Strona głównaPoradyWanny z prysznicem - czy to dobry pomysł?

Wanny z prysznicem – czy to dobry pomysł?

Od zawsze funkcjonalne i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni łazienki jest nie lada wyzwaniem. Niezależnie od ilości posiadanej przestrzeni, staramy się jak najlepiej ją uporządkować i sprawić, że przebywanie w niej będzie przyjemnością. Szczególnym wyzwaniem są małe łazienki na poddaszu z wanną i prysznicem. Jednak jeśli się dobrze pomyśli, sprytne rozwiązanie znajdzie się zawsze.

Posiadacze niewielkich łazienek o nieregularnych kształtach szczególnie mocno głowią się nad znalezieniem złotego środka i pogodzenia funkcjonalności z możliwościami, jakie posiadają. Jednym z popularnych pomysłów jest wanna i prysznic w jednym. Czy takie rozwiązanie się jednak sprawdza w praktyce?

Wanna z prysznicem – opinie

Na początek warto przeczytać o rozwiązaniu, jakim jest wanna z prysznicem, opinie osób, które już się zdecydowały na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu. Wanny z prysznicem montują zwykle ci, którzy nie chcą rezygnować z funkcjonalności, jaką daje wanna, z pragmatyzmem, jaki gwarantuje prysznic. Patrząc na wpisy związane z posiadaniem wanny z prysznicem, opinie są raczej zgodne co do opłacalności tej inwestycji. Wanny z prysznicem dają podwójny komfort – nie trzeba rezygnować z wybrania tylko jednego rozwiązania. To szczególnie istotne, gdy domownicy mają różne preferencje co do sposobu zażywania kąpieli. Ponadto połączenie wanny z kabiną prysznicową nawannową wygląda naprawdę dobrze i nowocześnie.

Zalety wanny z kabiną prysznicową

Jeśli chodzi o zalety wanny z prysznicem, w grę wchodzi głównie nieograniczona możliwość wyboru – nie trzeba rezygnować z relaksujących kąpieli w pianie, ani z szybkiego prysznica po powrocie z treningu bez zalania połowy łazienki. Już sama konstrukcja wanny i prysznica w jednym wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie. To także idealne rozwiązanie, jeśli dostępna przestrzeń nie pozwala na postawienie osobno jednego i drugiego elementu. Najczęściej więc spotykamy takie rozwiązania w łazienkach na poddaszu z wanną i prysznicem.

Jak zabudować wannę z kabiną prysznicową?

Na wykonanie wanny z kabiną prysznicową jest przynajmniej kilka różnych metod, dzięki czemu efekt będzie w stanie idealnie spełniać oczekiwania domowników. Do wyboru są takie opcje, jak: wanna z kabiną prysznicową nawannową, wanna z kabiną prysznicową, wanna z drzwiami i parawanem czy wanna z zasłoną prysznicową. Każdy z wybranych rodzajów będzie miał nieco odmienną konstrukcję, o czym należy pamiętać przy planowaniu między innymi łazienki na poddaszu z wanną i prysznicem. Do wyobrażenia sobie łazienki z wanną i prysznicem zdjęcia są czasem niezbędne. Tych na szczęście, podobnie jak inspiracji, w Internecie nie brakuje.

Sprawdź: Jak zabudować wannę?

Wanna z kabiną prysznicową nawannową – najlepsze rozwiązanie?

Wśród wszystkich dostępnych możliwości to właśnie wanna z kabiną prysznicową nawannową wydaje się być najrozsądniejsza. Zapewnia idealną szczelność, ponieważ tuż nad granicą wanny zaczynają się drzwi kabiny prysznicowej. Dzięki temu woda nie przedostaje się na podłogę, jak ma to miejsce chociażby w przypadku wanny z samą zasłoną czy sztywniejszym parawanem. Wanna i prysznic w jednym może być w takiej wersji zarówno otwierana na boki, jak i przesuwana. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia oraz od indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o łazienkę z wanną i prysznicem, zdjęcia poglądowe najlepiej ukazują, jak praktycznym pomieszczeniem staje się dzięki takiemu urządzeniu przestrzeni.

Jak wybrać wannę i prysznic w jednym?

Również w przypadku wanny z kabiną prysznicową konieczne jest przemyślenie kilku podstawowych parametrów. Aby wybrać najlepszą opcję dla siebie, trzeba uwzględnić wielkość wanny z kabiną prysznicową, jej pojemność – dostosowaną bezpośrednio do potrzeb domowników, kolorystykę, kształt, dodatki, ale i materiał. Ważny jest szczególnie ten ostatni aspekt, ponieważ będzie miał ogromne znaczenie dla wyglądu, trwałości i utrzymania go w czystości. W sklepach znajdziemy wiele propozycji, jednak najlepiej prezentować się będzie łazienka z wanną i prysznicem – zdjęcia internautów to potwierdzają – jeśli zastosowanym do produkcji wanny materiałem będzie akryl. Dzisiaj to właśnie on króluje i to właśnie ten materiał jest rekomendowany przez fachowców. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, nie koroduje pod wpływem czasu, wilgoci ani użytkowania, jest estetyczny, gładki, przyjemny w dotyku. Jego właściwości użytkownicy szczególnie doceniają zimą.

Wanna z prysznicem – cena

Ostatnią kwestią jest to, ile kosztuje przyjemność w postaci wanny i prysznica w jednym. Jeśli chodzi o wannę z prysznicem, cena będzie uzależniona od wspomnianych wcześniej parametrów, ale i zależna od producenta, od jakiego pochodzi. Im większa i głębsza wanna o skomplikowanym, niestandardowym kształcie czy wykończeniu, tym wyższa będzie kwota, za jaką ją kupimy. Najtańsze wanny z prysznicem cenowo zaczynają się już od około 300 złotych za modele akrylowe. Wanny asymetryczne to kwoty rzędu 500 złotych i więcej.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze