Strona głównaPoradyRoleta zewnętrzna nie chce się podnieść?

Roleta zewnętrzna nie chce się podnieść?

Roleta zewnętrzna elektryczna nie podnosi się? Dobrze trafiłaś, zebraliśmy tutaj najczęstsze problemy osób, które posiadają rolety zewnętrzne. Zapraszamy do lektury i miejmy nadzieje, że dokładnie opisaliśmy tutaj Twój problem i uda Ci się go w bardzo szybkim czasie rozwiązać. 

Objawy uszkodzonego kondensatora rozruchowego

Jeśli kupiłeś swoje elektryczne rolety już kilka lat temu to musisz mieć świadomość, że po kilku latach użytkowania będzie zmuszony na wymianę uszkodzonego czy też zużytego kondensatora rozruchowego. Możliwe, że objawy uszkodzonego kondensatora rozruchowego brzmią poważnę, ale tak naprawdę nie zapłacisz za to fortuny. Koszt wymiany w dobrym serwisie kosztuje około 100 złotych, wraz z częściami. Pamiętaj, że kondensator rozruchowy należy dobrać w zależności od rolety, a także producenta. Więc uważaj, abyś nie kupił części, która nie będzie pasować. Najlepiej taką “pierdółkę” przekazać w ręce eksperta, który za symboliczną stówkę wymieni tę część. 

Rolety zewnętrzne nie chcą się podnieść z różnych przyczyn. Uszkodzony kondensator rozruchowy objawy ma takie, że właśnie nasze rolety nie podnoszą się lub rolet po prostu się zacina. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który może wpływać na nieprawidłowe funkcjonowanie naszej rolety. Nie można podnieść rolety zewnętrznej z powodu awarii całego mechanizmu czy też silnika – to będzie najbardziej kosztowny problem. 

Roleta zewnętrzna nie chce się podnieść – szukamy dalszych przyczyn

Jeśli to nie uszkodzony kondensator rozruchowy to należy sprawdzić kolejne rzeczy, aby dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Zimę co prawda mamy za sobą, ale być może czytasz to w zimowy wieczór. Przy ujemnych temperaturach możliwe jest, że nasza roleta po prostu przymarzła. Wtedy najlepiej nie próbować włączać mechanizmu, a poczekać na odmrożenie lub po prostu odmrozić na własną rękę. 

Nowa roleta nie chce się podnieść lub zacina się. W tym przypadku od razu powinniśmy się skontaktować z osobą, która montowała nam roletę. Niestety w Polsce nie brakuje osób, które robią swoją pracę na odwal się. Zły montaż może być przyczyną tego, że roleta zewnętrzna nie zamyka się lub nie opuszcza. Przyczyn złego montażu również może być wiele – brak odpowiedniego pomiaru, krzywy montaż oraz wiele innych błędów może wpływać na to, że będziemy mieć problemy z roletami zewnętrznymi. 

Napęd rolety zewnętrznej bardzo łatwo uszkodzić. Także uważaj, gdy będziesz kładł kwiatka na parapet, bo kolizja doniczki z roletą może być bolesna dla naszego portfela. Możemy w ten sposób uszkodzić silnik rolety. Forum mówi nam, że pancerz rolety jest bardzo delikatny na takie rzeczy, więc naprawdę warto uważać podczas użytkownia na wszelkie przedmioty.

Jak naprawić roletę okienną zewnętrzną? 

Taśma do rolet zewnętrznych to też element, który może się zużyć lub przerwać. Jeśli nasza roleta nie chce się podnieść to być może została zerwana taśma. Wymiana taśmy w rolecie zewnętrznej jest dość prosta, ale tutaj również rekomendujemy ze skorzystania z serwisantów. Ciężko określić akurat Twój przypadek, gdy tego nie widzimy. Jednak mam nadzieję, że te kilka czynników podsunęło Ci pomysł co jeszcze możesz sprawdzić. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze