Kotły na ekogroszek cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to przede wszystkim z dużego komfortu w obsłudze, a także zapewnienie dzięki nim niezmiennej temperatury w każdym pomieszczeniu w domu. W tym artykule dowiesz się, jakie istnieją rodzaje pieców na ekogroszek, jakie panują opinie na ich temat, a także, który kocioł wybrać. Odpowiemy na pytania, które bardzo często są stawiane przed kupnem pieca, a także przedstawimy ranking kotłów czołowych producentów.
Kotły producenta Zębiec Agat – jakie pojawiają się opinie?
Na forach internetowych widnieje wiele opinii na temat kotłów producenta Zębiec Agat. Piec na ekogroszek powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania klienta i być dopasowany do jego warunków i potrzeb. Do kotła z zasobnikiem niezbędny jest sterownik. Na rynku istnieją dwa rodzaje sterowników.
Pierwszy kocioł na ekogroszek, którego weźmiemy na tapet, jest piec z podajnikiem i sterownikiem typu PID. W opiniach widać, że ceniony jest przede wszystkim za wysoki komfort w użytkowaniu. Ustawienia nie wymagają szczególnej regulacji. Sterownik PID posiada wbudowany zapis z charakterystyką pracy z różnymi rodzajami opałów. Dzięki temu wystarczy wybrać odpowiednią opcję, a piec sam rozpocznie swoją pracę. Ta funkcja znacznie ułatwia użytkowanie, dlatego też kotły producenta Zębiec Agat zyskują wiele pozytywnych opinii. Jak wynika z opinii użytkowników forów internetowych, najważniejsza jest prosta obsługa, nie wymagająca zbyt wielkiego nakładu pracy i czasu.
Kotły Zębiec z podajnikiem
Przy wyborze pieca centralnego ogrzewania należy zwrócić szczególną uwagę na wymiennik i retorę. Należy dopasować te elementy do specyfiki pomieszczenia i wymogów, jakie stawia użytkownik. Najmniej miejsca zajmuje kocioł Zębiec z podajnikiem. Do niższych kotłowni najlepiej wybierać kocioł Zębiec na ekogroszek z podajnikiem pionowym. Charakteryzuje się on niższą wysokością niż kocioł na ekogroszek z podajnikiem poziomym. Oba rodzaje wymienników posiadają jednakowo swoich zwolenników. Opinie na temat kotłów Zębiec z podajnikiem wskazują na to, że najważniejszy jest wybór odpowiedniego rodzaju retory. Jest to palnik. Może być on fajkowy. Sprawdza się w przypadku pieców wyłącznie na ekogroszek. Kotły Zębiec z podajnikiem posiadają także retory rynnowe oraz żeliwne.
Agat 10 KW
Kocioł Agat 10 KW jest ceniony przede wszystkim za jego innowacyjność. Spełnia on wszelkie wymagania normy PN EN 303 – 5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności. Agat 10 KW ma potwierdzone działanie przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Jest on kotłem spełniającym najwyższe wymogi parametrowe i odpowiada on najwyższej 5 klasie oraz ECODESIGN. Agat 10 KW posiada wiele pochlebnych opinii. Jak wynika z badań – nie bez przyczyny.
Agat 20 KW
Kocioł AGAT 20 KW jest bardzo nowoczesny, a przy tym spełnia rygorystyczne normy PN EN 303 – 5:2012 w zakresie emisji spalin i sprawności. Podobnie, jak Agat 10 KW, Agat 20 KW także został poddany badaniom przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i również odpowiada najwyższej 5 klasie.
Agat 25 KW
Kolejnym świetnym kotłem jest Agat 25 KW. Wyróżnia się on tym, że sam automatycznie czyści palnik. Posiada on sterowanie pogodowe. Klasa energetyczna kotła Agat 25 KW to A+. Jest łatwy w użyciu, czyszczeniu, a także ma małe zużycie opału i wysoką wydajność. Jego sprawność wynosi ok. 95,5%. Komora spalania jest ceramiczna. Agat 25 KW, tak jak jego poprzednicy z niższą mocą, jest klasy 5. Spełnia wysokie normy ECODESIGN. Pozytywne opinie wynikają także z dużej wytrzymałości ceramicznej grzałki.
Merkury 25 KW
Kocioł Merkury 25 KW jest kotłem stalowym z podajnikiem ślimakowym. Posiada dwa paleniska, jest tzw. kotłem półkowym. Do spalania można używać ekogroszku, pelletu, węgla kamiennego lub koksu. Merkury 25 KW najlepiej sprawdza się do użycia go w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania systemu otwartego z obiegiem wody o charakterze grawitacyjnym lub wymuszonym.
KWP Wenus 15 KW
Kocioł linii KWP Wenus 15 KW jest urządzeniem grzewczym z górnym systemem spalania paliw. Wyróżnia się on nowoczesnością konstrukcji, która uwzględnia dodatkowe kanały nawrotu spalin i rurowych opłomek. KWP Wenus 15 KW posiada korpus wodny spawany z blach atestowanych. Płaszcz izolacyjny w kotle Zębiec Wenus 15 KW ma płaszcz izolacyjny, który skutecznie zmniejsza straty cieplne.