Strona głównaZakupGorenje - opinie o produktach

Gorenje – opinie o produktach

W obecnych czasach kuchnie przechodzą istną rewolucję, jeżeli chodzi o wyposażenie tego pomieszczenia, stają się one coraz to bardziej innowacyjne, a sprzęt oraz urządzenia profesjonalne. Przede wszystkim w kuchni spędzamy bardzo dużo czasu przygotowując różne posiłki i desery. Oczywiście sama kuchnia ma nie tylko dobrze wyglądać, ale i również być funkcjonalna oraz użyteczna. Każda kuchnia jest wyposażona w podstawowe urządzenia, czyli płytę indukcyjną, piekarnik, kuchenkę gazową i zmywarkę, w niektórych domach ze względu na brak miejsca, umieszcza się dodatkowo pralkę zabudowaną. Warto podczas projektowania kuchni dobrze rozmieścić te wszystkie urządzenia w takim sposób, aby istniała możliwość korzystania z nich bez większych problemów. W takim razie pojawia się pytanie, jakimi parametrami kierować się podczas zakupu takiego sprzętu AGD i jakiego producenta takich urządzeń wybrać? W dalszej części wpisu sprawdzimy jednego z takich producentów, jakim jest przedsiębiorstwo Gorenje. Sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie nt. tej firmy i serwisu, co znajduje się na Wikipedii oraz opiszemy dokładnie produkty tej firmy.

Firma Gorenje – opinie o produktach

W takim razie co to za firma – Gorenje, i jakie można znaleźć opinie o produktach i serwisie tej spółki? Przede wszystkim Gorenje to przedsiębiorstwo, które istnieje na rynku od ponad siedemdziesięciu lat. Nazwa Gorenje pochodzi od nazwy małej miejscowości, w Słowenii, w które właśnie powstała ta firma. Specjalizuje się ona w produkcji urządzeń AGD takich jak pralki, kuchenki gazowe, piekarniki, płyty indukcyjne, czy zmywarki. Obecnie zalicza się ona do największych i najbardziej rozpoznawalnych marek, które zajmują się produkcją sprzętu AGD na rynku globalnym. Na oficjalnej stronie producenta i na Wikipedii, znaleźć można informacje o tym, że marka Gorenje zalicza się obecnie do jednego z dziesięciu największych firm produkcyjnych urządzeń AGD domowego w Europie. To, co najbardziej cechuje produkty tej firmy, i to dlaczego zyskuje pozytywne opinie to stosunek jakości do ceny. Sprzęt AGD Gorenje jest dość tani, a jakość i wytrzymałość jest niezwykle wysoka, w związku z tym przy zakupie dowolnego produktu tej firmy klient otrzymuje wieloletnią gwarancję oraz bezpłatny serwis.

Płyta indukcyjna Gorenje

Płyta indukcyjna to produkt, dzięki któremu można w łatwy, wygodny i szybki sposób przygotować ulubione potrawy. To, co charakteryzuje te produkty firmy Gorenje to niska awaryjność i pozytywne opinie, które można znaleźć w sieci. W portfolio Gorenje znajduje się aż ponad 10 modeli takich płyt. Dodatkowo większość płyt indukcyjnych jest sterowana elektronicznie, czyli sensorycznie na płycie grzewczej.

Pralki Gorenje

Pralki Gorenje wyróżniają się wysoką jakością i komfortem z użytkowania. W skład wchodzą m.in. pralki wolnostojące automatyczne, ładowane od frontu, normalno/wielkogabarytowe, czy te ładowane od góry. Maszyny tej marki wyróżnia ekonomiczność. Ze względu na zastosowanie zaawansowanych technologii produkcji, marka Gorenje skupiła się na tym, aby produkty zużywała jak najmniej prądu i wody, w ten sposób zyskuje dość pochlebne opinie.

Piekarnik Gorenje

W portfolio marki Gorenje znajduje się również szeroki wybór piekarników, wyróżnia się aż dwadzieścia modeli m.in. piekarnik elektryczny, gazowy, do zabudowy, wolnostojące, czy te, które mają wbudowaną funkcję mikrofali. Maszyny te cieszą się dobrą opinią i wysoką wydajnością. Rzadko zdarzają się sytuację, aby ten sprzęt wylądował w serwisie.

Kuchenka gazowa Gorenje

Niegdyś kuchenka gazowa znajdowała się praktycznie w większości mieszkaniach i domach, obecnie urządzenia te zastępuje płyta indukcyjna. Urządzenia te charakteryzuje głównie moc grzewcza, marka Gorenje dokłada wszelkich starań, aby koszty zużycia prądu były jak najmniejsze, dlatego często pojawiają się pozytywne opinie nt. tych produktów. Większość kuchenek ma wbudowane dodatkowe funkcje tj. AquaClean, IconLED, oświetlenie wnętrza, czy funkcja WarmPlate, czyli podgrzewanie naczyń.

Zmywarka Gorenje

Zmywarki marki Gorenje mają przeważnie klasę energetyczną A++, co czyni je bardzo popularnymi wśród klientów. Dodatkowo zmywarki mają wbudowane elektroniczne funkcje sterowania oraz innowacyjne rozwiązania, chodzi tutaj o szereg programów zmywania. Do wyboru mamy możliwość wyboru programu automatycznego, ekonomicznego, delikatnego, czy Auto Fast. Dodatkowo ciekawą funkcją takich zmywarek Gorenje, jest tryb tzw. tryb Zone Wash – funkcja ta polega na tym, że cała moc mycia jest skupiona na jednym koszu.

Gorenje – serwis

Gorenje zapewnia wieloletnią gwarancję oraz serwis. Na oficjalnej stronie tej firmy znaleźć można informacje o tym, jak dokładnie zgłosić urządzenie do naprawy. Oczywiście poza wypełnieniem odpowiedniego formularza, można skontaktować się bezpośrednio z serwisem i otrzymać poradę serwisową. To, co charakteryzuje Gorenje to dość szybki czas działania.

Gorenje – Wikipedia

W sieci znaleźć można wiele informacji i ciekawostek o tej marce. Wikipedia opisuje, że Gorenje na początku swojej działalności zaczynała od produkcji całkiem innego sprzętu – maszyn rolniczych oraz materiałów, które były wykorzystywane w branży budowlanej. Dopiero w 1958 roku rozpoczęła pierwszą produkcję urządzeń kuchennych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze