Strona głównaRemontSkuteczne wyciszenie sufitu - sposoby, cena

Skuteczne wyciszenie sufitu – sposoby, cena

Spokój, któż go nie kocha? Jak wiemy spokój jest bardzo ważny, zwłaszcza, gdy chcemy zrelaksować się po pracy lub po prostu chcemy się uczyć. Wygłuszenie sufity znajduje rozwiązanie nie tylko w blokach czy kamienicach, ale także w domach wielorodzinnych. Hałas może doprowadzić do wielu chorób, przez to, że się nie wysypiamy, chodzimy rozdrażnieni. Czasami zwykłe zatyczki do uszu nie pomagają i wtedy warto poszukać informacji na temat tego jak skutecznie wygłuszyć i wyciszyć sufit. Nie zawsze jest to hałas spowodowany przez muzykę czy głośne dźwięki sąsiada, czasami po prostu słychać jak ktoś nad nami chodzi. Tak zwane dźwięki uderzeniowe są naprawdę uciążliwe, gdyż słyszymy je codziennie. 

Jak wyciszyć sufit przed sąsiadami?

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, nie zawsze nasz sąsiad musi być uciążliwy, czasami po prostu wszystko słuchać mimowolnie. Na szczęście są sposoby na to, aby skutecznie wyciszyć sufit i pozbyć się niechcianych dźwięków. Na pomoc przychodzi izolacja akustyczna sufitu oraz wygłuszenie stropu. 

Mata akustyczna na sufit brzmi może mało skutecznie, ale w praktyce naprawdę się sprawdza. Zachęca cena oraz opinie, które znajdziemy na internecie. Mata akustyczna to nic innego jak gęsty materiał, który skutecznie uchroni nas przed hałasem. Należy mieć świadomość, że mata akustyczna na sufit nie uchroni nas przed całym hałasem. To znaczy, że zawsze parę decybeli przez matę przejdzie, ale na pewno skutecznie zmniejszy natężenie hałasu. 

Nie bez powodu produkty takie jak mata akustyczna są używane również podczas wyciszania samochodów oraz maszyn. 

Wyciszenie sufitu styropianem akustycznym

Kolejnym skutecznym sposobem może okazać się styropian akustyczny. W tym przypadku mam jeszcze jedną dodatkową zaletę. Nie tylko skutecznie wyciszyć nasz sufit, ale także zadbamy o termoizolację. Może to być dobry sposób na wyciszenie sufitu podwieszanego. Najpierw kładziemy warstwę styropianu akustycznego, a następnie karton gips. Styropian akustyczny oczywiście nadaje się nie tylko na sufit, ale także na ściany czy nawet na podłogę. Na niejednym forum wychwalane jest wyciszenie sufitu za pomocą styropianu akustycznego. My również polecamy te rozwiązanie. 

Mieszkanie w bloku bywa uciążliwe, ale są skuteczne sposoby na wyciszenie sufitu. Nie warto tracić nerwów – zainwestuj w matę akustyczną lub styropian. Możesz te rozwiązania zastosować w przypadku stropu, sufitu podwieszanego. Cena takiego rozwiązania nie jest wysoka. Dodatkowo możesz zobaczyć cennik usług na wielu portalach, cena w wysokości 2000 złotych to chyba dobra cena za spokojną noc. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze