Strona głównaZakupTest myjek ciśnieniowych

Test myjek ciśnieniowych

W gospodarstwach domowych myjki ciśnieniowe zajmują dzisiaj jedno z ważniejszych miejsc wśród niezbędnego sprzętu. Wykorzystywane są nie tylko do mycia samochodu czy rowerów, ale również do sprzątania mocno zabrudzonej kostki brukowej, podjazdów czy tarasu. Jednak która z nich jest najlepsza i czy zawsze warto inwestować jedynie w najbardziej znane marki?

Zwykle przekonani jesteśmy, że jedynie najbardziej znani producenci zapewniają nam sprzęt najwyższej jakości, solidny i żywotny. Dzisiaj jednak, w świecie ogromnej konkurencji, miarodajne okazują się jedynie… testy myjek ciśnieniowych, wykonywane przez niezależnych ekspertów czy amatorów poszukiwania dobrego sprzętu. Jak jest w takim razie naprawdę, jeśli chodzi właśnie o myjki ciśnieniowe?

Przed zakupem przejrzyj test myjek ciśnieniowych

Zakup myjki ciśnieniowej nie jest tanią inwestycją. Chociażby z tego powodu przed zakupem warto dokładnie przejrzeć przynajmniej kilka różnych testów myjek ciśnieniowych. W naszym zestawieniu prezentujemy kilka najciekawszych modeli, które przykuło naszą uwagę, oraz modele najchętniej kupowane w minionym roku. Czego zatem można się spodziewać?

Numer jeden w testach myjek ciśnieniowych

Najlepszym dowodem na to, że nie tylko sztandarowe marki, kojarzone z urządzeniami ciśnieniowymi, mają coś do zaoferowania, jest myjka Bosch GHP 5-75. W testach myjek ciśnieniowych na pierwszy plan wysuwa się moc 2600 W modelu GHP 5-75. To zasilane elektrycznie urządzenie jest w stanie wygenerować maksymalnie ciśnienie 185 bar. Nie bez znaczenia dla wielu użytkowników jest również jego maksymalna wydajność, wynosząca aż 570 litrów na godzinę. W podstawowym wyposażeniu znajdziemy nie tylko pistolet Bosch, ale również praktyczną, obrotową dyszę oraz regulowaną lancę z trzema funkcjami. Koszt takiej myjki ciśnieniowej to mniej niż 3 000 złotych.

Klasyk w testach myjek ciśnieniowych

Oczywiście, jeśli idzie o testy myjek ciśnieniowych, nie może w nich zabraknąć absolutnych klasyków, jak Karcher K 5 FC STAIRS. Jego główną zaletą jest wydajny silnik elektryczny o solidnej konstrukcji, chłodzony wodą. Moc silnika to wystarczające 2100W. Myjka generuje maksymalnie ciśnienie 145 bar, co jednak wystarcza na domowe porządki i skuteczne czyszczenie nawet mocno zabrudzonych powierzchni. Także wydajność urządzenia robi w testach myjek ciśnieniowych niemałe wrażenie – to około 500 litrów na godzinę. W tym wypadku znacznie więcej znajdziemy w podstawowym zestawie, niż oferuje omawiany poprzednik. Warto wymienić takie akcesoria, jak złączka ¾ cala, praktyczny, teleskopowy uchwyt czy szybkozłączka Quick Connect i dysza rotacyjna. Cena to zaledwie około 1200 złotych.

Niezastąpiony w domu – Nilfisk w testach myjek ciśnieniowych

Kolejnym często wspominanym w testach myjek ciśnieniowych urządzeniem jest marka Nilfisk oraz model E 160.1-10 PADH X-TRA. To kolejnym, uniwersalne urządzenie o silniku elektrycznym o mocy 2300 W. Myjka znakomicie sprawdza się w domowych warunkach dzięki maksymalnemu ciśnieniu 160 bar oraz wydajności rzędu 410 litrów na godzinę. Także w jego przypadku zestaw podstawowych akcesoriów jest niemały i wart zainteresowania. Zakup myjki niezbyt obciąży domowy budżet – jej cena waha się w okolicy 1600 złotych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze