Strona głównaZakupPiekarnik parowy — ranking, opinie, czy warto?

Piekarnik parowy — ranking, opinie, czy warto?

Piekarnik parowy to nowoczesne urządzenie AGD, które z pewnością sprawdzi się w każdym domu. Warto zainwestować w lepszy sprzęt w swojej kuchni, a takim z całą pewnością jest piekarnik parowy z funkcją pieczenia. Ranking tych urządzeń pomoże ci w wyborze najlepszego dla twoich potrzeb.

Piekarnik parowy opinie

Do czego może się przydać piekarnik parowy? Z pewnością jest niezastąpiony, jeżeli chcesz przygotowywać soczyste dania. Jest idealny do pieczenia na przykład serników, a także innych rodzajów ciast, które dzięki jego wykorzystaniu zachowają kruchość i delikatność. Dodatek pary wodnej przyda się przy przygotowywaniu mięsa pieczonego oraz różnego rodzaju zapiekanek, takich jak na przykład lasagne. Jest to więc produkt AGD o szerokich możliwościach wykorzystania. Z pewnością nie pożałujesz zakupu piekarnika parowego. Czy warto wydawać na niego dużo pieniędzy? W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnego rankingu funkcjonalności. Z pewnością droższe produkty mają więcej funkcji. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu, jak piekarnik parowy, opinie mogą pomóc w podjęciu ostatecznego wyboru, dlatego koniecznie je poznaj.

Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę kupując tego rodzaju model piekarnika, jest łatwość jego czyszczenia. Piekarniki parowe są wyposażone w również parowe czyszczenie. To duże ułatwienie, ponieważ gorące powietrze rozmiękcza zanieczyszczenia, które jest następnie łatwo usunąć. To dodatkowa korzyść z piekarnika parowego z funkcją pieczenia. Ranking tych produktów jest bardzo wyrównany. Warto jednak kierować się czymś więcej niż tylko jego ceną.

Ranking piekarników parowych

Na rynku jest tak wielu producentów i modeli sprzętu AGD, że wybór jest naprawdę trudny. Dlatego przed zakupem piekarnika parowego, ranking może ułatwić to zadanie. 

W przypadku piekarnika z funkcją pary opinie zazwyczaj dotyczą produktów z różnych półek cenowych. Dlatego przede wszystkim należy zastanowić się, ile chce się na taki sprzęt wydać. Oczywiście są modele tańsze, które także mogą być dobre, ale raczej nie dościgną produktów ze średniej półki cenowej. Decydując się więc na zakup piekarnika parowego, trzeba od początku ustalić swój budżet przeznaczony na ten cel.

Oddzielną, ale najbardziej popularną kategorią jest piekarnik parowy do zabudowy. Ranking w tym przypadku jest dość rozbudowany, ponieważ większość użytkowników wybiera ten sposób “schowania” swojego sprzętu AGD. Wśród tych modeli dużą popularnością cieszy się piekarnik parowy Electrolux. Opinie na temat tej marki sprawiają, że jest to jeden z czołowych produktów, które należy brać pod uwagę zastanawiając się nad kupnem tego sprzętu. Szczególnie wyróżnia się model EOD6C71Z. Dlaczego akurat ten? Ma przede wszystkim szeroki zakres temperatur od 30 do 300 stopni Celsjusza. Dlatego zarówno podgrzejesz w nim talerze, jak i upieczesz świetną pizzę. Jego programy, takie jak turbo grill, dopasować można do robienia wielu różnych dań. Szczególnie intrygująca jest funkcja SteamBake, która pomaga w idealnym upieczeniu ciast. To nie koniec wartych uwagi piekarników parowych Electrolux. Opinie w internecie wskazują, że dobrym wyborem jest także model  EOC6H71Z SteamCrisp. Ma on dodatek termosondy. Emalia, którą jest pokryty, jest łatwa w czyszczeniu, a do tego posiada funkcję czyszczenia parowego. To jedne z najbardziej popularnych modeli wśród piekarników parowych do zabudowy. Ranking w internecie jednoznacznie na to wskazuje.

Dla kogo przyda się piekarnik z funkcją pary — opinie

W przypadku piekarnika z funkcją pary, opinie zazwyczaj wskazują na praktyczną stronę takiego rozwiązania. Jeżeli do tej pory korzystałeś jedynie z podstawowego modelu pieca, miło zaskoczą cię jego możliwości. Jeżeli lubisz dużo gotować, to także będzie opcja świetna dla ciebie. Jednak w sytuacji, kiedy nie jesteś mistrzem patelni i to się raczej nie zmieni, możesz się zastanowić nad zakupem piekarnika parowego. Czy warto wówczas wydawać więcej? To już twoja decyzja.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze