Strona głównaZakupRanking szlifierek kątowych

Ranking szlifierek kątowych

Szlifierka kątowa jest narzędziem, którego używają zarówno amatorzy majsterkowania, jak i profesjonaliści. Przydaje się przy wielu pracach budowlanych. Znajduje zastosowanie zarówno przy drobnych remontach, jak i podczas dużo większych, długo etapowych przedsięwzięciach. Szlifierka kątowa może służyć do wielu rodzajów powierzchni ze względu na to, że można wymieniać w niej tarcze. Dobranie właściwej tarczy sprawia, że materiał stanie się gładki. Szlifierką można ciąć także twarde materiały. Odpowiednia tarcza zapewnia gładkie i równe cięcie. W tym artykule dowiesz się, jaka szlifierka kątowa z regulacją obrotów 125 będzie najlepsza, przedstawimy ranking szlifierek kątowych 124, jaką szlifierkę kątową 125 kupić, czym się kierować, jak wybrać?

Jaka szlifierka kątowa z regulacją obrotów 125?

Ranking szlifierek kątowych 125 przedstawia się następująco. Na pierwszym miejscu znajduje się szlifierka kątowa 125 Bosch GWS 060193A307.

Ranking szlifierek kątowych

Wyróżnia się ona dużą trwałością. Posiada wysokowydajny czterobiegowy silnik o napięciu 18 V. Akumulator, jakim jest zasilana ma pojemność 4 Ah. Do jego zalet na pewno należy niewielka waga, która wynosi zaledwie 2,3 kg. Dobre wyważenie szlifierki pozwala na duży komfort podczas użytkowania.

szlifierka kątowa makita

Często uznawana jest za najlepszą szlifierkę kątową 125, ponieważ ma możliwość obracania głowicy przekładni w systemie skokowym, zarówno z prawej, jak i z lewej strony, dzięki czemu praca z nią jest istną przyjemnością. Szlifierka ta umożliwia działanie w trudnodostępnych miejscach. Do tej szlifierki niezbędne są tarcze o średnicy 125 mm z głębokością cięcia 30 cm.

szlifierka kątowa ranking

Szlifierka kątowa – jaką kupić? Świetną szlifierką kątową 125 w rankingu jest Graphite 59G086. Posiada ona silnik o mocy 860 W, którego maksymalne obroty wynoszą 11000 obr/min. Tarcze, które powinno się do niej dokupić, muszą mieć średnicę 125 mm. Szlifierka kątowa pozwala na dokładnie cięcie powierzchni, a także jej polerowanie. Wystarczy zastosować odpowiednią tarczę, aby uzyskać zamierzony efekt. Szlifierka Graphite 59G086 posiada system zabezpieczający przed przypadkowym włączeniem, a także blokadę wrzeciona, dzięki której możliwa jest szybka wymiana tarcz.

szlifierka kątowa graphite

Szlifierka kątowa – jaką wybrać? Kolejna szlifierka, która znalazła się na wysokiej pozycji w rankingu najlepszych szlifierek kątowych 125, jest Ryobi One + R18AGO. Akumulator może posiadać zarówno 4Ah, jak i 5Ah. Ma on napięcie 18 V. Jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, ze względu na obracany o 270 stopni uchwyt. Wyróżnia się nie dużą masą – 2,3 kg, a także antypoślizgowym uchwytem, który pozwala na bycie bardziej pewnym podczas cięcia. Do pracy z tą szlifierką potrzebna jest tarcza o średnicy 115 mm.

szlifierka kątowa ranking

Cięcie jest możliwe na głębokość 16 cm. Do zalet tej szlifierki należy także fakt, że posiada ona bardzo łagodny rozruch, wyeliminowane zostało szarpnięcie podczas rozpoczęcia pracy silnika, dzięki czemu kontrola nad narzędziem jest o wiele prostsza. Szlifierka kątowa RYOBI posiada dwustopniowy przełącznik blokady. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas pracy. Wymiana tarczy jest możliwa w błyskawicznym tempie.

Szlifierka kątowa – jaką kupić? Jaką wybrać?

Często zadawanym na internetowych forach budowlanych pytaniem jest – jaką szlifierkę kątową 125 kupić? Jaką wybrać? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Jedną z najlepszych szlifierek kątowych 125 przedstawianych w rankingach jest także model Makita GA5030. Jej silnik ma bardzo wysoką odporność na ciepło, moc 720 W i maksymalne obroty 11000 obr/min.

szlifierka kątowa ranking

Ta szlifierka zaskakuje labiryntową konstrukcją. Oznacza to, że posiada ona pierścienie uszczelniające łożyska kulkowe, które pełnią funkcję ochronną dla przekładni i silnika przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, przede wszystkim przed pyłem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu żywotność sprzętu znacznie się wydłuża. Do zalet tego produktu zalicza się także małą wagę – 1,8 kg, co sprawia, że komfort jej używania jest naprawdę wysoki. Ręka nie męczy się tak szybko, jak podczas używania cięższych szlifierek. Ta szlifierka pracuje razem z tarczami o średnicy 125 mm. Makita ma przycisk blokady wrzeciona, co usprawnia wymianę tarcz.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze