Strona głównaPoradyJak umyć lustro bez smug? Czym najlepiej umyć lustro?

Jak umyć lustro bez smug? Czym najlepiej umyć lustro?

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez lustra. Lustro pozwala ocenić nasz wygląd, a także jest świetnym elementem aranżacji wnętrza.

Warto zadbać o to, aby domowe lustro było dokładnie umyte.

Z pewnością nie każdy wie, czym wyczyścić lustro, a mamy do wyboru kilka rozwiązań. Przekonajmy się więc, jak umyć lustro, żeby nie było smug.

Zobacz: Pęknięte lustro jak zamaskować – czy da się naprawić?

Czym myć lustro?

Jeśli chcecie wiedzieć, czym wyczyścić lustro to odpowiedź na to pytanie jest bardzo blisko.

Możemy kupić płyn do mycia luster lub skorzystać z bardziej domowego rozwiązania. 

Lustro może być narażone na różne uszkodzenia wywołane przez detergenty, dlatego zwróćmy uwagę, czy wiemy jak umyć lustro bez smug, aby go nie uszkodzić. 

Na pytanie, czym umyć lustro, żeby nie było smug, można także odpowiedzieć, że istnieje sposób ekonomiczny i bardzo ekologiczny. Dokładnie rzecz ujmując mamy tutaj na myśli środki czystości, które są zazwyczaj dostępne w naszej kuchni. W domowym zaciszu jest dla nas dostępny ocet i kwas cytrynowy. Są to znane produkty do czyszczenia, jednak nie są do końca odpowiednie do czyszczenia luster. Można je zastosować w małej ilości, połączonej z wodą. Odpowiedź na pytanie, czym umyć lustro, żeby nie było smug, to również zwyczajna ściereczka z mikrofibry oraz płyny o lekkim stężeniu, z delikatnym składem, które nie uszkodzą powłoki lustra.

Czym nie myć luster?

Do mycia luster należy wybierać bezpieczne metody, które nie będą powodowały niszczenia powierzchni. Powłoka lustra narażona jest na wycieranie lub czarne plamy, dlatego pytanie, czym umyć lustro, żeby nie było smug, rodzi obawy. Można zauważyć, że istnieje wiele porad o tym, czym wyczyścić lustro, jednak nie każda metoda jest prawidłowa.

Należy czytać składy używanych specyfików, ponieważ płyn do mycia lustra zdecydowanie nie może zawierać kwaśnych substancji. Czym umyć lustro, żeby nie było smug? Na pewno nie polecamy korzystania z octu, amoniaku i kwasu z cytryny w wysokim stężeniu, ponieważ te substancje niszczą powierzchnię naszego lustra, powodując przebarwienia i niszczenie.
A dokładnie, jak umyć lustro bez smug? Wykluczamy tutaj także korzystanie z ręczników papierowych, ponieważ zostawiają one mikrowłókna, przez które wciąż nie będziemy widzieć dobrze swojego odbicia.

Zobacz: Gdzie wyrzucić lustro? Jaki pojemnik wybrać?

Jak umyć lustro bez smug?

Głównym powodem powstawania smug na lustrze może być tłusta warstwa, która pozostaje po myciu. Jak umyć lustro, żeby nie było smug w tym przypadku? To bardzo proste. Pomoże nam w tym zwykła ściereczka nasączona wodą oraz płynem do mycia naczyń. Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem na to, jak umyć lustro bez smug jest zwykła ściereczka z mikrofibry, którą możemy dokładnie wypolerować lustro, nie jest nam do tego nawet potrzebna duża ilość wody. Czym jeszcze umyć lustro, żeby nie było smug? Bardzo dobrze sprawdzi nam się spirytus oraz wacik, który zostanie przez nas nasączony w roztworze.

Źródło: allegro.com

Wyszorowanie lustra takim sposobem pozwoli nam pozbyć się najbardziej uporczywego zabrudzenia. Czy możemy powiedzieć, że wiemy już jak umyć lustro bez smug? Nie potrzebujemy do tego mnóstwa pieniędzy ani wysiłku, wystarczą proste, skuteczne produkty domowe. Dodatkowo bardzo ciekawą techniką mycia lustra jest użycie pianki do golenia. Sposób na to, jak umyć lustro pianką do golenia jest dla nas wyjątkowy ciekawy, ponieważ pozwala na stałe zapobiec parowaniu.

Jak umyć lustro pianką do golenia?

Zdarza się, że nasze lustro uporczywie paruje po dłuższej kąpieli, jednak jest sposób na to, czym wyczyścić lustro, aby problem zniknął.

Dowiedz się, jak umyć lustro pianką do golenia, ponieważ jest to nietypowa metoda na zniwelowanie pary powstającej od wysokiej temperatury na lustrze. Jak umyć lustro, żeby nie było smug? Wystarczy nałożyć piankę do golenia na całą powierzchnię, a następnie przy użyciu nawilżonej w wodzie szmatki całość dokładnie zetrzeć i wypolerować. Efekt po pierwszym prysznicu gwarantowany.

Jeśli chcecie na stałe zabezpieczyć swoje lustra przed parowaniem, to koniecznie powtarzajcie piankowanie luster co ok. 3 tygodnie. 

Zobacz: Jak rozpoznać lustro weneckie w łatwy sposób?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze