Strona głównaOpinie o firmachKocioł Sztoker - opinie z forum

Kocioł Sztoker – opinie z forum

Firma Komiz to producent kotłów, który na polskim rynku jest bardzo popularny, zwłaszcza modele Sztoker, który ma praktycznie założony temat na każdym forum budowlanym i grzewczym. W dzisiejszych czasach kotły mają narzucone pewne klasy i wymogi dotyczące ochrony środowiska. Sam producent deklaruje, że te wymogi zostały spełnione dzięki rozporządzeniu UE 1189/2015. Kotły wyposażone są w algorytmy PID, który jest doskonały dla osób, które nie znają się na regulacji. Kotły posiadają (według producenta) atesty, gdyż są to kotły najwyższej klasy – 5. 

Jeśli chodzi o Sztoker to na forum możemy znaleźć opinie na temat dwóch modeli. Sztoker + oraz Sztoker BIO to modele, które na forum mają naprawdę spore zainteresowanie. Sprawdziliśmy opinie oraz przygotowaliśmy podstawowe informacji na temat tych kotłów. 

Sztoker 25 – opinie z forum 

Kocioł sztoker opinie ma bardzo dobre, zwłaszcza Sztoker o mocy 25 kW. Kocioł z podajnikiem jest wygodny, gdyż możemy uzupełniać nasz ekogroszek co kilka dni. Przeglądając opinie widzimy, że ludzie bardzo szybko przyzwyczajają się do wyższych standardów i ciepła woda dostępna 24h na dobę to spory atut przejścia na Sztoker 25. Kotły są też wyposażone w wiele udogodnień i zabezpieczeń, dzięki którym nasze bezpieczeństwo jest na sporo wyższym poziomie. Kocioł ma między innymi alarm otwartej klapy zasobnika, dzięki czemu minimalizujemy zagrożenie pożarem. 

Mamy 21 wiek, więc udogodnienie GSM nie powinno już nikogo dziwić. Dzięki module SPIDER mamy możliwość na sterowanie naszym piecem za pomocą komórki. Dodatkowo gdy wyposażymy się w panel T1000 to jesteśmy w stanie regulować nasz piec z każdego dowolnego miejsca w naszym mieszkaniu. Instrukcja obsługi Sztokera zawiera ponad 50 stron, ale uwierzcie mi, że te kotły są dostosowane dla zwykłego Kowalskiego, więc sama obsługa jest naprawdę prosta. 

Sztoker BIO 

Jeśli szukasz kotła na pelet drzewny to Sztoker BIO może być dobrym wyborem. Opinie internautów mówią, że warto wydać pieniądze na ten kocioł. My jednak przeglądając internet widzimy, że znajdziemy sporo tańsze zamienniki, które jakościowo są na podobnym poziomie. Czy warto zatem przepłacać? Z jednej strony oszczędności, a z drugiej strony pewność, że wiemy co kupujemy. Sztoker opinie ma dobre, również w wersji BIO, dlatego jest to raczej już sprawdzony produkt na rynku. 

Komiz to tylko jeden z wielu producentów pieców i kotłów na rynku polskim. Coraz więcej osób chce coś BIO, chce żyć w zgodzie z naturą. To naturalne, dlatego warto zainwestować w kocioł BIO. Dodatkowo warto również iść z biegiem czasu. Udogodnienia takie jak automatyzacja, czujniki to naturalna kolej losu. Jeśli chodzi o cennik to tak jak wcześniej wspomnieliśmy, są tańsze zamienniki. Nie namawiamy do zakupu, bo nie mamy żadnych pieniędzy z powodu napisania artykuły blogowego na temat tej firmy i ich produktu. Chętnie też poznamy Wasze opinie na temat tego kotła, gdyż jest to z całą pewnością dość popularny produkt na rynku, więc nadal wiele osób szuka świeżych informacji.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze