Strona głównaPoradySzukasz elektryka? Z pomocą przychodzi baza firm! Podpowiadamy, jak szybko znaleźć rzetelnego...

Szukasz elektryka? Z pomocą przychodzi baza firm! Podpowiadamy, jak szybko znaleźć rzetelnego fachowca

Wsparcie fachowców przydaje się w wielu sytuacjach zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym. Stosunkowo często posiłkujemy się także pomocą elektryka. Jak go znaleźć i ustalić najważniejsze informacje na jego temat? Pomocna okaże się baza firm!

Jak znaleźć fachowca w Twojej okolicy?

Docieranie do specjalistów zajmujących się świadczeniem konkretnych usług nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeżeli potrzebujemy ich wsparcia w sytuacji kryzysowej. Jeszcze jakiś czas temu pomocne w tym zakresie były wysyłane do skrzynek pocztowych rozbudowane książki telefoniczne zawierające między innymi dane kontaktowe do aktywnych w okolicy podmiotów gospodarczych.

Dziś odeszły już jednak do lamusa, a na ich miejsce przyszły nowoczesne bazy firm. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Przede wszystkim zawiera aktualne dane wszystkich aktywnych na rynku firm, ponieważ bazuje na danych pobieranych z publicznych rejestrów przedsiębiorców. Poza tym korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne. Dzięki podziałowi na kategorie i wyszukiwarce docieranie do danych przedsiębiorstw jest proste.

Elektrycy w bazie firm

Specjaliści zajmujący się instalacjami elektrycznymi mogą być sklasyfikowani w kilku kategoriach. Łącznie aż 512 744 podmioty świadczące usługi budowlano-remontowe znajdują się w bazie firm ALEO.com. Jest to także zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj działalności wykonywanej w całym kraju.

Wielu przedsiębiorców zajmujących się elektryką zostało także sklasyfikowanych w kategorii doradztwo techniczne, w której znajdują się łącznie 60542 podmioty. Poniżej dowiesz się, jak dotrzeć do konkretnej firmy, a następnie uzyskać jak najbardziej wyczerpujące informacje na jej temat bez konieczności odwiedzenia kilku serwisów internetowych.

Łatwe wyszukiwanie i weryfikacja firm

Scenariusz zwykle wygląda podobnie: instalacja elektryczna w Twoim domu lub firmie uległa awarii, potrzebujesz natychmiastowej pomocy, ale nie posiadasz danych kontaktowych do żadnego zaufanego elektryka. Aby rozwiązać ten problem, musisz więc przede wszystkim ustalić dane firm świadczących taki profil usług w Twojej okolicy, a w następnym kroku zweryfikować ich jakość. Zwykle wymaga to wykorzystania różnych narzędzi, które nie zawsze gwarantują wysoką wiarygodność. W obu przypadkach znakomicie sprawdzi się jednak baza firm. Co najważniejsze: pomoże w uzyskaniu sporych oszczędności czasowych, ponieważ nie będzie trzeba sięgać po inne narzędzia.

Jak znaleźć dowolne przedsiębiorstwo w Twojej okolicy?

Istnieją dwie podstawowe metody wyszukiwania działalności gospodarczych w bazie firm. Obie gwarantują wysoką skuteczność, więc możesz dostosować sposób wyszukiwania do swoich przyzwyczajeń i oczekiwań.

 • Pierwszy z nich polega na wpisaniu słów kluczowych w umieszczonej na stronie głównej serwisu wyszukiwarce. W przypadku elektryków może być to np. „elektryk”, „doradztwo elektryczne”.
 • W drugim scenariuszu konieczne będzie sięgnięcie do drzewka kategorii. Jeżeli szukasz elektryka, warto zajrzeć do kategorii Usługi budowlane lub doradztwo techniczne.

Oczywiście w naszej sytuacji bardzo ważna jest możliwość bezpośredniego spotkania się z fachowcem. Aby ograniczyć wyszukiwanie do najbliższej okolicy, należy zastosować filtr lokalizacyjny oraz wskazać interesujące Cię województwo. Dzięki temu dotrzesz do listy fachowców działających niedaleko Ciebie.

Jak szybko zweryfikować firmę?

Co ważne: natychmiast możesz przejść do drugiego kroku. Weryfikację firmy umożliwia zapoznanie się z jej profilem, wystarczy więc kliknąć nazwę firmy wyświetloną w wynikach wyszukiwania uzyskanych w poprzednim etapie.

Oto najważniejsze informacje, jakie uda Ci się uzyskać:

 • Dane rejestrowe firmy,
 • Dane przedsiębiorcy,
 • Adres, w tym adres siedziby,
 • Numer telefonu, e-mail, strona internetowa,
 • Data rejestracji przedsiębiorstwa,
 • Numer NIP, REGON, KRS,
 • Forma prowadzenia działalności gospodarczej,
 • Powiązania osobowe i kapitałowe,
 • Wyniki finansowe (jeżeli przedsiębiorstwo jest zobowiązane do ich publikowania),
 • Numer rachunku bankowego widniejący w rejestrze podatników VAT.

Oprócz powyższych danych, które są automatycznie pobierane z publicznych rejestrów, informacje o aktywnych na rynku podmiotach uzupełnia sekcja opinii. W niej inny osoby, w tym dotychczasowi kontrahenci i klienci, mogą dzielić się swoimi doświadczeniami na temat np. jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwo. Dzięki temu błyskawicznie ustalisz nie tylko faktyczny stan prawny, ale również opinie innych osób.

Zadbaj o profil w bazie firm

Z perspektywy przedsiębiorcy baza firm może być atrakcyjną formą reklamy oraz źródłem pozyskiwania nowych klientów. Dlatego też warto zadbać o zawartość jej profilu. Każdy właściciel podmiotu gospodarczego może edytować swój opis i dzięki temu uzyskać atrakcyjną przestrzeń reklamową w Internecie. Przydatnymi narzędziami są również zapytania ofertowe, aukcje zakupowe i wyprzedażowe oraz katalog produktów i usług. Dzięki nim można zarówno szybko docierać do potencjalnych kontrahentów, jak i oferować swoje towary i usługi innym zainteresowanym osobom.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze