Strona głównaPoradySzare meble kuchenne – do jakiego koloru ściany pasują?

Szare meble kuchenne – do jakiego koloru ściany pasują?

Szare meble kuchenne stały się niezwykle modne w ostatnich latach, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup do swoich kuchni. Szare odcienie umożliwiają uzyskanie ciekawych aranżacji w pomieszczeniach. Zaletą używania szarych mebli kuchennych jest to, że można w ten sposób uzyskać wyjątkowe i przytulne miejsce, w którym będziemy się komfortowo czuć, w przypadku, gdy dobierzemy do szarych mebli kuchennych, odpowiedni kolor ściany. Wszystko również zależy od tego, czy meble posiadają jasną szarość, czy ciemniejszą. Oczywiście poza odcieniami, warto swoją uwagę zwrócić w stronę dodatków. W takim razie, jaki kolor ścian w kuchni wybrać do szarych mebli kuchennych tak, aby nie zniszczyć całego efektu końcowego? W dalszej części wpisu podpowiemy, w jaki sposób dobierać kolor ścian w kuchni i na co zwracać uwagę.

Jaki wybrać kolor ściany w kuchni do szarych mebli kuchennych?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, szary kolor stał się ostatnimi laty aranżacyjnym hitem. Jest to głównie przyczyną tego, że szary to uniwersalny kolor, który otwiera niezliczone możliwości podczas aranżacji wnętrz. Stosując te odcienie można uzyskać monochromatyczne wystrój, który jest skierowany głównie do miłośników skandynawskich, czy też można je również zestawić z mocniejszymi odcieniami, uzyskując całkiem przytulne pomieszczenie. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na uzyskaniu, jak najlepszego efektu wizualnego, należy odpowiednio dobrać kolor ściany w kuchni do szarych mebli kuchennych, w takim razie na co zwrócić uwagę podczas tego wyboru?

W pierwszej kolejności, warto pamiętać o tym, że jeżeli chcemy uzyskać zjawiskowy efekt, nie możemy zapominać o dodatkach oraz meblach, dodatkowo istotne jest dokładne rozplanowanie pomieszczenia. W przypadku, gdy pomieszczenie jest duże, warto zdecydować się na agresywniejsze, lub mocniejsze kolory, idealnym kolorem na ścianę będzie granat. W przypadku, gdy nasze pomieszczenie jest małe i ciasne, warto zdecydować się na jaśniejsze kolory, który przyczynią się do tego, że powiększą całą wolną przestrzeń. Niezwykle elegancko, i nowocześnie prezentują się szare meble na białych ścianach w kuchni, meble w ten sposób nabierają intensywnego blasku i charakteru. Takie rozwiązanie jest skierowane do osób, które preferują minimalizm i prosty styl. W przypadku, gdy zależy Tobie na uzyskaniu pełnej harmonii we wnętrzu, warto zdecydować się na ściany w białych kolorach.

Kolor szary tak, jak w przypadku bieli to trendy, które nigdy nie wychodzą z mody, te kolory stały się wyjątkowe i ponadczasowe. Jeżeli nie chcesz, aby w Twojej kuchni dominował tylko i wyłącznie jeden kolor, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na dwie, albo trzy różne odcienie. Wiele ekspertów doradza, aby łączyć biel z brązem, czy nawet z zielenią. W ten sposób istnieje możliwość, aby uzyskać klasyczną aranżację. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że te odcienie poprawiają jakość odpoczynku.

Innym ciekawym kolorem, który można wykorzystać do pomalowania ścian są odcienie beżu. Jest to kolor, który wyróżnia się swoją subtelnością, dodatkowo przyczynia się on do rozświetlenia całego pomieszczenia. Oczywiście decydując się na ten kolor nie zapominaj o tym, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie, które wzmacnia głębię koloru. Beż to idealny wybór na ściany do Twojej kuchni, w które znajdują się szare meble kuchenne.

Do szarych mebli kuchennych sprawdzą się również wysokie blaty o przenikliwym połysku, dodatkowo nie zapominaj o sprzęcie kuchennym, który również powinien być w jaśniejszych kolorach. Jeżeli jednak zależy nam na uzyskaniu surowszego charakteru, warto zdecydować się na ciemniejsze odcienie. Można również poeksperymentować z takimi barwami, jak lawenda, brąz, turkus czy ciemniejsza róż.

Jeżeli kuchnia jest połączona z aneksem, można zdecydować się na rozwiązanie, które polega na zaakceptowaniu jednej ściany, tuż przy stole, z kolei w przestrzeni, która jest usytuowana pomiędzy blatem, a pozostałymi meblami, warto umieścić szkło kuchenne. Kolejną metodą na ożywienie szarych mebli kuchennych jest zastosowanie całkowicie przeszklonych szafek, warto w nich umieścić różne dodatki, które będą miały wpływ na końcowy efekt wizualny. Oczywiście jest wiele pomysłów na stworzenie ciekawych aranżacji, jednak to od Ciebie zależy co wybierzesz.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze