Strona głównaNarzędziaRanking pił spalinowych

Ranking pił spalinowych

Piły łańcuchowe, w szczególności te napędzane silnikiem spalinowym, umożliwiają nam przycinanie drzewa w ogrodzie, czy pocięcie drewna na opał. W odróżnieniu od pilarek stołowych, zapewniają nam mobilność, ponieważ nie jest konieczne podłączenie ich do prądu, a więc korzystać z niej możemy praktycznie wszędzie. Do prac przydomowych wystarczą nam o krótkiej długości prowadnicy, a więc o elemencie, po którym porusza się łańcuch umożliwiający tnięcie. W zupełności wystarczy tutaj prowadnica 30-35 centymetrowa. W przypadku większy prac, warto zaopatrzyć się w dłuższe prowadnice. 

Dzisiaj dowiesz się:

  • jaka piła spalinowa do 1000 zł
  • jaka piła spalinowa do 500 zł
  • jakie są najlepsze piły spalinowe

Najlepsze piły spalinowe do 500 zł oraz 1000 zł

To takie, o mocnym silniku, które nie będą miały problemu z przycięciem gałązki. Zazwyczaj 2,5 KM jest wystarczające. Większe drzewa lub grubsze konary wymagały będą większej mocy, a więc o około 3-5 KM. Z pił do kwoty 500 złotych najlepsza według rankingów okazuje się piła łańcuchowa spalinowa Demon Marpcs58T. Kosztuje około 329 złotych. Łatwa w obsłudze, posiada silnik o dużej moc, a także sporo wydajność. Ma automatyczne smarowanie łańcuch oraz system antywibracyjny. Ergonomiczna rękojeść oraz wyważony środek ciężkości umożliwiają lekką pracę za pomocą tej piły. W zestawie znajdują się oprócz piły 3 sztuki łańcucha 38 centymetrów i 40 centymetrów, dwie prowadnice oraz 4 sztuki oleju, a także zbiornik na mieszankę paliwową i osłona na prowadnicę.

piła łańcuchowa spalinowa Demon Marpcs58T

Drugą wartą uwagi piłą spalinową do tej kwoty jest piła spalinowa NAC CST45-40-02AC. Posiada mocny, dwusuwowy silnik, wysoki moment obrotowy zapewnia, że łańcuch się nie zacina, a także system antywibracyjny. Tak, jak w przypadku poprzedniej, pilarka ma ergonomiczny uchwyt z manetką gazu. W zestawie znajduje się pojemnik na mieszankę paliwową.

piła spalinowa NAC CST45-40-02AC

Sięgając do wyższej półki cenowej, za kwotę do 1000 zł, według rankingu najlepszych pił spalinowych, kupić można pilarkę spalinową STIHL 1.6 KM z prowadnicą 35 centymetrów. Łatwa i przyjemna obsługa. Komfortowe uruchamianie zapewnia specjalna sprężyna między rozrusznikiem a wałem korbowym. Stworzona z wytrzymałych materiałów, które umożlwiają długoletnią pracę z maszyną. Nieodłącznym elementem zabezpieczenie antywibracyjne, a silnik o mocy 1.6 KM gwarantuje wysoką wydajność. Równie wysoko plasuje się piła spalinowa Makita EA3200S35A, idealnie nadająca się do prac domowych oraz w ogrodzie. Dzięki pompce zasysającej paliwo ułatwione jest uruchamianie piły. Posiada metalową pompę oleju. Dodatkowo, zapłon elektroniczny zapewnia łatwy rozruch pilarki. 

piła spalinowa Makita EA3200S35A

Ranking pił spalinowych STIHL

Stihl jest jednym z czołowych producentów pił, pilarek, ale nie tylko. Większość z użytkowników posiada przynajmniej jedno urządzenie tego producenta i z pewnością ceni sobie jego funkcjonowanie. Największym minusem tych sprzętów jest jedynie ich cena. W ofercie można znaleźć wiele modeli tej marki, w zależności od potrzeb klienta. Według rankingu pił spalinowych Stihl, najlepszą pilarką okazuje się pilarka MS 170. Najprostsza w swojej budowie i funkcjonowaniu. Druga z kolei według rankingu to pilarka MS 180 C-BE już droższa od poprzedniczki, jednak posiada dodatkowe funkcje. Na trzecim miejscu plasuje się pilarka MS 181, z mocniejszym silnikiem, jednak bez dodatkowych funkcji. Producent oferuje szeroką gamę produktów w kategorii pił spalinowych Stihl, wybór zależy od smakoszy marki oraz indywidualnego zapotrzebowania na piłę spalinową. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze