcy liczą sobie od 110 złotych za metr kwadratowy, za krycie bardziej popularną dachówką ceramiczną, tak zwaną karpiówką, chcą od 65 złotych za metr kwadratowy. W koszt robocizny dachu należy również wliczyć montaż więźby dachowej – to zwykle około 80 złotych za metr kwadratowy, chyba, że mamy do czynienia z bardziej skomplikowaną więźbą, jak duża czy małą jaskółka. Wtedy montaż takiej więźby to kolejno 1800 złotych za całość oraz około 1000 złotych za całość.

Szczegółowy cennik usług dekarskich

Jeśli nam się wydaje, że na koszt robocizny dachu składają się jedynie podstawowe czynności, jakie należy wykonać, możemy się srogo rozczarować. Cennik dekarski jest bardzo szczegółowy, dlatego znajdujące się w nim pozycje należy zsumować, aby obliczyć całkowity koszt wykonania pokrycia dachowego domu. Koszty będą większe, jeśli dodatkowo fachowiec będzie musiał pozbyć się eternitu – to koszt około 220 złotych za metr kwadratowy lub będzie musiał usunąć starą papę – w tym wypadku zapłacimy około 24 złote za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o prace dekarskie, cennik zawiera również osobne pozycje w postaci montażu okien połaciowych oraz wymaganych prawem wyłazów kominowych.

Ich cena za sztukę zaczyna się od 700 złotych. Fachowcy osobno policzą sobie również konieczność rozłożenia rusztowania wyższego niż cztery metry – to zwykle kwota rzędu 16 złotych za metr sześcienny. Osobno wycenione jest też łacenie – to ceny zwykle w granicach 33 złotych za metr kwadratowy czy montaż folii paroizolacyjnej. W przypadku tej ostatniej powinniśmy nastawić się na ceny w okolicach 8 złotych za metr kwadratowy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze