HomeOpinie o firmachErbauer - opinie o sprzęcie i nie tylko

Erbauer – opinie o sprzęcie i nie tylko

Typowa marketówa – tak można byłoby zacząć opis większości marek, które ostatnio pojawiały się na rynku. Wiele osób nie jest w stanie odróżnić marki marketowej od marki profesjonalnej. Marką, którą dzisiaj przybliżymy jest marka Erbauer. Wikipedia nic nie mówi nam na temat tej marki. Po wpisaniu Erbauer opinie o sprzęcie możemy znaleźć między innymi stronę Castoramy. Czy jest to kolejna firma, która leci po kosztach i w jej strategii jest dostarczanie produktów i niskiej cenie i średniej jakości? Cena tych produktów jest naprawdę tania, myślę, że większość produktów jest średnio o 20-30% tańsza od ceny rynkowej. 

Jeśli chodzi o produkty tej marki to znajdziemy tam przede wszystkim wkrętarki, wiertarki, młotowiertarki, szlifierki oraz inne narzędzie budowlane. Jakie opinie o sprzęcie znajdziemy w Internecie? Zapraszamy do krótkiego podsumowania wizerunku tej marki w Internecie.  

Zobacz jeszcze:

Erbauer – co to za firma, co to za marka? 

Firma pojawiała się jakiś czas temu w castoramie. Jak wiadomo jest to ogromny market o sporym zasięgu, więc od razu pojawiły się wątki na forum – co to za firma? Jest to jedna z marek Castoramy. Jak wiemy Castorama to marka, która ma wyrobioną renomę na rynku i nie chciała by jej psuć. Dlatego z góry możemy założyć, że Erbauer to marka solidna i jakościowa – czy słusznie? 

Erbauer i nie takie złe opinie o sprzęcie

Erbauer - co to za firma, co to za marka 

Sprzęt jest tani, ale opinie nie są aż tak złe, jak w przypadku innych narzędzi o podobnej cenie. Zacznijmy jednak od wkrętarki. Sprzęt jakim jest wkrętarka to chyba najpopularniejsze narzędzie, które znajduje się w garażu prawie każdego mężczyzny. Negatywna opinia o wkrętarce mówi nam, że komutator to jedna z rzeczy, która psuje się tam nagminnie. Jednak do zwykłych prac daję radę, wkrętarka porównuje się mimo wszystko do topowych marek, które są o wiele droższę, więc koniec końców chyba z wkręarką od Erbauer nie jest tak źle. Jakie znajdziemy opinie o sprzęcie innym niż wkrętarka? Klucz udarowy, pozytywne opinie, ale znajdziemy również negatywne. Przykład: pada elektronika, tak przynajmniej przedstawia to użytkownik Budro2 na forum majsterkowo. Wypowiedź jest jednak nierozwinięta, więc nie znamy szczegółów. 

Opinie o sprzęcie są naprawdę różne. Z jednej strony negatywy i porównania do firm topowych tj. Makita, a z drugiej strony pozytywne opinie od użytkowników, którzy użytkują narzędzia do celów domowych. Reasumując – wychodzi na to, że ta marka daje radę. Na pewno daje radę w warunkach domowych, gdzie narzędzie nie jest narażone na nagminną pracę po 8 godzin. A Ty jakie masz opinie o sprzęcie Erbauer? 

Części zamienne i serwis – Erbauer

Części zamienne i serwis - Erbauer

Dwie bardzo ważne kwestie jeśli chodzi o zakup narzędzi. Serwis może odbyć się przez sklep Castorama, który obsługuję gwarancję na narzędzia Erbauer. Dodatkowo jeśli chodzi o części zamienne to większość z nich jest dostępna w Internecie. Wiele firm stosuje swoje części, które nie można zamienić na żadne inne. W przypadku Erbauer na pewno znalazłyby się jakieś autorskie rozwiązania dla narzędzi, ale większość jednak ma części takie jak inne firmy. 

Erbauer – sklep

Nie żyjcie jednak w przekonaniu, że narzędzia te możemy kupić tylko i wyłącznie w Castoramie. Wystarczy wpisać Erbauer sklep w wyszukiwarkę Google, aby zobaczyć, że jest wiele innych sklepów, które również sprzedają narzędzia tego producenta. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

4 COMMENTS

  1. Makita czy Boschspadają na psy jeżeli chodzi o niezawodność ,ja używam na budowie zarówno tych marek które wymieniłem ale również Erbauer czy Parkside ,i powiem że wytrzymują tyle samo lub dłużej niż te markowe .Pamiętajcie porządny sprzęt to Hilti ,Metabo ,Milwaukee reszta to jak trafisz taka prawda dzisiaj większość leci na masówkę nie jakość więc po co przepłacać.

  2. Erbauer to marka własną firmy KingFisher, która zarządza Castoramą. Te narzędzia są na wyłączność.
    Proszę Pana, sklepy które sprzedają poza Castoramą mają sprzęt z trzeciej ręki i tak w ramach gwarancji jeśli takiej udzielają i tak muszą przejść przez serwis Castoramy
    Castorama serwisuje swój sprzęt w Warszawie.
    Jeśli przykładowo zakupimy na serwisach aukcyjnych bez gwarancji sprzedawcy to niestety firma tych narzędzi nie serwisuje, gdyż część zamienne są tylko przypisane na terenie Polski tylko Castoramie.

  3. Zrobiłem kilka tysięcy w betonie żelbecie odwiertów w ciągu roku gdy zakupiłem zestaw erbrauer i działa lepiej jak makijaż bosch itd.lekka i wydajna

  4. Od 3 latam tylko na erbauerze z Castoramy w firmie. Nie zlicze ile przewiertów metrowych ile remontów biura, magazynu i domu. 2x SDS, 2x wkrętarka, 2x szlifierka, 3x latarka, 2x odkurzacz, jeden lis i jedna lampa LED. Wszystko na 18V. Robię systemy zabezpieczeń i zawiodła mnie tylko raz wkrętarka ale to byłoby dziwne gdyby wytrzymała leżenie całą noc pod wodą jak zalało piwnice a nie wylądowała w skrzynce. Idąc dalej, zanim tą marką zainteresowała się Castorama w Polsce to odkupowalem używane erbauery z Anglii. Sprzęty działały i zostały dalej sprzedane jako sprawne (SDS 36V, wkrętarka i szlifierka 18V). Więc jak słyszę, że to szajs to najpierw radzę korzystać z gwarancji jak się coś trafi nie tak od razu, potem używać porządnego osprzętu z wyższej półki (wierteł używam tylko Hilti na przykład) a nie najtańsze osprzęty, a na koniec to najważniejsze dbać o sprzęt (smarowanie i czyszczenie). Miałem AEG, Hilti, Makietę i Boscha a polecić z tego mogę tylko Hilti, więc jak Cię nie stać na Hilti to lepiej weź Erbauera za rozsądne pieniądze i dbaj o sprzęt a ten posłuży rewelacyjnie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze