Strona głównaZakupFestool Rotex 150 - opinie, dane techniczne, cena, testy

Festool Rotex 150 – opinie, dane techniczne, cena, testy

W profesjonalnych warsztatach liczy się nie tylko dokładność pracy, ale przede wszystkim wydajność – również urządzeń, z jakich korzysta fachowiec. Właśnie do takich zadań została stworzona szlifierka przekładniowa Festool Rotex 150 – opinie o niej, gdzie by nie sprawdzić, zawsze są podobne. Klienci wręcz zachwycają się możliwościami, jakie daje to niepozorne urządzenie.

Dla marki Festool stosowanie zaawansowanych technologii i sprytnych, funkcjonalnych rozwiązań nawet w prostych urządzeniach warsztatowych to podstawa. Dlatego tworzy narzędzia, z których można korzystać przy wielu okazjach, a nawet – przy byle okazji. Tych nigdy nie zabraknie, kiedy ma się na podorędziu odpowiedni sprzęt. Jednak co tak naprawdę wyróżnia szlifierkę Festool Rotex 150 i dlaczego warto mieć ją w swoim warsztacie?

Festool Rotex 150 – dane techniczne

Jeśli chodzi o narzędzia takich narzędzi, jak Festool Rotex 150, dane techniczne fachowców interesują w najwyższym stopniu. W szlifierce zastosowano silnik o mocy 720 W, który pozwala na opracowywanie różnorodnych materiałów, takich, jak powierzchnia schodów, drewniane elementy czy stare lakiery oraz farby.

Festool RO 150 FEQ-Plus

Warto przyjrzeć się dokładnie szlifierce Festool Rotex 150 – parametry techniczne podają w jej przypadku również znakomitą prędkość obrotową, wynoszącą 320 min-1 oraz ruch ROTEX, wynoszący aż 660 min-1. Na jakość pracy urządzeniem wpływa również mieszcząca się w zakresie od 3 300 do 6 800 min-1 prędkość obrotowa ruchu mimośrodowego. Jednocześnie narzędzie posiada przyłącze do odsysania pyłu o przekroju 27 mm. Wielkość suwu szlifującego to 5 mm.

Dlaczego właśnie Festool Rotex 150? Opinie mówią wszystko

Jednak nie zawsze najwięcej o produkcie mówią dane techniczne – o Festool Rotex 150 opinie klientów oraz fachowców mówią znacznie więcej. Nie bez powodu to właśnie Festool Rotex 150 od ponad trzydziestu lat nie ma sobie równych wśród konkurencji – dzięki jednej szlifierce przekładniowej do minimum ogranicza się konieczność kupowania dodatkowego sprzętu. Szlifierka jest urządzeniem „3 w 1”; a to oznacza, że mając Festool Rotex 150 jesteśmy w stanie nie tylko szlifować metodą zgrubną, ale również wykonywać szlifowanie dokładne i polerowanie obrabianych powierzchni. Niezależnie od wybranej funkcji, efekt jest więcej, niż zadowalający. Pod tym względem, jeśli chodzi o Festool Rotex 150, cena nie jest wygórowana i klienci chętnie przystają na sklepowe oferty.

Festool RO 150 FEQ ROTEX

Zalety Festool Rotex 150

Nie zawsze korzystanie z urządzeń typu „multitool” jest szybkie i bezproblemowe. W przypadku Festool Rotex 150 jest jednak inaczej. Wymiana talerzy szlifierskich odbywa się w systemie FastFix, co oznacza nie tylko wymianę bez wykorzystania narzędzi, ale również maksymalnie skrócony czas takiej operacji. Ruch mimośrodowy gwarantuje wysoką jakość szlifowania powierzchni i zapobiega powstawaniu nieestetycznych wyżłobień.

Pełen profesjonalizm zapewnia również funkcja PROTECTOR Festool, umożliwiająca szlifowanie materiału nawet bardzo blisko krawędzi. Zastosowana w urządzeniu technologia odpowiadająca za krzywoliniowy ruch ROTEX pozwala na bardzo efektywne zdzieranie powierzchni. Zamieszczane w sieci o Festool Rotex 150 opinie mówią również o ergonomicznym uchwycie, dzięki któremu szlifierka znakomicie leży w dłoniach i dodatkowo usprawnia pracę.

Festool Rotex 150 – cena

Klienci nie mają wątpliwości, jeśli chodzi o zakup Festool Rotex 150 – cena w granicach 3 300 złotych brutto jest akceptowalna w przypadku narzędzi tak dobrej klasy. Wielu fachowców zwraca uwagę na fakt, że to jedno urządzenie – Festool Rotex 150 – cena, którego jest faktycznie znacznie wyższa, niż innych, podobnych produktów znanych marek, to tak naprawdę trzy różne narzędzia do profesjonalnego użytku. Patrząc w ten sposób można szybko dojść do wniosku, że pozornie wyższa cena oznacza w rzeczywistości niemałe oszczędności. Chętni na zakup używanego Festool Rotex 150 w niższej szukają ogłoszeń na portalach lub okazji w sklepach internetowych. Zdarza się czasem, że jakiś dobry lombard Festool Rotex 150 będzie oferował w atrakcyjnej cenie. To jednak rzadkość i na takie okazje trzeba niestety polować. Jeśli się jednak uda, to staniemy się posiadaczami naprawdę niezawodnego sprzętu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze