Strona głównaWnętrzaW jaki sposób przebiega montaż kabiny prysznicowej?

W jaki sposób przebiega montaż kabiny prysznicowej?

Montaż kabiny prysznicowej może początkowo wydawać się skomplikowany, jednak wcale tak nie jest. Wymagana jest tutaj precyzja, a zadanie z pewnością ułatwi doświadczenie. Niezbędne będzie także posiłkowanie się instrukcją załączoną do opakowania kabiny prysznicowej przez producenta. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda montaż kabiny prysznicowej Kerra, Koło, Beloya, Savana, Rea, Cooke & Lewis, a także, czy jest możliwy zakup kabiny prysznicowej z montażem, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej.

Montaż kabiny prysznicowej marki Kerra

Przed montażem kabiny prysznicowej marki Kerra należy upewnić się, że w pomieszczeniu jest sprawny system wentylacyjny i kratka autoaktywna, a także, że ściany pionowe są proste i kąt między nimi wynosi 90 stopni. Posadzka powinna być dobrze wypoziomowana. Montaż kabiny prysznicowej marki Kerra opiera się na prawidłowym połączeniu elementów. Cały proces jest dokładnie przedstawiony w instrukcji. Znajdziesz w niej także informację dotyczącą potrzebnych do montażu narzędzi. Ważnym aspektem podczas używania kabiny prysznicowej marki Kerra, jak i innych, jest konserwacja. Po każdym użyciu należy spłukać kabinę wodą i przetrzeć wilgotną ściereczką. Drzwi do kabiny powinny zostać otwarte, a w pomieszczeniu powinna być dobra wentylacja. Pamiętaj, aby ściereczka nie była szorstka, ponieważ może uszkodzić kabinę. Do usuwania osadów świetnie posłuży ocet rozcieńczony z wodą w stosunku 1:1. Tak odkamienioną kabinę należy dokładnie spłukać wodą.

Montaż kabiny prysznicowej marki Koło

Montaż kabiny prysznicowej marki koło nieszczególnie różni się od montażu kabiny marki Kerra. Kabiny są okrągłe, dlatego też może być on o poziom trudniejszy, aniżeli w pierwszym przypadku. Instrukcja do montażu kabiny prysznicowej marki Koło jest nieposzerzona o dodatkowe opisy. Jest oparta na przedstawieniu graficznym poszczególnych kroków.

Montaż kabiny prysznicowej marki Beloya

Montaż kabiny prysznicowej marki Beloya należy do jednych z najłatwiejszych. Nawet osoba bez większego doświadczenia powinna sobie z nim poradzić. Do tego celu będziesz potrzebował standardowych narzędzi. Marka Beloya posiada kilka wymiarów kabiny: 70×70 cm, 80×120 cm, 80×80 cm, 90×90 cm, jednak montaż nie różni się w zależności od wymiarów.

Montaż kabiny prysznicowej marki Savana

Montaż kabiny prysznicowej marki Savana jest uzależniony od wybranego modelu. Ten producent posiada w swojej ofercie kabiny prysznicowe tradycyjne, z hydromasażem, wanno – kabiny prysznicowe z hydromasażem. Do montażu tradycyjnej kabiny prysznicowej marki Savana będziesz potrzebował podstawowych narzędzi. W instrukcji jest dokładnie zobrazowane jak powinny przebiegać etapy montażu. Są one nieco trudniejsze niż u wcześniej opisanych kabin.

Montaż kabiny prysznicowej marki Rea, Cooke & Lewis

Od czego zacząć montaż kabiny prysznicowej marki Rea lub Cooke & Lewis ? Pierwszym krokiem będzie skręcenie poszczególnych elementów. Dolny i górny profil należy wyposażyć w łączniki, a także przykręcić wkręty. Zrobisz to za pomocą śrubokrętu krzyżakowego. Łączniki pozwalają na połączenie profili poziomych z pionowymi. Kolejnym krokiem w montażu kabiny prysznicowej marki Rea bądź Cooke & Lewis jest połączenie profili pionowych z poziomym dolnym. Te elementy łączy się za pomocą wkrętów. Profile aluminiowe należy połączyć z ramą górną. Większość modeli posiada wbudowaną uszczelką w dolnym profilu. Jeśli jednak jej nie ma to trzeba użyć do uszczelnienia bezbarwnego silikonu sanitarnego. Następnym etapem jest montaż kabiny prysznicowej marki Rea lub Cooke & Lewis jest montaż szyby. Wkłada się ją w ramę kabiny tak, aby jej zewnętrzne rogi umieściły się w zaczepach na poziomym profilu. Szybę należy zablokować poprzez dokręcenie zaczepów dolnych śrubokrętów. Zaczepu górne dokręca się na samym końcu. W kolejnej części artykułu dowiesz się m. in. ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa z montażem

Zastanawiasz się, czy jest możliwy zakup kabiny prysznicowej wraz z montażem? Niestety, żadna z marek nie ma tego w swojej ofercie. Jeśli źle czujesz się w majsterkowaniu, nie masz na to siły bądź czasu, warto jest poszukać fachowca wśród ogłoszeń w Internecie. Na pewno znajdzie się wielu chętnych specjalistów, którzy podejmą się tego zadania. Mamy nadzieję, że sklepy niedługą wyjdą naprzeciw oczekiwaniom klientów i będą mieli w swojej ofercie kabinę prysznicową z montażem.

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Ceny wahają się w granicach od 250 do nawet 700 zł. Jeśli dodatkowo zlecasz demontaż starego brodzika to należy doliczyć do tego od 20 do 100 zł. Montaż baterii prysznicowej podtynkowej to koszt ok. 300 zł. Jak widzisz koszty montażu są naprawdę dużo, więc jeśli chcesz zaoszczędzić parę groszy warto jest poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z instrukcją i samodzielnie złożyć kabinę prysznicową, szczególnie jeśli lubisz majsterkowanie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze