Strona głównaOgródKosiarka gaśnie - najczęstsze przyczyny

Kosiarka gaśnie – najczęstsze przyczyny

Jeśli jakiś czas temu kupiłeś kosiarkę elektryczną czy też spalinową i masz z nią problemy to jest to artykuł dla Ciebie. W tym artykule zebraliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego, że kosiarka gaśnie. Nie ważne czy to kosiarka briggs&stratton, która odpala i gaśnie czy też makita. 

Kosiarka gaśnie po kilku minutach 

Bardzo częsta usterka czyli po kilku minutach użytkowania nasza kosiarka gaśnie. Jaka może być przyczyna tego, że nasz produkt gaśnie po chwili? Na wstępie chcemy poinformować, że jeśli Twoja kosiarka gaśnie po kilku minutach, a kupiłeś ją niedawno to warto zajrzeć do serwisu. Jeśli gwarancja Cię już nie obejmuję to zapraszamy do zapoznania się z poniższymi punktami, które pomogą Ci uporać się z problemem gaśnięcia kosiarki po kilku minutach. 

  1. Wyreguluj obroty – jest to niestety najczęstsza usterka. Plusem tego, jest fakt, że jest to usterka którą możemy w miarę szybko naprawić. Nie potrzebujemy tutaj specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Napisaliśmy dla Was specjalny artykuł, który pokaże Wam jak prawidłowo zdiagnozować tę przyczynę. 
  2. Zalane świece zapłonowe – problem, który powoduje, że praktycznie natychmiast, po krótkiej chwili nasza kosiarka gaśnie. Silnik może zalać świecę, a wtedy problem jest praktycznie natychmiastowy. Jeśli Twoja kosiarka briggs&stratton odpala i gaśnie to mogą być to właśnie zalane świece. Jeden użytkownik opisuje swój problem właśnie na bazie kosiarki briggs&stratton. Plusem jest to, że świeca zapłonowa potrafi kosztować zaledwie 15 złotych, więc nie jest to wydatek, który zrujnuje nasz portfel. 
  3. Przechyliłeś za bardzo kosiarkę – niestety niektóre modele kosiarek mają to do siebie, że nadmierne pochylenie będzie powodowało to, że zalejesz silnik. W przypadku zalanego silnika nie zrobimy zbyt wiele. Pamiętajmy, że aktualnie wiele modeli kosiarek jest tak skonstruowane, żebyś nie mógł jej dobrze naprawić. Serwis i napędzanie sprzedaży na nowe produkty to niestety częsta zagrywka. 

Kosiarka spalinowa gaśnie po nagrzaniu

Czasami zdarza się i tak, że nasza kosiarka nie gaśnie po kilku minutach, a gaśnie dopiero jak się nagrzeje. Tutaj jednak również mamy sprawdzone diagnozy, które przybliżą Cię do rozwiązania Twojego problemu. 

  1. Zapchany przewód paliwowy lub filtr – niedrożność w układzie paliwowym może skutkować tym, że po nagrzaniu kosiarki będziemy mieć problem z podaniem kolejnej dawki paliwa. 
  2. Membrana – sprawdź koniecznie swoją membrane. Nie zawsze musi być ona całkowicie pęknięta, aby były z nią problemy. Zdarza się, że naciągnięta membrana będzie powodować gaśnięcie po nagrzaniu. 
  3. Wyczyść kosiarkę – wyczyść wszystkie możliwe elementy. Będziesz miał wtedy pewność, że drożność, funkcjonowanie wszystkich elementów nie jest ograniczone przez ciała obce. 

Jeśli Twoja kosiarka

  • Gaśnie jak się rozgrzeje 
  • Odpala i po chwili gaśnie 

Jak widać powyższę przyczyny pokazują, że do sprawdzenia mamy kilka kluczowych spraw. Dobra kosiarka to w dzisiejszych czasach wydatek kilkuset złotych. Nie możemy jednak za każdy razem lecieć do sklepu i kupować nowej. Nie jest to opłacalne. Warto kupować producentów znanych z jakościowych produktów. Takimi producentami jest na pewno makita czy bosch. Pamiętaj: nigdy nie próbuj dotykać noży w trakcie koszenia. Jeśli kosiarka zgaśnie to przede wszystkim najpierw zadbaj o to, aby kosiarka nagle się nie odpaliła. Niestety co roku kilkaset osób traci palec lub trwale uszkadza swoją rękę z powodu złego zachowania podczas naprawy elektronarzędzi. Bądź mądrzejszy i uważaj na siebie podczas napraw. 

Jeśli masz jeszcze jakieś przyczyny, które pomogą w rozwiązaniu zagadki dlaczego kosiarka spalinowa odpala i po chwili gaśnie to daj znać w komentarzu. Chętnie też poznamy opinie na temat kosiarka briggs&stratton, która często odpala i gaśnie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze