Strona głównaZakupRanking suszarek do prania

Ranking suszarek do prania

Od kilku dobrych lat amerykańska codzienność, znana nam dotychczas jedynie z filmów, wkroczyła również do naszych domów. Dzisiaj nikogo już nie dziwi nie tylko nowoczesna i energooszczędna pralka, ale także profesjonalna suszarka do prania, np. taka z pompą ciepła. To bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie, idealnie wpasowujące się w ideę smart home.

Wybór najlepszej suszarki do prania, nawet z rankingiem, nie jest rzeczą prostą. Na rynku znajdziemy ogrom propozycji. Niektóre z nich czerpią inspiracje z najnowszych technologii, jak suszarka z pompą ciepła. Ranking powinien jednak rzucić światło na ten modny obecnie temat.

Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

Wciąż nawet najlepsze suszarki do prania przez niektórych uważane są nie tylko za zbytek, w dodatku drogi w utrzymaniu i bardzo nowobogacki. Okazuje się jednak, że z biegiem czasu staje się jednym z lepszych przyjaciół wszystkich domowników. Urządzenia oferowane dzisiaj przez różnych producentów nie tylko zużywają minimum prądu elektrycznego, ale jednocześnie dbają o tkaniny, z jakich wykonane są nasze ubrania. To szczególnie cenna zaleta w przypadku delikatnych, szlachetnych tkanin i eleganckich kreacji, wymagających specjalnego traktowania. Przyjrzenie się rankingowi suszarek do prania powinno dać Ci do myślenia. To urządzenia praktyczne, funkcjonalne, pozwalające zapanować nad chaosem i bałaganem tradycyjnych suszarek, zalegających w domach przez kilka dni po każdym praniu. Przekonaj się sam, czy suszarki do prania z rankingu są warte twojego zainteresowania i pieniędzy.

Suszarki slim  – ranking

Wśród wszystkich dostępnych propozycji sporym zainteresowaniem cieszą się suszarki slim – rankingi najlepiej pokazują zwiększony popyt na te urządzenia. W tych rankingach suszarki slim zajmują przeważnie wysokie miejsca, a to ze względu na ich ogromną funkcjonalność. Są mniejszych rozmiarów i spokojnie można umieścić je nawet na pralce. Większość z nich ma także możliwość wybrania stopnia wysuszenia. Najlepsza suszarka do prania slim wg rankingu to propozycja od Beko – model DF7434XRA. W bębnie zmieści się nawet 7 kg prania, co jest zaskakującym wynikiem, jeśli brać pod uwagę rozmiary urządzenia. Model zapewnia aż szesnaście różnych programów suszenia, w tym BabyProtect+ czy odświeżenie wełny. Drugie miejsce w rankingu na najlepsze suszarki do prania zajęła suszarka Candy o nieco niższej, w stosunku do poprzedniczki, klasie energetycznej A+. Tutaj producent oferuje czternaście trybów suszenia i praktyczny pojemnik na skraplającą się wodę Easy Case. Trzecie miejsce znów należy do suszarki Beko. Rozmiary suszarki są uniwersalne, za to na uwagę zasługują drzwiczki w rozmiarze XXL. Do tego pojemność urządzenia to aż 7 kg prania.

Jaka suszarka a+++ jest najlepsza w rankingach?

Jeśli najbardziej cenimy sobie oszczędność, powinniśmy zdecydować się na suszarkę A+++. Tych również nie brakuje w ofertach sklepów z AGD. Jeśli zastanawiasz się, jaką suszarkę do ubrań wybrać, rozsądnym wyborem byłaby suszarka od Whirlpool, model W6 d94WB EE Supreme Silence. Jej szacunkowe, roczne zużycie prądu wynosi… 118 złotych rocznie. Do tego ma możliwość suszenia na raz aż 9 kilogramów prania. Bardzo podobna pod względem parametrów będzie suszarka A+++ LG RC90V9AV2Q. Warto pamiętać, że ranking uwzględnia suszarki z pompą ciepła  – najbardziej ekonomiczne i najnowocześniejsze ze wszystkich dostępnych na rynku. Odrobinę głośniejsza podczas pracy będzie znajdująca się na trzecim miejscu w rankingu suszarka z pompą ciepła Samsung DV90T7240BT Optimal Dry AI Control.

Suszarka z funkcją prasowania

Zdecydowanie najwygodniejszym ze wszystkich rozwiązań są suszarki z funkcją prasowania. Wystarczy, że wyobrazisz sobie, jak wiele czasu jesteś w stanie dzięki niej zaoszczędzić i zaczynasz się zastanawiać, jaką suszarkę do prania kupić. Oczywiście najlepsza jest suszarka z funkcja prasowania, wykonująca za nas najbardziej znienawidzone obowiązki domowe. Warto dobrze poszukać wśród dostępnych modeli i sprawdzić, jaka funkcja prasowania będzie nam odpowiadała najbardziej. Spora część suszarek kondensacyjnych w roli żelazka wykorzystuje parę wodną, dodawaną tuż przed zakończeniem cyklu suszenia. W ten sposób wygładzane są największe zagniecenia, powstałe podczas procesu suszenia. Wśród modeli posiadających takie funkcje można wymienić Electrolux EW9H378SP PerfectCare, Whirlpool FFT M22 9X2BS PL czy LG ThinQ RC80U2AV4D.

Najlepsza suszarka do prania – ranking

Trudno jednoznacznie wskazać w rankingu najlepszą suszarkę do prania. Możliwości jest tak wiele, że zastanawiając się, jaka suszarka do ubrań będzie najlepszym zakupem, warto kierować się własnymi preferencjami. Nie tylko cena powinna być decydującym o zakupie czynnikiem. Ilość dostępnego miejsca w łazience czy nasze zapotrzebowanie nie powinno być pomijanie w procesie decyzyjnym. Oczywiście wśród wszystkich dostępnych modeli najbardziej rekomendowanymi propozycjami będą suszarki A+++ ze względu na ich ekonomiczną, prawie nieodczuwalną dla domowego budżetu eksploatację. Warto także stawiać na bardziej zaawansowane technologie – niekoniecznie ze względu na możliwość wybierania wśród kilkunastu różnych funkcji suszenia, ale ze względu właśnie na te nowe technologie. Zastosowanie pomp ciepła czy możliwość prasowania parą to jedne z tych funkcji, jakie powinny być przez nas brane pod uwagę podczas wyboru tego, jaką suszarkę do ubrań kupić. Na sam koniec możemy zostawić kwestie estetyczne i to, jak dany model podoba nam się czysto wizualnie oraz jak będzie pasował do wnętrza łazienki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze