Strona głównaZakupFolia w płynie na śmierdzący komin

Folia w płynie na śmierdzący komin

W dobie rozwijającej się w zawrotnym tempie technologii rynek ma nam coraz więcej do zaoferowania. Powstają nowe, ciągle udoskonalane produkty, które znacznie podnoszą jakość naszego życia, oraz ułatwiają niektóre jego aspekty, a także przyczyniają się do powstawania coraz to nowszych udogodnień. Nauka podsuwa nam nowe rozwiązania starych problemów, co pozwala nam osiągnąć upragniony komfort. Jednym z takich produktów, jest folia w płynie, która dopiero zaczyna zdobywać sławę wśród kupujących. Folia w płynie jest nowoczesnym, opartym o żywice syntetyczne, materiałem budowlanym, mającym całą gamę zastosowań. Najczęściej używa się jej do uszczelniania wszelkiego rodzaju podłoży, ma też jednak właściwości zabezpieczające przed czynnikami zewnętrznymi. Folia w płynie pomaga chronić przed wilgocią, a co za tym idzie, również pleśnią i grzybami.

Folia w płynie na śmierdzący komin

Ten nowoczesny materiał można wykorzystywać na powierzchniach takich jak beton, tynki i gips, a także płyty wiórowe, gipsowe bloczki czy pustaki ceramiczne. Jest idealnym materiałem ochronnym do płytek, często używanym, jako środek zapobiegający ich pękaniu. Wydajność produktu zależy w dużej mierze od nas i od celów, do jakich go wykorzystujemy. Folię w płynie wykorzystywać się powinno do zastosowań wewnętrznych, jednak w odpowiednich warunkach może ona sprawdzić się również na zewnątrz. Producenci niektórych folii nadają im specjalne cechy, które uodporniają folie na warunki zewnętrzne. Ważne w jej nakładaniu jest to, w jakiej temperaturze się to odbywa. Nie mogą być to ani temperatury zbyt niskie, ani temperatury zbyt wysokie. Optymalny przedział temperatur odpowiednich do nakładania folii w płynie mieści się w liczbach od 5 st. C do 35 st. C. Pod żadnym pozorem folii nie powinno się nakładać w temperaturach ujemnych.

Śmierdząca ściana kominowa

Śmierdząca ściana kominowa jest najczęściej spowodowana nieszczelnością przewodu kominowego. Nieprzyjemny odór powstaje, ponieważ uciekający z komina dym, wdaje się w warstwę ściany, kumulując się w niej i wydzielając osobliwy zapach. Jeśli chcemy się pozbyć tego problemu, naszym jedynym rozwiązaniem jest skucie ściany, uszczelnienie przewodu kominowego, oraz położenie nowego, świeżego tynku. Najważniejszą częścią tego procesu jest bez wątpienia odpowiednie uszczelnienie komina, by kłopot nie powtórzył się w przyszłości. Rynek oferuje wiele substancji i materiałów pomocnych w łataniu tego typu nieszczelności. Jednym z takich produktów jest folia w płynie.

Śmierdząca ściana kominowa

Należy pamiętać, że powodów, dlaczego ściana od komina wydziela zapach, może być o wiele więcej. Intensywność odoru może zależeć od rodzaju opału, oraz temperatur, jakie panują wewnątrz komina. Jest możliwość, że komin pękł od środka, więc rozwiązania takie, jak uszczelnienie przewodu kominowego cienką warstwą odpowiedniej do tego substancji, może okazać się niewystarczające.

Folia w płynie – sposób na śmierdzący komin

Folia w płynie jest dosyć ciekawym sposobem na uszczelnienie śmierdzącego komina. Jej największą zaletą jest prostota w nakładaniu jej, podjąć się tego może nawet największy amator. Działanie płynnej folii jest dosyć proste – nakłada się ją zazwyczaj wałkiem, lub pędzlem, po czym czeka się na wyschnięcie. Proces ten tworzy cienką i szczelną warstwę, która ma też funkcje ochronne. Załatane w ten sposób ubytki, powinny przestać wydzielać nieprzyjemny zapach. Należy jednak pamiętać o tym, że ten sposób może okazać się rozwiązaniem krótkotrwałym. Poddana wysokim temperaturom folia w płynie może się stopić, przez co wrócimy do punktu wyjścia.

Folia w płynie – sposób na śmierdzący komin

Folia w płynie na komin

Folia w płynie położona na frezowany komin, ma również inne zastosowania niż to uszczelniające przewód kominowy. Ma ona również lekkie właściwości ochronne, nie dopuszczając do środka wilgoci, która może uszkodzić komin. Ma ona więc właściwości hydroizolacyjne. Może się to przyczyniać do zapobiegania pojawienia się pęknięć. Niektóre rodzaje folii w płynie mają specjalne dodatki, które zwiększają jej odporność na czynniki zewnętrzne, może więc być też położona na zewnętrzne części komina.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze