Strona głównaPoradyJak usunąć zapach moczu psa i kota z dywanu?

Jak usunąć zapach moczu psa i kota z dywanu?

Kto z nas nie chciałby mieć pupila? Świadoma adopcja zwierzaka powinna wiązać się z poznaniem różnych przeszkód, które mogą wiązać się z przygarnięciem małego psa lub kota. Młode zwierzęta często mogą mieć problem z kontrolą pęcherza, a nauczenie ich poprawnego korzystania z kuwety czy załatwiania się na zewnątrz może zająć trochę czasu. 

Mocz zwierząt ma bardzo uciążliwy zapach, którego ciężko się pozbyć. Kiedy adoptowałam kota sama przez długi czas miałam problem z nauczeniem go poprawnego korzystania z kuwety – dzięki temu jednak nauczyłam się kilku sztuczek, które mogą pomóc wam pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z dywanu.

W tym artykule dowiecie się:

  • Jak usunąć zapach moczu kota i psa z dywanu przy pomocy środków chemicznych
  • Jak usunąć zapach moczu psa lub kota z dywanu przy pomocy domowych sposobów

Mam nadzieję, że moje rady o tym, jak pozbyć się zapachu moczu psa lub kota z dywanu wesprze was w wymagającym okresie młodości waszych pupili.

Zobacz: Jak usunąć plastelinę z dywanu na 5 sposobów?

Ile kosztuje profesjonalne pranie dywanu?

Usunięcie plan moczu z powierzchni materiału jest bardzo uciążliwe – wiem, bo sama miałam niemały problem z moim własnym pupilem. Często wywabienie plamy to dopiero połowa sukcesu, bo pozostaje jeszcze zapach. Domowe pranie często zawodzi i nie zawsze jest dobrym sposobem na to, jak wywabić zapach moczu psa lub kota z dywanu.

Profesjonalne pranie dywanu może być kosztowne. Szczególnie w sytuacji, kiedy nasz pupil dopiero uczy się jak korzysta się z kuwety, czy hydrantu, a “wypadki” zdarzają się co chwila. Ceny zaczynają się od 18-20zł/m2 dywanu czy wykładziny, a jak wiadomo piorąc go, nie ograniczymy się do miejsca, w którym znajduje się plama. Raczej wypierzemy cały dywan, co niestety dołoży nam kosztów. 

Dodatkowym minusem jest potrzeba zamówienia usługi do naszego domu i przygotowanie go pod usługę prania dywanu, a nie każdy ma na to czas. Poniżej przygotowałam dla was listę płynów do prania i odplamiaczy, które pomogły mi pozbyć się zapachu moczu kota psa z dywanu.

Zobacz: Jak usunąć rysy z paneli? Najlepsze sposoby

Jak usunąć zapach moczu psa z dywanu? Sprawdzone środki chemiczne

Jak usunąć/wywabić  zapach moczu psa i kota z dywanu? Same plamy powinny “odpuścić” dość szybko – szczególnie kiedy zareagujemy natychmiast i nie damy im zaschnąć. Zdarzają się niestety sytuacje, w których nie możemy natychmiast zająć się plamą i niestety zdąży się ona porządnie “wgryźć” w dywan.

Z doświadczenia wiem, że na samą plamę wystarczy porządny specyfik do prania dywanów, gorzej jest z zapachem. Jak wywabić zapach moczu psa z dywanu? Oto moja topka detergentów, które zostały stworzone specjalnie do tego zadania. 

  • preparat marki Over Clean – Urine Free

Ten preparat jest uniwersalny i można stosować go zarówno na plamy z moczu kota i psa. Preparat neutralizuje plamy z moczu, likwiduje zabrudzenia i usuwa przykre zapachy. Dostępny jest w dwóch wariantach zapachowych: cytrusowym i migdałowym.

Źródło: seni24.pl
  • Urine Off  – Odplamiacz i neutralizator moczu

Ten preparat jest droższy od poprzedniego, ale wart jest swojej ceny. Działa bardzo dobrze, a co więcej stworzony został w 100% z biologicznych składników, które na pewno wybawią zapach a nie zaszkodzą waszym pupilom. 

  • Spray Isokor Anti Urine Cleaner

Opcja dla osób, którym zależy na produktach wegańskich. Specyfik jest w 100% naturalny, ale spełnia swoje zadanie. Dobrze usuwa zarówno plamy i zapach moczu, ale również kału czy wymiocin.

Źródło: allegro.pl

Przejdźmy teraz do tego, jak pozbyć się zapachu moczu psa czy kota z dywanu za pomocą domowych sposobów. 

Jak usunąć zapach moczu kota z dywanu? Domowe sposoby

Jeżeli zastanawiacie się jak usunąć zapach moczu kota czy psa z dywanu domowymi sposobami, mam dla was kilka pomysłów. 

Pierwszym z nich jest potraktowanie uciążliwego zapachu moczu psa czy kota z dywanu octem. Ocet z pewnością pochłonie zapach moczu, ale zastąpi go własnym intensywnym zapachem. Ocet wywietrzeje, ale nim to się stanie, może minąć chwila. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kwasku cytrynowego.

Kwasek cytrynowy, rozrobiony z wodą, doskonale wywabia zapach moczu psa czy kota z dywanu, a dodając do niego nasz ulubiony olejek eteryczny, będziemy mogli cieszyć się zapachem innym niż cytrynowy. 

To już wszystko, czym mogłam się z wami podzielić w temacie tego, jak pozbyć się zapachu moczu psa i kota z dywanu. Teraz już wiecie, jak usunąć zapach moczu kota i psa z dywanu – zarówno przy pomocy domowych sposobów, jak i detergentów. 

Zobacz: Jak usunąć lakier z brokatem ze ściany?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze