Strona głównaNarzędziaKorowarka do kabli domowej roboty - sposób na szybkie obieranie kabli

Korowarka do kabli domowej roboty – sposób na szybkie obieranie kabli

Odzyskiwanie miedzi z kabli to częsty zabieg po remontach lub gdy zakupimy nowy sprzęt RTV/AGD. Jak wiemy miedź potrafi kosztować nawet 20 złotych za jeden kilogram, więc warto pobawić się chwilę w obieranie kabli. Jak szybko obrać kable miedziane, aby nie tracić na tym pół dnia? 

Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularną metodą było wypalanie kabli, lecz pamiętajmy, że to zabieg, który nie sprzyja naszemu środowisku. Powinniśmy robić to za pomocą obieraczki do kabli. 

Obieraczka do kabli = szybkie obieranie kabli. Tylko jak to zrobić mądrze i bez wydawania majątku? Korowarka do kabli domowej roboty powinna załatwić tutaj w pełni sprawę. Obieraczka do przewodów nie jest trudna w swej konstrukcji i idealnie nadaje się do obierania kabli miedzianych. Jak zrobić odizolowywacz, który posłuży nam przez kilka dobrych lat?

Jak zrobić korowarke do kabli?

Najlepiej przedstawia to poniższy obrazek. Jak widzimy niewiele trzeba, aby wykonać korowarkę własnej roboty. Przede wszystkim będą nam potrzebne dwie rzeczy. Pierwszą rzeczą to rolki, które będą chwytały przewód i dadzą nam stabilność podczas pracy. Nie będziemy musieli się szarpać z kablem, gdy ten zmieni kąt. Oczywiście drugą rzeczą są ostrza tnące, które będą nam przecinać kabel, czyli oskórować. 

Koroowarka własnej roboty jest naprawdę prosta!

Wielu elektryków posiada korowarki własnej roboty. Jest to zawsze dodatkowy zysk, a gdy pracujemy dużo przy kabli to naprawdę można zrobić z tego drugą wypłatę. Wiele osób zapyta. Skąd ostrza? Skąd rolki do naszej korowarki własnej roboty. Rekomendujemy zakup dwóch noży do tapet. Idealnie nadają się do odizolowania kabli. Z rolkami jest nieco większy problem, ale na pewno sobie poradzicie. Wystarczy znaleźć coś co jest na łożyskach i pozwoli prowadzić kabel w linii prostej. 

Obieranie kabli z izolacji to złoty biznes. Nie ma chyba polaka, który wyrzyciłby “miedziuche”. Dlatego odzysk miedzi z kabli jest bardzo popularny, nie tylko w Polsce. Korowarka własnej roboty nie tylko pozwoli nam na obieranie miedzianych kabli, ale także każdych innych. Możecie także kupić gotowe maszyny do obierania kabli, lecz rekomendujemy zrobić to na własną rękę, gdyż produkcja takiej maszyny jest naprawdę prosta. Jeśli zależy nam na szybki obieraniu kabli to możemy pomyśleć o napędzie. Rolki na łożyskach możemy zamienić na rolki napędzane. Silnikiem akumulatorowym możemy napędzać rolki, które ułatwią nam pracę na obraniem kabli. Pamiętajmy jednak, że gra nie jest wart świeczki, jeśli nie robimy tego codziennie. 

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze