Strona głównaOgródNajtańsza podłoga w altanie? Co wybrać?

Najtańsza podłoga w altanie? Co wybrać?

Altana jest magicznym miejscem położonym w ogrodzie, które służy wypoczynkowi w bardzo komfortowych warunkach. Siedzenie na powietrzu w otoczeniu natury wraz z rodziną czy znajomymi jest bardzo przyjemne. Obok często znajduje się grill ogrodowy przy, którym z powodzeniem można oddać się długim rozmowom. 

Jednak sama altana z reguły nie wystarcza. Siedzenie na gołej trawie nie byłoby komfortowe – ciągle wbijające się w glebe nóżki od krzesełek, niestabilność czy mrówki nie są czymś pożądanym w altanie. Podłoga pod pawilon ogrodowy powinna być funkcjonalna, piękna i przede wszystkim tania. Istotną rolę gra tutaj materiał. Tak więc z czego podłoga w altanie powinna być wykonana.

Drewniana podłoga w altanie 

Drewniana podłoga w altanie jest bardzo często wybieranym podłożem. Dzieje się tak przez fakt, że właśnie ten materiał najlepiej dopasowuje się do naturalnego środowiska. Dodatkowo same altany są najczęściej wykonane z drewna więc taka podłoga stanowi z nimi integralną całość. 

Zalet drewnianej podłogi jest bardzo wiele. To przede wszystkim bardzo wygodna powierzchnia, po której chodzi się z przyjemnością. Również nie trudno dobrać do niej dodatki jak krzesła, stoły czy ławki. 

Jak zrobić drewnianą podłogę w altanie?

Jak zrobić drewnianą podłogę w altanie, aby podłoże drewniane stanowiło zwartą strukturę, która wytrzyma niesprzyjające warunki środowiska jak na przykład deszcz? Warto jest wybrać drewno pochodzące z mocnych drzew. Jednak najważniejsza tutaj będzie prawidłowa impregnacja i malowanie. Drewno powinno zostać pokryte farbami o hydrofobowej powierzchni, dzięki której wytrzymają lata użytkowania bez uszczerbku na wyglądzie. 

Innym sposobem może być profesjonalne przygotowanie podłoża i zrobienie tak zwanej wylewki, która będzie stanowiła warstwę izolującą drewno od gleby.

Po wykonaniu wylewki ma się już gotowy teren – teraz zostało już tylko zwarte umieszczenie desek. Na jej powierzchni rozłóż deski formując najpopularniejszą kratownicę, po czym skręć je ze sobą. Należy pamiętać, że warto pozostawić kilkucentymetrowe prześwity, aby w razie ulewy woda miała gdzie odpłynąć. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, że drewno naturalnie chłonie wodę, a ona może zniszczyć jego wygląd. Jest to jedna z najtańszych podłóg w altanie, jakie można skonstruować. 

Odpocznij w: https://agroturystykalema.pl/

Z czego podłoga w altanie? Może kostka betonowa to rozwiązanie

Z czego podłoga w altanie? – Kostka betonowa to materiał, który również może być najtańszą podłogą w altanie. Posiada ona o wiele większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dlatego z pewnością wytrzyma sporą ilość lat w niezmienionym stanie. Wraz z odrobiną fachu w ręku samodzielnie można ułożyć kostkę betonową pod swoją altanę. Podłoga pod pawilon ogrodowy powinna być wykonana solidnie.

Aby wykonać samodzielnie kostkę betonową, wystarczy wytyczyć i wyprofilować teren, a później nanieść na niego posypkę. Wszystko należy robić dosłownie z poziomicą w rękach. Następnie na przygotowaną powierzchnię należy nanosić kostki układając je w symetryczną bryłę.

Tworzywo sztuczne – cena ma znaczenie

Tworzywo sztuczne jest najtańszą podłogą w altanie spośród wcześniej wymienionych. Przede wszystkim przyciąga ceną, jednak oferuje również szeroki wachlarz kolorystyczny, który każdy może wybrać pod siebie. Jednak często jej jakość po kilku latach użytkowania może pozostawiać wiele do życzenia. 

Podłoga pod pawilon ogrodowy – wygoda i ochrona

Pawilon ogrodowy jest ciekawym dodatkiem do altany, który może ochronić jej użytkowników przed deszczem, powiewami wiatru czy też słońcem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak podłoga pod pawilon potrzebuje pod sobą równego terenu. 

Podłogę pod pawilon ogrodowy z powodzeniem może stanowić wcześniej opisywane drewno, ale również kostka betonowa czy nawet tworzywo sztuczne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze