HomeZakupJaki silikon do akwarium?

Jaki silikon do akwarium?

Kto z nas, nie marzył w dzieciństwie o akwarium z rybkami? Często jednak nasi opiekunowie nie podzielali naszego entuzjazmu, tłumacząc swoją dezaprobatę brakiem czasu oraz warunków. Wydaje nam się, że gdyby tylko wiedzieli, jak łatwo jest zbudować akwarium, to szybko zmieniliby zdanie. Podstawą dobrej i trwałej konstrukcji, jest wiedza na temat, jaki silikon do akwarium zastosować, a także doprecyzowania kwestii koloru silikonu do akwarium – czarny czy bezbarwny, jaki wybrać? My już to sprawdziliśmy. Czołową marką, która oferuje najlepsze tego typu produkty, jest Hausa. W poniższym artykule omówimy jakie parametry techniczne powinien mieć taki silikon oraz wskażemy na najlepsze naszym zdaniem, które są oferowane przez firmę Hausa. Zapraszamy do lektury. 

Jaki silikon do akwarium wybrać? 

I nagle dzieje się ona, dorosłość. Możesz robić wszystko, na co masz ochotę, łącznie z realizacją niespełnionego z dzieciństwa marzenia o posiadaniu akwarium z rybkami. Szukasz informacji, jak ugryźć kwestię rozpoczęcia jego budowy i jaki silikon do akwarium zastosować. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium. Metoda ta jest jednak odradzana, ze względu na zbyt duże ryzyko późniejszego rozklejenia. Według danych, które odnaleźć można na licznych forach internetowych, najmocniejszy silikon do akwarium powinien być:

  • pozbawiony rozpuszczalników, plastyfikatorów, a także wypełniaczy, które w jakikolwiek sposób mogą być szkodliwe dla żywych organizmów,
  • mocno przyczepny do różnych tworzyw, takich jak szkło, metal, ceramika, drewno, a także przedmiotów drewnopochodnych,
  • wytrzymały na spojenie na poziomie do 20 kg/cm.

Posiadając wiedzę na temat, jaki silikon do akwarium należy zakupić, możesz udać się do sklepu zoologicznego, gdzie powoli zaczynasz zastanawiać się, jakie rybki zakupisz, gdy już go zbudujesz. Niektórzy pracownicy tych sklepów mają naprawdę wszechstronną wiedzę i chętnie doradzają również, jaki silikon do klejenia akwarium będzie najodpowiedniejszy dla ich wodnych mieszkańców. Najczęściej ich rekomendacja pada na firmę Hausa, która według ich opinii posiada najmocniejszy silikon do akwarium, będący przy tym pozbawionym jakichkolwiek szkodliwych składników. Oni również przecząco odpowiadają na pytanie, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium. 

W tym momencie wydaje Ci się, że wiesz już naprawdę sporo, jednak okazuje się, że to wcale nie koniec zagwozdek związanych z budową akwarium. Jakie jeszcze możesz mieć dylematy, dotyczące wyboru silikonu? Czarny czy bezbarwny kolor są jednymi z nich. Wielu akwarystów wyraża się w tej kwestii jasno. Wszystko zależne jest od tego, jaki rodzaj akwarium chcesz posiadać. Ciemny kolor, rekomendowany jest przez nich do akwariów standardowych natomiast bezbarwny, do szkieł opti white. Możemy wtedy wydobyć idealną jego biel.

Najmocniejszy silikon do akwarium według naszych testów 

Cały czas wydaje Ci się, że mógłbyś wiedzieć jeszcze więcej na temat akwarystyki. Przeczesujesz więc internet w poszukiwaniu informacji na temat, jaki silikon do klejenia akwarium będzie najlepszy do jego budowy. My, chcielibyśmy polecić Ci ofertę firmy Hausa a w szczególności produkt HS050 Professional. Jest to silikon, który jest:

  • odporny na promieniowanie UV
  • jest jednoskładnikowy

Oprócz tego posiada enigmatycznie brzmiące, certyfikaty ISO (8339, 7389, 868, 2811 – 1), więc zaręczamy Ci, że nie musisz obawiać się o żadne szkodliwe działanie. Produkt Hausa HS050 Professional jest jednym z najmocniejszych silikonów do akwarium. To jednak nie koniec jego zastosowań. Idealnie sprawdzi się również jako:

  • uszczelniacz pionowych dylatacji,
  • produkt do klejenia szklanych elementów, takich jak na przykład witryny sklepowe czy terraria,
  • uszczelniacz systemów wentylacyjnych, ogrzewania czy klimatyzacji,
  • uszczelniacz konstrukcji ze szkła i aluminium,
  • ochraniacz pianek PU przed zniszczeniami spowodowanymi promieniowaniem UV.

To tylko kilka z możliwości wykorzystania produktu HS050 Professional. Według naszych testów jest to wyrób, który będzie najlepszy w rozwiązaniu dylematu, jaki silikon do klejenia akwarium wybrać. Wśród ich produktów, możesz również znaleźć bardzo wiele silikonów do akwarium czarnych czy bezbarwnych. Wszystko zależy od tego, jaką masz wizję, na temat wyglądu domku Twoich rybek.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci w realizacji niespełnionego z dzieciństwa marzenia. Nie powinieneś mieć już zatem więcej wątpliwości, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium. Wiesz już też, że jednym z najchętniej wybieranych producentów tego przedmiotu jest firma Hausa (https://www.hausa.de/). Zastanawiając się zatem, jaki silikon do akwarium wybrać, powinieneś odwiedzić ich stronę internetową i zapoznać się z ich ofertą. Jeśli chcesz, aby Twoje rybki miały iście królewskie warunki swojego zamieszkania, powinieneś zawczasu zakupić najmocniejszy silikon do akwarium. Zyskasz wtedy pewność, że ich rezydencja będzie solidna, a Ty będziesz mógł cieszyć się jak dziecko z ich posiadania. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze