Strona głównaZakupOpryskiwacz akumulatorowy – ranking

Opryskiwacz akumulatorowy – ranking

Wraz z pierwszymi cieplejszymi podmuchami wiatru posiadacze własnych ogródków oraz sadów zaczynają myśleć nad koniecznymi opryskami. Przy niewielkich działkach doskonale sprawdzają się opryskiwacze akumulatorowe – opinii o najlepszych modelach jest w sieci naprawdę sporo. O niejednym opryskiwaczu akumulatorowym fora internetowe rozpisywały się szeroko, traktując o zaletach oraz wydajności. Ale jak jest naprawdę? Jaki opryskiwacz akumulatorowy kupić, żeby spełnił nasze oczekiwania?

Jeśli chodzi o opryskiwacze akumulatorowe, cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium wyboru. Znacznie ważniejsze w kwestii, jaki opryskiwacz akumulatorowy kupić, są jego parametry, ciężar, wielkość i żywotność. Przed podjęciem decyzji o nabyciu opryskiwacza akumulatorowego ranking powinien wiele wyjaśnić i pomóc w wyborze.

Opryskiwacz akumulatorowy – forum podpowiada

O ile do bardzo małych ogrodów oraz sadów wystarczą opryskiwacze plecakowe, ciśnieniowe, tak do większych obszarów przydaje się wsparcie w postaci elektrycznych opryskiwaczy akumulatorowych – fora internetowe są w tym zgodne.

W przypadku opryskiwaczy akumulatorowych opinie różnić się będą zarówno ze względu na poszczególne parametry urządzeń, ale i ze względu na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Wśród wszystkich dostępnych opcji największą popularnością cieszy się kilka podstawowych modeli.

Jednym z nich jest Bass Polska opryskiwacz akumulatorowy, opinie o którym są doskonałe. Jeśli chodzi o Bass Polska opryskiwacz akumulatorowy, opinie wskazują przede wszystkim na sporą pojemność roboczą, wynoszącą aż 16l. Stosunkowo niewielka waga – niecałe 5 kg, jest optymalna, jeśli chodzi o tak wydajne i praktyczne urządzenie. W przypadku Bass Polska opryskiwacz akumulatorowy opinie mówią też o funkcjonalnej lancy, której długość jest regulowana – od 48 do 88 cm. Maksymalne ciśnienie wynosi od 0,15 do 0,4 MPa.

Podobnie wygląda kwestia opryskiwacza akumulatorowego al-fa – opinie w tym wypadku również są bardzo zadowalające. Jeśli chodzi o opryskiwacz akumulatorowy al-fa, opinie mówią głównie o żelowym akumulatorze, wytrzymałym i bezawaryjnym, o pojemności 15 Ah. Urządzenie jest konkurencyjne także pod względem wyposażenia – użytkownik w zestawie otrzymuje aż 9 dysz. Co jeszcze mówią o opryskiwaczu akumulatorowym al-fa opinie? Klienci podają, że podstawowy zestaw uzupełniony jest w osłonę herbicydową.

Kolejnym liderem na rynku jest opryskiwacz akumulatorowy Kwazar, opinii o którym najlepiej szukać na forach ogrodniczych. W wypadku opryskiwacza akumulatorowego Kwazar opinie kształtowane są przez znakomite parametry techniczne. Chociaż jego cena na tle konkurencji jest znacznie wyższa, nadrabia niezawodnością i trwałością. Jeśli chodzi o opryskiwacz akumulatorowy Kwazar, opinie wydawane są zwykle przez doświadczonych sadowników i ogrodników. W tym wypadku mamy bowiem do czynienia z produktem dla profesjonalistów, możliwym do zastosowania nawet na większych areałach.

Opryskiwacze akumulatorowe – ranking

Wyżej wymienione produkty to nie jedyne dobre opryskiwacze akumulatorowe – rankingi wspominają często również o innych produktach, równie znanych i cenionych marek.

Jeśli w grę wchodzi dobrej jakości opryskiwacz akumulatorowy, opinie często wskazują na markę DEMON. Zdecydowaną zaletą modelu są dwa filtry umieszczone w zbiorniku z cieczą. Sam zbiornik wykonano z trwałego polietylenu. Zestaw zawiera również pięć końcówek rozpylających, co czyni ten produkt naprawdę interesującym.

Chcąc wybrać dobry opryskiwacz akumulatorowy, ranking zapewne podpowie także markę GardeTech. W tym wypadku mamy do czynienia z pięciolitrowym zbiornikiem oraz akumulatorem o pojemności 2,5 Ah. Jeśli chodzi o ten model opryskiwacza akumulatorowego, cena jego wynosi niewiele ponad 200 złotych. To świetna pozycja dla osób o nieco ograniczonym budżecie.

Dobry opryskiwacz akumulatorowy opinie będzie zbierać nie tylko od amatorów, ale i od profesjonalistów. Tak jest w przypadku Marolex – opryskiwacz akumulatorowy cenowo wypada dość drogo, ponieważ cena nawet podstawowych modeli zaczyna się od około 1000 zł. Dedykowana jest pod specjalistyczne uprawy – chociażby ze względu na 12-litrowy zbiornik.

Ostatecznie, jaki opryskiwacz akumulatorowy kupić? Wszystko zależy od twoich potrzeb i budżetu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze