HomeZakupOrange energia - opinie 2023

Orange energia – opinie 2023

Spółka Orange Energia to drugie największe przedsiębiorstwo telefonii komórkowej w Polsce, w 2022 roku, dodatkowo w swoim portfolio oferuje również dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej na terenie naszego kraju. Swoją ofertę spółka Orange kieruje głównie do gospodarstw domowych, jednak poza tym można zawrzeć umowę kupna energii elektrycznej w różnych punktach sprzedaży ze sprzętem RTV i AGD. W dalszej części wpisu sprawdzimy dokładnie jakie można znaleźć opinie w sieci nt. tej spółki, sprawdzimy, dlaczego w sieci pojawiają się opinie o tym, że Orange to oszuści, czy rezygnacja i wypowiedzenie umowy z Orange Energia jest możliwe i sprawdzimy, czym jest formularz odczytu stanu licznika.

Orange Energia 2022– jakie są opinie?

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci o Orange Energia? Na stronie głównej Orange Energia znajduje się wiele informacji odnośnie usług i pakietów, jakie można nabyć, korzystając z ich usług. To, co przykuwa uwagę wielu klientów to przede wszystkim to, że decydując się na zakup jakiegokolwiek pakietu na energię, otrzymuje się ubezpieczenie Assistance, które gwarantuje bezpłatny serwis i pomoc specjalistów w trakcie trwania okresu umowy, to przyczynia się do tego, że wielu klientów czuje się bezpieczniej, wiedząc, że w razie jakiejkolwiek awarii otrzymają kompleksową pomoc. Ta usługa sprawia, że wielu klientów jest zadowolonych i wystawiają pozytywne opinie. Co warto wiedzieć nt. pełnego serwisu? Cały zakres usług dotyczy AGD, RTV, w tym urządzenia gazowe i grzewcze. Jedyną wadą tego ubezpieczenia jest to, że rocznie przysługuje tylko pięć napraw, dodatkowo każda z nich nie może przekraczać około 1500 złotych. Warto o tym wiedzieć, ponieważ przekroczenie tej kwoty naprawy wiążę się z tym, że należy resztę pokryć z własnej kieszeni.

Oczywiście poza bezpłatnym serwisem, na stronie producenta znajdują się informacje o tym, że Orange wystawia e-fakturę dla każdego klienta i istnieje odczyty własne stanu licznika korzystając z przeznaczonego do tego formularza. Na wielu forach znaleźć można różne opinie, które odnoszą się do różnych sytuacji dotyczących rezygnacji umów, i tego, że Orange to oszuści, w dalszej części wpisu sprawdzimy, w czym rzecz.

Orange Energia – czy to są oszuści?

Ostatnimi czasy w sieci wylewa się fala hejtu od użytkowników usług tego przedsiębiorstwa. Najczęściej pada stwierdzenie, że Orange to oszuści i jedynym wyjściem jest rezygnacja z ich usług. Oczywiście ciężko jakkolwiek zweryfikować takie dane, bowiem mogą one być wypisywane przez konkurencję, dlatego warto brać przez palce takie informacje. Najczęściej takie komentarze odnosiły się do tego, że klienci byli niezadowoleni z ich usług i z procesu odczytu stanu licznika, który w niektórych przypadkach błędnie odczytywał dane.

Orange Energia – stan licznika

Orange Energia w 2022 roku udostępniła swoim klientom formularz odczytu stanu licznika. W takim razie czym dokładnie jest ta funkcja? Na stronie głównej Orange znajduje się formularz, w którym każdy klient korzystający z usług tej spółki, może samodzielnie uzupełnić stany licznika na przełomie ostatniego miesiąca. Takie uzupełnione dane zostają uwzględnione do najbliższej faktury rozliczeniowej. Oczywiście podczas wypełniania, należy to zrobić w odpowiedni sposób i opisując każde pola, dlatego że pojawiają się w sieci negatywne opinie nt. błędnych rozliczeń co skutkuje olbrzymią ilością reklamacji, a niekiedy rezygnacją z usług.

Orange Energia – rezygnacja, jak wygląda wypowiedzenie umowy?

W takim razie jak wygląda wypowiedzenie umowy w Orange Energia? Jeżeli chcesz zrezygnować z umowy, można wypełnić odpowiedni formularz wypowiedzenia umowy. Dokument ten znajduje się na oficjalnej stronie Orange. Prawidłowo uzupełniony dokument wypowiedzenia umowy, należy wysłać pod odpowiedni adres e-mail i potwierdzić swoją tożsamość w salonie sprzedaży Orange, pełną listę punktów sprzedaży znaleźć można na oficjalnej stronie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze