Strona głównaWnętrzaPrzewodnik po wyposażeniu łazienek – co warto wybrać?

Przewodnik po wyposażeniu łazienek – co warto wybrać?

Zakup wyposażenia łazienki w sklepie online wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, jak na żywo będzie wyglądał dany kolor czy jakiej jakości okaże się produkt. Jednak zakupy w internecie oszczędzają czas, który trzeba by było spędzić na podróżach między kolejnymi sklepami. Sprawdź, jakie wyposażenie łazienek możesz bez obaw zamówić online.

Wiele sklepów internetowych z łazienkami oferuje kompletne wyposażenie, które ułatwia aranżację

Zakupy w sklepie internetowym z wyposażeniem łazienek – jakie produkty bez obaw możesz kupić online?

Na początku wyjaśnijmy, że wszelkie obawy przed zakupami online są bezpodstawne. Przypominamy, że każdy konsument zawierający umowę na odległość ma możliwość zwrotu produktu zakupionego w internecie w ciągu 2 tygodni od dnia dostawy. Zdarza się, że salony współpracujące z zagranicznymi producentami armatury sprowadzają produkty dopiero po zamówieniu przez klienta i na dostawę trzeba czekać nawet kilka tygodni, ale informacje na ten temat powinny znajdować się w opisie produktu.

Aby uniknąć rozczarowania, w razie jakichkolwiek wątpliwości skorzystaj z pomocy obsługi sklepu na czacie, wysyłając formularz, lub kontaktując się z infolinią. Nie warto stronić od zakupów online, ponieważ mają one bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość skompletowania doskonale pasującej do siebie armatury. Czasem odcienie np. baterii łazienkowych mogą się nieco różnić w zależności od producenta. W sklepach stacjonarnych asortyment nie jest tak bogaty, jak w salonach online, które mogą oferować pełne kolekcje różnych marek. Rozczarowania nie musisz się również obawiać w przypadku szafek łazienkowych czy akcesoriów, które rzadko odbiegają wyglądem od produktów przedstawionych na zdjęciach.

Jak rozpoznać godny zaufania sklep internetowy z łazienkami?

Firmy z branży łazienkowej są bardzo zróżnicowane. Na rynku nie brakuje designerskich salonów, w których wanna kosztuje więcej niż samochód, oraz supermarketów budowlanych, gdzie trudno o najwyższą jakość obsługi i produkty klasy premium. W sklepie internetowym dbanie o klienta wygląda nieco inaczej. Kiedy nie dochodzi do kontaktu twarzą w twarz, należy zdobyć zaufanie gotowością do odpowiedzi na pytania. Najlepsze e-sklepy uruchomiają infolinię dla klientów działającą od 8 do 18 i oferują doradztwo mejlowe, a ponadto publikują serię artykułów poradnikowych ułatwiających podejmowanie decyzji aranżacyjnych i zakupowych. Takie rozwiązania proponuje sklep z wyposażeniem łazienek Banyo.pl.

Przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić, jak długo idzie paczka oraz skąd jest nadawana. Azjatyckie sklepy z polskimi stronami internetowymi wyrastają niczym grzyby po deszczu, także w branży wnętrzarskiej. Paczka z ceramiką czy bateriami łazienkowymi idąca z Azji nie tylko może ulec uszkodzeniu, ale też będzie wymagała opłacenia dużego cła, o czym sprzedawcy nie raczą wspomnieć.

Porady ekspertów sklepu internetowego z wyposażeniem łazienek pomogą Ci w urządzeniu łazienki marzeń

Czy każdy sklep internetowy z armaturą oferuje pełne wyposażenie?

Stacjonarne sklepy z wyposażeniem wnętrz mają zasadniczą wadę – rzadko znajdziesz w jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz. Na przykładzie łazienek niektóre salony skupiają się wyłącznie na płytkach, inne na ceramice i bateriach, kolejne dostarczają produkty dopiero na zamówienie klienta. Nie bez powodu architekci biorą grube pieniądze za zaprojektowanie mieszkania. Dużą część ceny stanowi czas poświęcony na poszukiwania poszczególnych elementów wystroju.

Sklepy internetowe nie mają ograniczonej przestrzeni, dlatego zazwyczaj w jednym miejscu możesz zamówić wyposażenie do całej łazienki. Niektóre idą dalej i oferują produkty do urządzenia całego mieszkania, jednak lepiej postawić na stronę wyspecjalizowaną w armaturze łazienkowej i urządzeniach sanitarnych. Pracownicy takich sklepów dobrze znają każdy produkt, więc możesz liczyć na bardziej profesjonalne doradztwo.

Artykuł sponsorowany.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze