Strona głównaOgródJak otruć drzewo liściaste?

Jak otruć drzewo liściaste?

Zdecydowana większość właścicieli domostw z chęcią decydują się na posadzenie roślinności i drzew na swojej prywatnej posesji. W tym przypadku warto wiedzieć o tym, że istnieje wiele drzew, które są gatunkami inwazyjnymi, które po wielu latach mogą stać się pewnym problemem. Drzewo, które nie było przycinane, może wyrosnąć na tyle wysoko, że będzie ono przytłaczać budynek, wyrządzać szkody w postaci niszczenia fundamentów swoimi korzeniami lub po prostu ograniczać dostęp do światła dziennego. Podczas pojawiania się takich sytuacji wiele osób zadaje sobie różne pytania o to, w jaki sposób usunąć takie drzewo, które przynosi same problemy. Na rzecz artykułu przejrzeliśmy wiele forów internetowych, w których pojawiały się m.in. takie zapytania „Jak otruć drzewo liściaste”, „jaka trucizna na drzewa”, ”Jakie Randap ma działanie na drzewa liściaste”, „Jak usunąć niechciane drzewo, którego nie można ściąć?”, „Jak ususzyć drzewo” „Czym podlać drzewo i co zrobić, żeby uschło?”. W dalszej części sprawdzimy, jakie pojawiały się odpowiedzi na zadawane przez użytkowników pytania.

Jak usunąć niechciane drzewo, którego nie można ściąć?

Przede wszystkim odpowiadając na pytanie „jak usunąć niechciane drzewo, którego nie można ściąć?” warto pamiętać o tym, że takie czynności są zabronione, a nie przestrzeganie tych zasad jest surowo karane wysokimi mandatami. Warto zapoznać się z kompendium wiedzy, które przygotował Resort Środowiska. Na oficjalnej stronie rządowej znaleźć można informacje o panujących przepisach i restrykcjach, które dotyczą usuwania drzew i krzewów. Odpowiadając na pytanie o to „jak usunąć niechciane drzewo, którego nie można ściąć” należy w tym przypadku udać się do odpowiedniego urzędu i złożyć wniosek o takie pozwolenie.

Trucizna na drzewa – jak otruć drzewo liściaste?

W sieci pojawiały się również zapytania o to czy istnieje jakaś trucizna na drzewa i w jaki sposób można otruć drzewo liściaste. W odpowiedzi na to pytanie pojawiały się komentarze o tym, że najlepsza trucizna na drzewa to sól, Randap i powszechnie dostępne nawozy rolnicze. Oczywiście podane substancje to trucizna na drzewa, jednak w dalszej dyskusji pojawiały się pytania o to, jak otruć drzewo liściaste podanymi preparatami? Jeden z użytkowników forum, zasugerował, że wystarczy obficie podlać i podsypać drzewo. Przede wszystkim stosowanie takich metod jest niezgodne z prawem.

Jak ususzyć drzewo?

Kolejnym abstrakcyjnym pytaniem było to, jak ususzyć drzewo. Na to pytanie padało wiele finezyjnych odpowiedzi, jak czytamy, jeden z użytkowników odpowiedział na to jak ususzyć drzewo, wystarczy punktowo podpiłować drzewo, które z kolei pozbawione funkcji ochronnych jest zabijane przez pojawiające się infekcje grzybiczne.

Czym podlać drzewo i co zrobić, żeby drzewo uschło?

Pytanie „Czym podlać drzewo i co zrobić, żeby drzewo uschło?” pojawiało się najczęściej. Pamiętaj, że drzewo stanowią ważny element w naszym ekosystemie, to one dostarczają tlen, który jest niezbędny do przeżycia, dlatego wszelkie nielegalne sposoby i metody usuwania drzew są surowo karane. Mimo wszystko wciąż pojawiają się w sieci pytania „Czym podlać drzewo i co zrobić, żeby drzewo uschło?” i wciąż pojawiają się na forach odpowiedzi, że najlepszymi środkami do usunięcia drzewa są głównie herbicydy. Jednak pamiętaj, że są to niebezpieczne substancje, które w sposób niekontrolowany i nieumiejętnie stosowane mogą spowodować nieodwracalne szkody dla naszego ekosystemu. W związku z tym, jeżeli masz problem z drzewem, który rośnie na Twojej posesji, to warto udać się do odpowiedniego urzędu i złożyć wniosek o pozwolenie na wycięcie takiego drzewa, dodatkowo należy uiścić odpowiednią opłatę.

Randap – działanie na drzewa

Jakie wykazuje Randap działanie na drzewa? Przede wszystkim Randap to substancja chemiczna, czyli herbicyd nieselektywny. Randap ze względu na swoje działanie, nie może być stosowany na drzewa i rosnące rośliny, gdyż działa niekorzystnie na podłoże. Randap ma działanie chwastobójcze, więc stosuje się go jedynie przed wysiewem roślin.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze