Strona głównaZakupRanking strugów elektrycznych - jaki wybrać?

Ranking strugów elektrycznych – jaki wybrać?

Strug elektryczny to urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie w trakcie wykonywania wielu prac remontowych i w trakcie codziennego majsterkowania. Strug elektryczny to alternatywna wersja hebla stolarskiego, który jest najczęściej stosowany w trakcie obróbki drewna. Tego rodzaju narzędzia najlepiej sprawdzają się w trakcie wyrównywania dużych i płaskich powierzchni blatów i desek, oczywiście można również za pomocą tego narzędzia skracać, heblować, a nawet fazować drewno materiałowe. W związku z tym, w dalszej części wpisu zebraliśmy dokładne informacje o strugach elektrycznych i przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych modeli.

Strug elektryczny – ranking, jaki wybrać?

Strug elektryczny to narzędzie, które jest skonstruowane z niewielkich rozmiarów silnika elektrycznego o mocy do 2000W, napędza walec obrotowy, na którym znajdują się ostrza. Na rynku znajduje się wiele modeli strugów elektrycznych, które mają nawet cztery ostrza. Zastanawiając się nad tym, jaki strug elektryczny wybrać, stworzyliśmy ranking, w którym umieściliśmy jedne z najpopularniejszych modeli cieszących się dobrą opinią. Przed wyborem takich narzędzi, warto zastanowić się, z jaką częstotliwością będziemy korzystać z takich narzędzi. Wybierając strug elektryczny, należy brać pod uwagę takie czynniki, jak zakres regulacji głębokości strugania, szybkość, moc oraz ilość obrotów na minutę. Dodatkowo wiele osób zwraca szczególną uwagę na szerokość głowicy strugu, im szersza głowica, tym większą powierzchnię drewna można obrobić w trakcie jednego pociągnięcia.

Na pierwszym miejscu w rankingu strugów elektrycznych, umieściliśmy model Bosch GHO 26, przede wszystkim urządzenie te charakteryzuje się wysoką mocą o 700 W i momentem obrotowym, który wynosi aż 17 tys. obrotów na minutę. Szerokość tnąca tego modelu wynosi ponad 80 cm a całkowita głębokość cięcia to 3 mm. Przede wszystkim model ten jest wybierany zarówno przez zawodowców, jak i osoby, które amatorsko zajmują się majsterkowaniem.

Drugie miejsce w rankingu strugów elektrycznych zajmuje model Rebir IE. Model ten posiada silnik o mocy 2250 W, który sprosta każdemu zadaniu i cechuje się niezawodnością. Kolejnym atutem struga elektrycznego Rebir IE jest jego szerokość strugania, która wynosi 160 mm. Model Rebir IE wykazuje prędkość obrotową o 12 tys. obrotach na minutę. Największą wadą tego urządzenia jest jego waga, która wynosi ponad 7 kg.

Trzecie miejsce w rankingu strugów elektrycznych zajmuje model Dewalt Dcp580, który w porównaniu do pozostałych strugów jest najlżejszy – jego waga wynosi zaledwie 2.5 kg. Dewalt Dcp580 posiada akumulator charakteryzujący się dużą wydajnością, dzięki temu nie potrzebuje on ciągłego zasilania w postaci przewodów elektrycznych. We wnętrzu tego urządzenia znajduje się bezszczotkowy silnik, o wysokiej mocy, moment obrotowy wynosi ponad 15 tys. obrotów na minutę. Ostrza, które znajdują się w tym modelu, są wykonane z bardzo wytrzymałego stopu węglika spiekanego.

Kolejna pozycja należy do strugu elektrycznego modelu Graphite 59G680. Przede wszystkim model ten charakteryzuje się ergonomiczną budową urządzenia, dzięki temu znacznie lepiej leży w dłoni, dodatkowo uchwyty posiadają nakładki antypoślizgowe. Silnik znajdujący się w tym modelu cechuje wysoka moc, która wynosi aż 1300 W i osiąga prędkość obrotową wynosząca ponad 16 tys. obrotów na minutę. Graphite 59G680 to strug elektryczny, który jest przeznaczony do wykonywania ciężkich prac, dodatkowo jest wyposażone w dwie pary ostrzy.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze