Strona głównaNarzędziaAgregat prądotwórczy do domu - co to takiego i na co zwrócić...

Agregat prądotwórczy do domu – co to takiego i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W związku z tym, że ekstremalne zjawiska pogodowe są w naszym kraju bardzo częste, na agregaty prądotwórcze do domu decyduje się coraz więcej właścicieli prywatnych gospodarstw domowych. Każdy, kto mieszka w strefie podmiejskiej, która często dotknięta jest przerwami w dostawie prądu po burzach czy oberwaniach chmury, doskonale wie, jak bardzo uciążliwy jest to problem. 

Aby być przygotowanym na przerwy w dostawie energii, wcale nie trzeba kupować dużego generatora, który kojarzy się z ogromnymi jednostkami stawianymi na zewnątrz, pod domem. Istnieją bowiem modele mniejsze, które można umieścić w dowolnym miejscu, a także zabrać ze sobą na kemping. Sprawdź, jakie agregaty są dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę, chcąc je zakupić.  

Jak wydajny powinien być generator prądu do domu?

Wybór generatora prądu zależy głównie od wielkości domu i tego, co chcesz zasilać. Przeciętne gospodarstwo będzie potrzebować sprzętu o mocy od 5000 do 7500 watów do zasilania tylko najbardziej krytycznego sprzętu – mowa o lodówce i systemie ogrzewania. Agregat prądotwórczy do domu może pomóc Ci przetrwać krótkotrwałe awaria, ale istnieją również modele, które są w stanie zasilić cały dom przed dłuższy okres. 

Jeśli szukasz możliwie najbardziej wydajnego urządzenia, zainwestuj w generator o mocy co najmniej 20 000 watów. To rozwiązanie idealne dla osób z wyjątkowo dużymi domami lub rodzinami, które zużywają znacznie więcej energii niż w przypadku dwu- lub trzyosobowego gospodarstwa domowego.

Rodzaje agregatów prądotwórczych do domu

Generator stacjonarny

Stacjonarny agregat prądotwórczy do domu(rezerwowy), jak sama nazwa wskazuje, jest zainstalowany na stałe w jednym miejscu (najczęściej kotłowni, na poddaszu lub w piwnicy). Może on zasilać cały dom i znajdujące się w nim systemy (ogrzewania, alarmowe) przez określony czas. Generatory rezerwowe są wyposażone w systemy monitorujące zasilanie z sieci i uruchamiają się automatycznie w przypadku awarii zasilania. Cichy agregat prądotwórczy to doskonały wybór do domów z małymi dziećmi. 

Generator przenośny

Przenośny generator prądu do domu, czasami nazywany zapasowym lub jednofazowym, służy do tymczasowego dostarczania energii. Taki model jest najczęściej wyposażony w kółka ułatwiające przemieszczanie z miejsca na miejsce. Urządzenia elektryczne, sprzęt gospodarstwa domowego oraz elektronarzędzia można podłączyć bezpośrednio do standardowych gniazd na przednim panelu generatora. 

Ponadto wiele modeli ma wtyczkę typu twist-lock, która może dostarczać do 240 V i być używana do zasilania bardziej skomplikowanych obwodów w domu za pomocą ręcznego przełącznika. Większość przenośnych generatorów prądu do domu zasilana jest dieslem, benzyną lub gazem. 

Ciche agregaty prądotwórcze w ofercie firmy Akmel 

Jeśli szukasz wydajnych i cichych generatorów prądu do domu, zapoznaj się z ofertą firmy Akmel, która zajmuje się sprzedażą wysyłkową urządzeń pochodzących od renomowanych producentów, takich m.in. jak Volvo, Doosan czy Scania. Doświadczeni eksperci doradzą w zakupach i udzielą niezbędnych informacji dotyczących sposobu działania, montażu i wyjaśnią, co oznaczają określone parametry techniczne. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze