Strona głównaOpinie o firmachProducent drzwi Mikea - jakie pojawiają się opinie?

Producent drzwi Mikea – jakie pojawiają się opinie?

Mikea to firma produkująca zewnętrzne drzwi wejściowe. Oferują głównie drzwi stalowe mające przeznaczenie do domów oraz płytowe, nadające się jako drzwi wejściowe do mieszkań. Głównym filarem firmy są właśnie drzwi stalowe. Dopiero w 2015 roku pojawiła się nowa linia produkcyjna, zajmująca się wytwarzaniem drzwi płytowych i ciągle prężnie się rozwija, zaskakując coraz to nowszymi modelami. Mikea stawia na wysoką jakość produktów, przykuwając szczególna uwagę do takich parametrów jak termoizolacyjność i dźwiękoszczelność. Uchodzą na rynku za solidną firmę, której produkty służą przez długie lata. W tym artykule poznasz opinie na temat drzwi zewnętrznych Mikea.

Drzwi zewnętrzne Mikea – jakimi cieszą się opiniami?

Zakup drzwi Mikea to inwestycja, której nie będzie potrzeby powtarzać po kilku latach. Drzwi zewnętrzne Mikea są bardzo odporne na codzienną eksploatację. Z opinii wynika, że są bardzo solidne i wytrzymałe. Trafiają poza granice nasze państwa. Surowce używane do produkcji tych drzwi są dobrze wyselekcjonowane i sprawdzone pod wieloma aspektami technicznymi. Dzięki temu klienci mogą cieszyć wysoką jakością zakupionego produktu. Opinie sugerują, że drzwi zewnętrzne Mikea gwarantują spokój, bezpieczeństwo i dobrą izolację cieplną. Czymś, co wyróżnia je na tle innych drzwi zewnętrznych i o czym wielokrotnie można przeczytać w opiniach, jest doskonała dźwiękoszczelność, dzięki której zyskuje się poczucie prywatności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to element domu, na który w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Nie ma możliwości, aby ich nie dostrzec. Na samym początku dobrze jest zastanowić się, z jakiego materiału drzwi będą najlepsze – stal, aluminium, drewno czy PCV? W tym aspekcie, zdania są mocno podzielone, dlatego w tym temacie sugeruj się swoimi preferencjami, zasobnością portfela, jak i dopasowaniem drzwi do całej aranżacji domu. Jednym z ważniejszych aspektów będzie cena. Im niższa, tym większe ryzyko, że izolacja cieplna, jak dźwiękoszczelność będzie na niższym poziomie. Weź pod uwagę fakt, że jeśli zaoszczędzisz na drzwiach to ciepło będzie w łatwy sposób wydobywało się z domu, czy mieszkania, a co za tym idzie co roku będziesz ponosił większe koszty energii. Lepiej jest raz zainwestować w porządne drzwi, aniżeli zużywać więcej opału czy energii elektrycznej na ogrzanie domu. Słabej jakości drzwi posłużą zdecydowanie krócej, ponieważ ich eksploatacja jest bardzo dynamiczna. Wg nas najlepsze drzwi zewnętrzne są z aluminium. Firma Mikea oferuje drzwi energooszczędne i pasywne. Spełniają one wszelkie normy, a przy tym są odporne na korozję, odkształcenia i włamania. Niestety, nie wszystkich stać na tego typu drzwi. W wielu polskich domach i mieszkaniach są drzwi plastikowe wykonane z PCV. Nie oznacza to, że jest to najgorsza możliwa opcja. Te drzwi mają wiele zalet. Są lekkie, mają wysoką dźwiękoszczelność, są łatwe w utrzymaniu czystości. Ich izolacja cieplna również nie posiada najgorszych parametrów. Należy jednak wiedzieć, że uszkodzenie takich drzwi wiąże się w wymianą. Plastikowych drzwi nie można naprawić. 

Niektórzy stawiają na klasykę i są zwolennikami drzwi wejściowych wykonanych z drewna. Nie można odmówić im pięknego wyglądy, prestiżu i naturalności. Tego typu drzwi mają doskonałe parametry jeśli chodzi o izolację cieplną i dźwiękoszczelność. Dużą wadą drewnianych drzwi zewnętrznych jest brak odporności na wilgoć, przez co wiele konsumentów z nich rezygnuje. Drzwi przesuwne drewniane wymagają ciągłej konserwacji, regulacji. Ciągła ekspozycja na działanie czynników atmosferycznych i brak odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do szybkiego wyeksploatowania. 

Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrze? Do wewnątrz czy na zewnątrz?

Doradcy w sklepach są bardzo często pytani o tę kwestię. W polskich domach częstą praktyką jest otwieranie drzwi na zewnątrz. Wynika to z chęci zapewnienia dogodnego ciągu komunikacyjnego na korytarzu czy wiatrołapie, który zazwyczaj nie jest specjalnie przestronny. Przy silnym podmuchu wiatru i zamontowaniu drzwi w taki sposób, że będą otwierać się na zewnątrz nie ma mowy o tym, że wiatr otworzy drzwi do wewnątrz, bądź wyrwie skrzydło.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze